gelişemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pilgrim_father tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkdslar ben 2 senedir bu sporu yapıyorum ilk 6 ay çok güzel gelişme vardı vücudumda çevremdeki insanlarda farkedioyurdu bunu ama daha sonra ilerleme durdu şimdi ise gerileme başladı sanki spora yeni başlamış gibi vücudum kaslarım inceldi antreman yaparken kaslarımın çalıştığını hissetmiyorum eskisi gibi şişmiyorlar neden olduğunu bi türlü anlayamadım toz fln kullanmıyorum ama yeterince beslendiğimi düşünüyorum
    sabah 4 yumurta müsli sütle beraber peynir
    öğlen pilav yanında et yada sebze
    öğün arası tonbalık sandiviç bazen pilavla yemekde olabiliyor
    akşam et veya sebze ve pilav
    sizce sorun nerde olabilir

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    belirli bir zaman sonra gelişim zaten durma seviyesine geliyor böyle durumlarda supplementlere başvuruyor çoğu kişi . yedikleriniz size yetmiyo olabilir . supplement in de yetmediği durumda kür yapanlar da oluyor .. tavsiyem suplement lere yönelmeniz

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    benimde tavsiyem 6. ayda uyguladıgın beslenmeyi surdurmemen. vucut artık kutle olarak arttı ve daha fazlasını isteyecek. bir protein tozu ve amino asit kombinasyonuda işgorebilir.

4. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Vucudun Doğal besinle ulaşacağı max. seviyeye gelmiş. Bundan sonrasını Supplementlerle yapabilirsin.

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Antrenman programını degistir, kas gruplarını her zamanki gibi degil, farki hareketlerle calıstır, sasırt onları. Tam konsantrasyonla zorla onları. O zaman gerilmeyi agrıyı sızıyı, sismeyi, ne varsa artık hissedersin...

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    beslenmen hatalı idman programın nasıl.

7. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben de supplement'ten önce program değişikliği öneririm. Bir senede gelinmez kolay kolay ek besinsiz maksimum gelişim çıtasına. Hiç ek besin kullanmayıp sporu beş senedir yapan ve her sene daha da gelişen adamlar var. Muhtemelen programa fazla alışmasındandır kaslarının.

8. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    2 Sene İçerisinde Antreman Programını Kaç Kez Değiştirdin ?Bu Önemli Bir Ayrıntı

9. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    programımı 2 ayda bir değiştiriyorum hocamın yazdığı programları uyguluyorum programda sorun olcağını sanmıyorum acaba vücuduma ağırmı geliyor bu spor bunu düşünmeye başladım benim vücuduma uygun bi spor değilmi

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    son idman programını detayları ile yazarmısın

11. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs
    incline bench 4x10
    bench fly 4x12(bunlar süper)
    dumbell bench press 4x12
    pullover 4x10(bu 2 si de süper)

biseps
    constarction 3x12 scott 3x15(süper) consantrasyon 4x15 hammer 4x12(süper)

omuz
    öne makinede (adını hatırlamıoyrum ) 4x12
    side latreal 4x10(süper)
    dumbell front raise 4x12
    eğilerek açış 4x10(süper)

triceps
    rope down 4x15 french 4x12(süper) normal frenc dumbell ve triceps machine 4x12 süper

sırt
    lat machine öne ve t bar 4x12 süper
    dumbell yerden yukarı çekme(bununda adını hatırlamıyorum) ve rowing 4x12 süper

bacak
    extension
    press
    curl
    calf

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:31 ----------

ama dediğim gibi 2 ayda bir değişiyor program bide illaki ekstra toz veya suplament kullanmam gerekiyormu hiç kullanmadan gelişemezmiyim çünkü protein tozuyla karbonhidrat tozunu kullandım açıkcası bi faydasını görmedim

12. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    2 ayda bir program değiştiriyor ve genede gelişemiyorsan bence supplementlere başvurma zamanın gelmiş ...

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ya hocam bu programları hangi hocalar yazıyor Temel hareketlerden çok izole hareketler var :) iyice şok oldum .

Program kafadan yanlış bir program. Amaç çok çalışmak değil çok hareket değil Temel hareketlerdeki yoğunluğu arttirmak.

Bak simdi kafadan aşşaği düzeltelim istersen.

Birincisi göğüs gununde önce güzelce ısınacaksın ve makineyi bırak programlarda makine kullanmak yok. Serbest ağirlik ve vücut ağirliğin.

Benchpress 3set sınırlarını zorla son setlerde zorla tekrar yap 3x10 yada 3x8
    Peşinden şınav çekicez. Böylece şınavın vurucu etkisini hissediceksin. İlk başta çeksen gelişim için çok daha az faydası olur.
    Dumbell benchpress ve Close Grip bench press 15 tekrar olsun ama ağir olucak 1 er set atacaksın.
    Peşinden Dips yapacaksın ve açış hareketi Fly bitti bu gunku idmanın bu kadar.

dinlenmiceksin idmanda 1 dakika en fazla set aralarında ve son tekrar can yakıcı olucak. 8. tekrardan sonra 9. yu ağlayarak bağarak bir şekilde çıkarman lazım.

