gelişme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve shadowking tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. shadowking

shadowking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben çalışma günlerimde yaptığım hareketleri yüksek sayıda tekrar ediyorum.Kolum ağrımaya başlıyor. Çalışmam bittikten 10 dakika sonra geçiyor. Ben de devam ediyorum, ama çalışmamın olumlu olup olmadığını (gelişme açısından) nereden anlayabilirim?

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    shadowking bunu beğendi.
  3. shadowking

shadowking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de bazı yerlerde 4x10 - 3x8 filan diyorlar ama bunlar kaç kilo için geçerli?

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    sabit bir kilo olmaz o tekrarda kaldırabileceğin kiloyu sen belirliyeceksin.Biri 50 kg de 20 tekrar yapar.biri ancak 8 tekrar yapar.Herkes farklıdır

shadowking bunu beğendi.
  5. shadowking

shadowking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Son bir sorum daha var, ben düzgün bir vüsuda sahip olmak için hafif kilolarla çok tekrar mı yapmalıyım yoksa ağır kilolarla az tekrar mı?

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu senin tercihin.Hafif kilolarla çok tekrar yapmak;kasları toparlar,şekil verdirir, sıkılaştırır.Benim resimdeki vücut gibi bir vücutsa hayalin öyle yapman gerekir.Eğer sen irileşmek istiyorsan kasların şişsin istiyorsan o zaman Ağır kilo az tekrar gireceksin.

7. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bence body'e ilk başlandığında bulk dönemi geçirmek çok önemli. İntegral'in vermiş olduğu örnekteki gibi (yani avatarı) bir vücuda sahip olmak için bile öncelikle kaslarına hacim kazandırman gerekiyor. Belirli bir hacimden sonrada definasyona girmek yani az ağırlık çok tekrar mantığıyla kasları şekillendirip (parçalayıp) formunu korumaklada devam ediyor bu iş.

Kaç kilo diye sormuşsun. Eğer benim önerdiğim gibi yapmıcaksan, yani az ağırlık çok tekrar yapıcaksan eğer max. 12 tekrar çıkartabileceğin ağırlık seçmen idealdir diye tahmin ediyorum. Forumda bu tarz yazılar var. Yine en doğru bilgiyi hocalar vericektir. Umarım yanlış bilmiyorumdur

shadowking bunu beğendi.
  8. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Evet gfb_zorba nın dediği gibi yapman lazım ama bu sporda yeni olduğun için kafanı karıştırmıyayım dedim.ve direk soruna cvb verdim.Önce hacim kazandırman sonra fitness yani az ağırlık çok tekrar girmen gerekir.Yoksa kaslar hacim kazanmaz.Gfb_zorba sanırım bu anlattığımızın adı Body-Classic oluyor tam bilmiyorum ama hafif hacimli kas çalışmasına bu isim veriliyor diye biliyorum.

shadowking bunu beğendi.
  9. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    İnan bende tam olarak ismini bilmiyorum. Ama gerek forum içerisinde gerekse araştırarak bulduğum bi kaç yazıda bunlardan bahsediliyordu. Düşündüğün zaman aslında ne kadarda mantıklı geldiğini anlayabiliyorsun :)

Sayfayı Paylaş