Gelişme çok az nerde yanlış yapıyorum??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eymymg tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. eymymg

eymymg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, 23 yaşındayım, boyum 1.78 kilom, 74. Vücut geliştirme sporunu yaklaşık 2.5 senedir aralıklarla yapıyorum (toplamda 14 ay fln) ve 8 aydır da ara vermeden disiplinli bir şekilde gidiyorum. Spordan önce ve sonra whey proteini kullanıyorum, her akşam yemeğinde mutlaka tavuk, et, balık vs. yanında sebze makarna vs. yiyorum. Öğlen aralarında cornfleks, kepekli pirinç, yulaf ezmesi yemeğe çalışıyorum. Kısacası protein ve koplmeks karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. Günde en az 7 saat uyuyorum ve spora haftada 3-4 kez gidiyorum ve her bir gün farklı kas guruplrını çalıştırıyorum. Salonda 45-50 dk maximum ağırlıklarla çalışıyorum, ertesi gün çalıştığım kaslarım ağrıyo, çalışmamda bi sorun olduğunu düşünmüyorum. Vücut geliştirmeyi çok istiyorum ve oldukça azimliyim ama gelişmenin çok az olması morelimi çok bozuyo. Aynaya baktığımda gelişme neredeyse yok gibi. Salonda ki arkadaşlara soruyorum toplam 6-7 ay yapmışlar ve benim neredeyse 2-3 katım ve sadece protein tozu kullanıp normal beslendiklerini söylüyolar. Salondaki hocalarla konuştuğumda testosteron hormonumu ölçtürmemi önerdiler.(daha önce hormonumun düşük olduğu hissine kapılmadım)Özel bi klinikte testeosteron seviyemi ölçtürdüm. Total testosteron 6.93 mg/ml(referans 2.80-8.80), serbest testosteron 19.00pg/ml (referans 12-30) çıktı ve doktor normal aralıklarda olduğunu söyledi. Salondaki spor hocasına bunu söylediğimde kas yapımı ile ilgili testosteronun az olabileceğini söyledi. Sizce doğru olabilir mi?,bunun için bi doktora baş vurmalım mıyım? Yada nerde yanlış yapıyorum? Bir arkadaşım steroid kullanmamı önerdi, sizce çok mu zararlı yada çare olabilr mi? Bu arada resimlierimi aşağıya yükledim. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler, umarım fikirlerinizi paylaşırsınız

http://img5.imageshack.us/i/18102008107.jpg/
    http://img200.imageshack.us/i/18102008108a.jpg/
    http://img197.imageshack.us/i/18102008112.jpg/

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı senin durumundayım 1 79 boy 75 kilo var ama kaldırdıgın agırlıklar zamanla artıyorsa bırak gelişme olmasn gözle görülür mesela adam iri yarıdır kalıplıdır ama senin kaldırdıgın kilonun altına giremez bu da onun boş oldugunu gösterir önemli olan güc kazanmandır kaslar bir zaman sonra duruyor gelişimi benm biceps : 36 cm ne yaptıysam şişmiyor ama güçleniyor senden yapılı biri ile bilek güreşi yapmayı dene anlarsın ben 105 kiloluk biri ile berabere kaldım bir süre sonra bıraktık sakatlık olusmasın diye

moral bozmaya değmez yani

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    oncelıkle beslenme programınızı ayrıntılı yazarsanız sıze yardımcı olabılırız

ara ara yapıyorsanız zaten bır gelısme beklemekte yanlıs olur bu spor devamlı yapılırsa sonuc verır

4. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    178 boydasin 74 kilodasin bence canini hic SIKMA 74 kilo cok az senin icin bende seninle ayni boydaydim ve ayni kilo bir ara kollarim 36 ancak geliyordu 80 kilo oldum 38,39 cm kollar simdi 90 kiloyum kollarim 44 cm soguk yani 10 kiloda yaklasik 5.6 cm artma olmus
    vede ne suplement kullandim nede yabanci madde inaniyorumki biraz senin kilonla alakali bir durum yani anlayacagin 74 kilodan hic birsey olmaz sen kilo almaya bak canini SIKMA

5. kellar

kellar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo almaya bak demesi kolay ama sonra yağları yakmak çok zor oluyor. :) Arkadaşın dedikleri de resmen beni tarif ediyor.Eger benzerlikler çoğu yönde aynıysa , arkadaşımızın şişmekten önce kaslarını belirgin bir şekilde görmek istediğini düşünüyorum şahsen.Yani mideyi ortaya cikarmak yağlardan kurtulmak sonra biraz hacim kazanmak istiyordur kanaatimce.Çünkü benim de ölçülerim kısmen benziyor. Belkide sorun burdan kaynaklanıyordur. Ama buna tecrübeli arkadaşların müdahale etmesi lazım.Bir yerde Yanlış mı yapiyoruz , yoksa vücut yapimiz mi bu işe diger insanlara nazaran daha az müsait??

6. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    kilo al aderken tabi yaglanipta tombul bir hal demek istemiyorum yaklasik 10 kilo alirsa 1 sene icinde yaglanacagini zannedmiyorum

Sayfayı Paylaş