Gelişme Kaydedemiyorum Yardım edin?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Morphling tarafından 23 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle yazımı okuyan herkese teşekkür ediyorum.Yaklaşık 4 aydır vg sporuyla ilgileniyorum.Forumla da uzun süredir aşinayım.
    Sorunum aşırı zayıflık.16 yaşında 1.88 boyunda ve 51 kiloyum.Kilom sağlığımı etkilemiyor ama beni psikolojik yönden etkiliyor.4 ay önce başladıgım vg'den neredeyse hiç sonuç alamadım başlamadan önce her ne kadar beslenmeme dikkat etmesemde 4 ay boyunca son derece sağlıklı beslendim fakat ne kilo alabildim ne belirgin bir kas kütlesi kazanabildim...
    Sizce nerede hata yapmış olabilirim? Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler..

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html
    S - Daha Fazla Gelişemiyorum ! Ne yapmalıyım ?
    C - Bu noktada öncelikle kontrol edilmesi gereken dört husus vardır:

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
    2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
    3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
    4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

Sonuç olarak, bir gelişim platosuna çarptığınızda, çalışmalara ara vermek ve dinlenmek, beslenmenizi doğru ve takviyeli yapmak, egzersiz programı ve sistemini değiştirmek, size yeni gelişme yollan açacaktır.(1)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/t-kand-m-kald-m-t3988.html?t=3988&highlight=geli%FEemiyorum
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/h-zl-geli-mek-neler-t2758.html?t=2758&highlight=durdu

4. pac89

pac89 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    kardeş öncelikle body buıldıng ile 4 aydır uğraştığnı yazmışsın,ben bir şeye takıldım.4 ay emek verip hiç mi kilo almadın.çalıştığın salonda hoca senınle hiç mi ilgilenmedi yoksa sen verilen listeye uygun mu çalışmadın.kardeş ben 3-4 aydır bu sporla ilgileniyorum boyum 1.82 kilom başladığımda 85 idi.(yağ olarak ) şimdi ise göbek eridi tahminen hala yaklaşık kilomu göbek olmadan koruyorum.pek ilaçta kullanmadım.sen en iyisi spora ara ver 1-2 hafta ,daha sık besin tüketmeye bak bence senın boyunda bir insanın bu spordan estetik olarak tatmin olması için senin 85-90 kg civarı olman gerekir.ama normal vüut istiyorsan en az 70- 75 kg civarı sana çok yakışır.ama senin çok sıkı rejime girmen gerek.biraz yağlı besinleri fazla tüketsen iyi edersin.birde antreamnlarda kaslarını çok zorluyorsan zaten verim alman imkansızdır.resim koyarsan daha iyi yardımcı olmaya çalışırım.gerçekten merak ettim.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    lütfen kişilere nickleri ile hitap edelim..

6. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle Diez ve Despo abilerime konuya ilgilerinden dolayı teşekkürler...
    Evet hocanın verdiklerini harfi harfine yapmaya çalıştım fakat 4 aydır ne yaparsam yapayım kilo alamadım basladıgımda 50 kg idim :D şimdi 51im tek fark bu :(

7. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    morphling sorunun asırı hızlı metabolizma bendede asırı hızlı olmasada hızlı bi metabolizma vardır ve senin yasadıklarının aynısını yasadım neredeyse. ilk 4 ay pek gelisemezken sonraki 3 ayda tabiri caizse aç gbi yiyerek 5 cm e yakın kol ölcüsü aldım :D.antremanlarında sorun oldugunu sanmıyorum tek problemin yeterli kaloriyi almaman. normal bir insan 2500 kalori alarak kilo alabiliyorsa senin belki 5000 kalori alman lazım ben 4000 almadan kesinlikle kilo alamıyorum mesela. tartıdaki kilo artmadan bu iş olmuyor. ne buluyorsan yiyeceksin ac olmadıgındada zorla yiyeceksin tabii yeterli proteinide yanında alman gerekiyor. kolay gelsin

Morphling ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. gorkembilge

gorkembilge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    morphling boyuna göre kilon cidden azmış ama bu artmayacak diye birsey yok psikolojik olarakta moralini yüksek tut olmayacak diye düşünme olacak de.hareketleri yaparken öle bir yap ki kasın doymasın kasını aç bırak;) günlük protein alımına beslenmenede dikkat edersen mutlaka kilo alırsın.

Morphling ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eğer yapabilirsen her sabah yarım çay bardağı pekmez iç(küçük çay bardağı değil adam gibi çay bardağı :) ). antrenmandan sonra da pekmez iç. sadece bu elbette ki yeterli olmaz. sen kilo almak için programını yap sonra üstüne bunu ekle. yardımı olacaktır. bende işe yaramıştı. diyosan ki ben daha fazla içerim iç tabi.

Morphling bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş