Gelişme Sağlayamıyorum !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 3mmPena tarafından 30 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Artık kafayı yemek üzereyim bırakmayı düşünmeye başladım moralim gittikçe bozuluyor neyse atarı kesip durumu anlatıyorum.Uzun olacak umarım okumaya üşenmezsiniz.

8 aydır vg ile uğraşıyorum
    (konuyu yanlış yere açmış da olabilirim ama vücuduma bakacak olursak doğru yerdeyim)

Gelişmeden hiç mi hiç memnun değilim.
    Boy 177

İlk ölçüler
    Kilo 59

Omuz 100
    Göğüs 88
    Pazu 27
    Kol 27
    Karın 75
    Bacak(uyluk kısmı) 49
    Baldır 33 (baldır neresidir bilmeyenler için http://tr.wikipedia.org/wiki/Baldır

4.ay sonu
    Kilo 62

Omuz 108
    Göğüs 94
    Pazu 30
    Kol 27
    Karın 74
    Bacak 50
    Baldır 34

5. 6. ve 7. aylarda gelişme nerdeyse yok hatta bölgesel gerileme
    6 ve 7. ay universal protein tozu kullanmama rağmen

7.ay sonu
    Kilo 62
    Omuz 107
    Göğüs 93
    Pazu 31
    Kol 27
    Karın 75
    Bacak 50
    Baldır 34

5. ayda değişme olmayınca hoca ile konuştum. Durumu anlattım program ağır geliyordur dedi setleri 4 ten 3 e düşürdük.Değişme olmadı. (protein tozu kullanıldı)

6.ayda değişme olmadı hoca hafif oldu o zaman dedim hayvanlar gibi çalıştırdı beni (protein tozu kullanıldı)

7.ayda yine değişme yok artık hoca bağırsak kurdu dedi andozol denilen bir ilaç önerdi kullandım. Değişme yok.

8.ayımı tamamlamak üzereyim ve hala değişme yok. Az çok ağırlıklarda kilo artırıyorum ama hacim 0

Bench Press'te bar ağırlığı hariç 55 kiloya çıkabiliyorum
    Pazuyu 12,5 -15 kilo ile çalışıyorum rahat bir şekilde.

Herkes bu kiloda iyi kaldırıyorsun güçlüsün diyor ama hacimde değişme yok ne yapmalıyım kafayı yemek üzereyim

gelişme olduğu sıralar yumurta peynir bile yemeyen ben

4. aydan itibaren 2-3 yumurta 2-3 kibrit kutusu beyaz peynir her gün 2 avuç fındık yiyorum haftada bir kere anneme zorla kuru fasulye yaptırıyorum 1 kere et 1-2 kere de etli yemek yiyorum ama yok yok yok

Görüşlerinizi almak için üye oldum uzun zamandır takip ediyorum siteyi ama...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Direk soyleyeyim sorun beslenmende, beslenmezsen 100 yil idman yapsan gelisemezsin,Bir gunluk yemek programini yazarsan daha net hale gelsin konu.

3. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Programını değiştirmene karşın hacim alamıyorsan beslenmede bir yanlışlık vardır

Karbonhidrat olmadan hacim olmaz. K.hidrat alımın ne kadar günlük ?

4. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Az çok bahsettim konunun altında bilmiyorum görmemiş olabilirsiniz ama tekrar daha ayrıntılı yazayım madem öyle...

Kahvaltı

2 veya 3 yumurta
    2-3 kibrit kutusu beyaz peynir (bunun miktarı azalabilir yerine kaşar ve labne peynir)
    2 bardak %100 meyve suyu( çay içmem)
    Yarım domates yarım salatalık
    5-6 zeytin
    2-3 dilim ekmek

Öğle yemeği değişir
    üniversitede değilim ama yemeği üniversitede yiyorum genel olarak şöyle

1 er porsiyon
    Bulgur veya pirinç pilavi
    Sulu etli yemek
    tek çeşit meyve (yazın karpuz kavun kışın portakal vs)

Akşam
    Pirinç veya yine bulgur pilavi
    Etli sulu yemek ( haftada bir et 2 haftada bir balık)
    2-3 bardak ayran

Yatmadan önce
    2 avuç fındık
    1 avuç badem
    2 bardak süt ( antrenman olduğu günlerde antrenman sonra ekstradan 500 ml süt)

6-8 saat uyku

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kilo başına 2gr proteini alabiliyormusun, yada 4-6gr karbonhidratı , her öğün 30-35gr civarı protein alımına bak antrenman sonrası üzüm suyu iç bunlar şimdilik verebileceğim basit bilgiler forumun beslenme bölümünü kurcala biraz.

