Gelişmeyen göğüs kası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve king_blood tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. king_blood

king_blood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bundan yaklaşık 6 ay evvel aralıklı olarak 1 yıl fitnessla ilgilendim o zamanda kolum 39 cm olmuştu 30 cmden . İşte 6 ay aradan sonra başlayalı 3 hafta oluyor kol yine şişti rahat 37-38 olmuştur yalnız benim sorunum çatı dediğimiz göğüs ve kanat bölgesini zayıf kalması. Omuz ve kanat antrenmanlarında yeterli kiloyu basıyorum bence ve bastığımda da vücudum gayet kasılıyor yandığını hissediyorum yani bu bölgeler yavaşta olsa gelişecek fakat göğüs bölgesi için aynısını söyleyemem. Kol antrenmanı için 10 -12 kiloluk dumbblelarla çalışırken bugün bench-press basiyim dedim inanın 10-10 kilo taktım daha ilk sette baya zorlandım hatta göğsüm değil daha cok kolum kasıldı diyebilirim. Bu kadar az kilo basma nedenim , göğüs bölgemde herhangi bir yanma olmaması ve göğüs çalışırken kolumunda acayip şişmesinin nedeni ne ?

2. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Antreman programın, beslenmen , uyku düzenin, Geçmişte herhangi bir sakatlık geçirip geçirmemiş olman ve ilk olarak göğüs mü çalışıyosun yoksa başka bi bölgeden sonra mı yapıyosun ( bu söylediğim çift bölge çalışıyosan geçerli.) bunları yazarsan yardımcı olabilirim.

3. king_blood

king_blood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Göğüs + önkol - omuz + bacak - Sırt + arka kol çalışıyorum. Daha önce bacak ile arka kolun yeri değişikti. Beslenmem bence yerinde sürekli et yiyorum zaten kahvaltı ve ana öğünlere dikkat ediyorum aralarda meyve , special k tarzı lifli gıda yediğim oluyor. İlk olarak göğüs sonra ön kol çalışıyorum bu arada . Sakatlık geçirmedim hiç. Daha önce protein tozu kullanıyordum gerçekten etksini görmüştüm.Birden şişmiştim. ( yeri gelmişken onu da sorayım antidepresan kullanıyorum prozac 1 tane hap , akşamda yarım rixper kullanıyorum protein tozuyla etkileşim içine girer mi veya bunlarla beraber kullanmam karaciğerde tahribata yol açar mı ? ) Ama anlayamadığım göğüste neden bu kadar pasif kaldığım.

4. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    İlk olarak antidepresan la herhangi bir etkileşimi var mı yok mu kesin bilgi veremiyeceğim ama bence yoktur mantıksız çünkü proteinle alakası olcağını zannetmiyorum . Göğüste ağır girememenin sebebi barı tutuşunla , nefes alıp vermen ile yada kol veya bacaklarının yeteri kadar güçsüz olmamasıyla alakası olabilir ( bacakla şöyle bir alakası var bacağı güçlü olan adam bar ile press te daha iyi basar çünkü güç transferi diye bir olay var ayaklardan yukarı geliyo güç buna deniyo. ). Yeteri kadar enerji verici besin ( karbonhidrat vb. ) almıyosan enerjin düşük kalıyo olabilir . Ayrıca Ara verdikten sonra başlayalı 3 hafta oluyor demişsin belkide vücudun daha tam alışamadı ağırlıklara falan zamanla artacağını düşünüyorum ağırlığında ama bunun yanısıra ağırlık arttıramıyosan dumbel ile çalışabilirsin daha etkili olur ve daha iyi güç kazanımı sağlayabilir. Bütün bunların dışında psikolojik bi performans düşüklüğü de olabilir ( Bu biraz komik gelebilir ama gerçekten önemli konsantre olma vb. ). Benim aklıma daha da bişey gelmiyo ağırlığı arttırmak için güç antremanları uygulayabilirsin önerilerim bu kadar.

5. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bence uzun sure z bar skull Crusher egzersizi yap. Bu hareketde ağırlık artirman demek benchtede agirlik arttirman demek

6. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    bench press te bicepsler kasılıyorsa hareketi yanlış yapıyorsun dostum olsa olsa triceps kasılır salonda hareketi doğru bilebilecek birinden isteyebilirsn sana göstermesini yada burdada arat bulursun hareketin yapılışını

Sayfayı Paylaş