genel beslenme ve kilo verme mantigi hakkinda sorularim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lyn wyman tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    1. Hedef kalorimiz altinda kalirsak ne yersek yiyelim kilo almayiz. Bu dogru mudur. Diyelim yaktigimiz kalori yaklasik 1900 vermek icin 1500 kalori almamiz tavsiye ediliyor o zaman bu kaloriyi cikolata bi porsiyon tatli ya da hamur isiyle de doldurma hakkimiz var mi yoksa her kosulda zararli midirlar. Glisemik indekslerinin yuksek olduklarini aciktirdiklarini biliyorum ama ama irade gosterip aciktigimda diger ogunu bekleyebilirim bence
    2. Beyaz ekmek ve tam bugday ayni kalori degerine sahipse niye tam bugdayi tercih ediyoruz. Yine glisemik indeks konusundan mesele kalori altinda kalmaksa ne ekmegi oldugunun ne onemi var
    3. Vucudun sekere ihtiyaci var mi. Bir kasik bal disinda hic seker tuketmiyorum meyve dahil bu zararli mi
    4. Daha siki bi ogun icin yrmegin yanina bir sey yemem gerekiyor. Bunu cevizle yapiyordum olcusuz sekilde ama simdi icinde yag oraninin cok oldugunu ogrendim. Bir avucta 170 kadar. Bi goruse gore bu zararsiz yag vucutta depolanmaz (karatay) ama kalorisi fazla ekmegi mi cevizi mi tercih etmeliyim.
    5. Yani genel olarak kalori hesabi serbest bi program mi dogal besinlerle sinir koymadan yemek mi ceviz terayag dahil(karatay)
    6. Makarna pirinc kacinmamiz gereken seyler mi

Uzun oldu ama
    Yas20 kilo 54 boy 165 kilo sorunum pek yok yag sorunum var skinny fat diyorlar sanirim

Sayfayı Paylaş