3mmPena bunu beğendi.
  6. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam eyvallah iyi güzel de bilmiyorum yazdım oraya ama görmüyor musunuz da ben protein tozu da kullandım hocanın önerdiği gramlarda. Gelişme yok. Hoca da bir anlam veremiyor artık farklı şeyler aramaya başladı dediğim gibi bağırsak kurdu falan dedi ilaç kullandık değişen bir şey olmadı. Forumun beslenme bölümünde emin ol çok vakit geçirdim yeni üye olsam da foruma. Kilo 62 bu arada hani bana gelip 2-3 yumurta ne ben 10 tane yiyorum demeyin benim almam gereken protein 120 gram civarı ben protein tozunu zaten günlük 100 gram alıyordum kullandığım sıralar

7. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    üniversalın protein tozunu bende kullanıyorum hiç yararı olmadı bendede gelisim sorunu var

8. brhmcr

brhmcr Guest

En kisa zamanda endokrinoloji poliklinigine tiroid vs testlerini yaptir.

62*44=2728 kalori alman gerekiyor formunu korumak icin bunun 500 uzerisi sana kilo aldiracaktir, saglik problemin yoksa.

ayrica programda ne ara ogun var ne de gramajlari etlerin.

9. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ara öğün olarak da haklısınız yetersiz ama etrafıma bakıyorum da benim yarım kadar beslenmeye dikkat etmeyen adamlar beni geçiyor.Hani çok anlamam ama ara öğünde almadığım10 15 gram protein veya karbonhidrattan dolayı mı hacim kazanamıyorum şimdi ? Çok saçma...

Neyse ara öğünler şundan ibaret

sabah

1 çikolatalı gofretle ice tea

öğleden sonra

Orta boy ( sanırım 400 ml civarı) vanilyalı milkshake ve

Endokrinolojiye gitmeyi planlıyorum haklısınız.
    Kaloriyi şu an hesapladım

beyaz ekmek 90 x 3= 270
    yumurta 80 x2 = 160
    süt 70x 500 ml = 350
    bulgur (100 gram) = 350
    gofret = 200
    ice tea 100x 330 ml = 330
    Peynirlerden ortalama= 300
    ayran 70x400 ml = 280
    Sulu yemekler değişir ama = 200 ile 500 kalori
    Milkshake = 300 kalori
    badem fındık = 600 kalori

3340 kalori ile 3640 kalori ? bilmiyorum yanlış mı hesapladım ama vaziyet budur

10. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    S - Daha Fazla Gelişemiyorum ! Ne yapmalıyım ?
    C - Bu noktada öncelikle kontrol edilmesi gereken dört husus vardır:

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
    2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
    3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
    4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

Sonuç olarak, bir gelişim platosuna çarptığınızda, çalışmalara ara vermek ve dinlenmek, beslenmenizi doğru ve takviyeli yapmak, egzersiz programı ve sistemini değiştirmek, size yeni gelişme yollan açacaktır.(1)

S - Bir Plato Nasıl Aşılabilir ?
    C - Plato, aynı ağırlığa haftalarca "saplanıp kalmak" ve hiç aşamayacak gibi görünmek demektir. İşte bir platoyu aşmanın bazı yolları:

* Vücudunuza dinlenme şansı vermek için bir hafta ara verin.
    * Antrenmanınızın döngüsünü ve egzersiz programınızı değiştirin.
    * Zayıf olan kas guruplarını daha çok geliştirin. Örneğin, Bench Press'deki kaldırdığınız ağırlıklar sizi tatmin etmiyorsa, Triceps kaslarınızı daha çok kuvvetlendirmelisiniz. Çünkü zayıf triceps kasları, Bench Press'de daha fazla kilo kaldırmanızı engeller.
    * Kaslara şok çalışma uygulayın.
    * Çalışılan kilolardan ağırlık eksiltme ve devam etme (Çalışma sistemleri bölümünde açıklanacaktır.) tekniğini kullanın.
    * Negatif tekrarlar yapın.
    * Hafif bir ağırlığı 10 set 10 tekrar uygulayın.
    * Partnerinizden ağırlıkları 5 kg. veya 10 kg.lık plâkalar halinde ilâve etmesini isteyin. Böylece ağırlıklara daha çabuk alışırsınız ve zihinsel konsantrasyonunuz olumlu yönde seyreder.(1)

rund3v1l ve 3mmPena bunu beğendi.
  11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    programınız nedir?
    detaylı

12. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    " themertyildiz " arkadaşımız açıklamış

themertyildiz bunu beğendi.
  13. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

1.Dediğim gibi program hafifletmeyi denedik olmadı
    2.Program ayda bir değişiyor aynı programı 2 aydan fazla uygulamıyorum.
    3.Aynen böyle yapıyorum mesela kanat kaslarım çok zayıftı onlar üzerine yoğunlaştım bu ay
    4.Şok çalışma her adele için olmasa da bazı kaslar için yapıyorum.
    5. Genelde ısınma aşamasında az kilo ile çok tekrar yapar ondan sonra ağırlığı koyar başlarım piramit sistemi ile 10 8 6 4

Yine de teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:43 ----------

2 parça program

İlk Orogram: kanat ve triceps

BENT OVER BARBELL ROWING
    ONE ARM DUMBBELL ROWING
    WIDE GRIP CHIN
    PULLDOWN

ONE ARM PULLEY PUSH DOWN
    WO ARM LYING TRICEPS EXTENSION (bar ile)
    PUSH UP
    ONE HAND PUSH UP (tam yapamasam da 1-2 tekrar)

İkinci Program: Omuz ve biceps

BARBELL - DUMBBELL PREACHER CURL
    HAMMER CURL
    STANDING BARBELL CURL

DUMBBELL SIDE LATERAL RAISE
    BARBELLl BEHIND NECK PRESS
    MILITARY PRESS

+ her gün baldır ve karın çalışması

14. brhmcr

brhmcr Guest

Programda gogus yok, hergun bacak calisiliyor? dogru mu goruyorum acaba

15. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ay göğüs yok bıraktım çünkü artık fazla büyük durmaya başladı isterseniz bir kaç fotoğraf çekip atabilirim ? her gün değil haftada üç gün...

Push up da var yani hiç çalıştırmıyorum değil. Şimdi göğüs çalışmıyorsun ondan omuzların genişlemiyor mu diyeceksin :)

Son düzenleme: 1 Eylül 2012
  16. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    177-62 ile 40 pazu olamaz zaten bence biraz beklentileri düşük tut, bazı insanların metabolizması çok hızlıdır ve gelişim dönemi de geçtir, benim kuzen 21 yaşına kadar 50 kiloydu birden şişti, uzadı :) yaşta genç daha dur bakalım belki boya gidiceksin

17. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O işi geç de 40 cm pazu istediğimi kim söyledi ?

18. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Senin hocam dediğin adam spordan anlamıyor anlaşılan sende kurt var bilmem ne var dedi diye gidip söylediği herşeyi yapıyorsun, evvela git bir tahlil yaptır doktor önersin sana öyle birşey varsa.Hele ki uyguladığın program nedir , Forumda Flexor hocanın verdiği ant. programı ile başla bence sıfırdan başlar gibi..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html

Karbonhidrat ve protein alımını arttır.Universal whey protein için çok iyi yorumlar duymadım ama universal animal max iyidir..Optimum serious mass al hem karbonhidrat açığını kapatsın hemde protein bakımından yardımcı olur diye düşünüyorum..Hergün aynı şeyleri çalışıp gelişim olacağını sanıyorsun ama gerileme oluyor..Bacak haftada 2 gün gir en fazla,karın da 1gün aralıklı olarak çalış..İdman süreside 40-50dk yı geçmesin..

Son düzenleme: 1 Eylül 2012
  19. brhmcr

brhmcr Guest

Cek at bakalim, ayrica biz sana bahaneler bulmaya calismiyoruz. Beslenmeden olabilir dedik beslenmen guzel cikti simdi antremanina bakiyoruz ki problemli gozukuyor. Hafta 3 bacak idmani nedir ya? hic mi dinlenmiyorsun.

20. 3mmPena

3mmPena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bacak iki haraket (Leg Curl ve Leg press) olduğu için gerek duymadım dinlenmeye ama 2ye yada 1 e düşürebilirim eğer sorun burdaysa.Son iki aydır bacak çalışıyorum ondan önce hiç çalışmıyordum.

Fotoğraf
    http://imgim.com/dsc_0132.jpg

http://imgim.com/dsc_0131.jpg

http://imgim.com/6847incip9423029.jpg

Sayfayı Paylaş