Biceps idmanını göğüsün sonuna ekle Barbell Curl 3x8 yap ve Consantraction Curl yap bırak

2. Sırt idmanına geldik.

Sırasıyla Barfiks barbellrowing One arm Dumbell rowing latpulldown çalışmasını yapacaksın. Kesinlikle 8 tekrarı geçme son tekrar zorlasın.

3. Bacak idmanına geldik: senın en çok önem vereceğin idman stili. Öyle bir idman programı olmaliki salondan çıktıgında dunyan şaşmalı.

Fullsquat
    Barbell Deadlift
    Barbell lunge
    Working lunge taş çatlasın süreceği 25-30 dakika. 20 tekrardan fazla yap hareketleri.

Bak 4 harekette ciddi ağirliklar kullanırsan feleğin şaşar idman yaptıgınıda hissedersin.

4. Omuz düsük kilolar kullan ve hareketleri cok tekrarlı yap. Makine yok. Ön kolların içinde gerilimi yüksek tut gene 20-30 tekrar devam et iyice gerilsin ön kolların ve bileklerin.

Dumbell ve Barla çalışacaksın.

2. senende sana hocan böyle basit idmanlar yaptırıyorsa çok şaşırdım bu işe.

Çok çalışmak değil amacımız bizim vücudumuzu minimum zaman diliminde maksimum stress altına itecek çalışmalar.

Sonra gel bakalım gelişim varmı yokmu.

iyice serbest ağirliklarla kanka olman lazım :) yeri geldiğinde canın çıkacak nefes nefese kalacaksın kalbin kütür kütür çarpacak.

İnternette temel vücut geliştirme hareketlerini araştır ve gerçek gelişim nasıl yapılır iyice bir fikir sahibi olursun.

14. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Konuyla alakam olmamasına rağmen ben bile teşekkür ettim valla Coyote. :) Ne güzel anlatmışsın zahmete girip.

15. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saol gerçekden Coyote uğraşmışın yazmışın yalnız tam anlayamadığım yerler var senden rica etsem sadece hareketleri bide yanına setleri tekrarları yazsan olurmu böle kafam karıştı kusura bakma ya yazarsan sevinirim

Son düzenleme: 27 Eylül 2010
  16. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Ben de tesekur ettim. Coyote son zamanlarda forumda kasırga gibi esiyor, dolu dolu bir cok cevap vermekte. Bilgi sahibi bir cok forum kullanıcısı son zamanlada pek alakadar olmuyor yenilerle. Bıktılar heralde onlar da...

Devam Coyote... :p

17. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    coyote a katılmadığım noktalar var.
    birincisi bacak hareketleri neden 20 tekrar, mantığı nedir.
    diğeri serbest ağırlıkları ben de severim tamam, ama herşey serbest ağırlık
    demek değildir.programlara izole hareketler konulabilir, hatta bir çok musabık
    bench press yapmadan gögüs bölgesinde iyi gelişim sağlıyor. burada biraz kişiye özel durumlar olur, bazısı serbest ağırlıklardan verim alır, diğerleri makinelerle kombine eder, yani kişiden kişiye değişebilir.
    hocanın yazdığı program ağır olmuş, süpersetler biraz fazla, o yüzden gerileme olmuş olabilir.

18. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu programlardan ziyade hareketleri tam yapamamakla alakalı bir durum var. idmanın hakkını veriyormusun acaba? lay lay lom ant . yapıyorsun bence. coyoteye katıldığım bir noktada temel egzersizler konusunda olacak. deadlift, squat , bench press , neck press , barbell curl , pulldown gibi egzersizler daima programda olmalıdır. ve bu hareketler hakkı verilerek yapılmalıdır. diğer izole egzersizlerde genelde 3 er set uygulanmalıdır. bunların yanında aletsiz temel egzersizlerimizolan barfiks(sırt programında) , dips(gogus gunu) vede mekik (forever :D ) daima programlarımıza adapte etmeliyiz. bunlarda vucut ağırlığıyla yapılan en iyi kondisyon ve şekil kazandırtan egzersizlerdir. hele ki barfiks tartışılmaz. bence sen ant. beslenme ve dinlenme şeklini bir gozden geçir. ondan sonra programın ve getirilerini burada tartışalım. idman süreside çok onemli tabi. ısınma soğuma hariç. ilk seti bitiririr bitirmez saate bakmalısın. o andan itibaren 45 dakkalık geri sayım başlamıştır set aralarını kısa tutarak en iyi kilolarınla nizami bir şekilde çalışmalısın. iyi çalışmalar dilerim saygilarimla ...

19. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız ben günde iki bölge çalıştırıyorum göğüs biseps ,omuz tripseps bunlarıda 45 dakkada bitiremiyorum ayrıca bu 45 dakkalık süre içinde mide yok dimi çünkü midede çalışında 1.5 saatimi alıyor

20. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben karın idmanını 10 dk. bitiririm. ortalama 60 ar tekrardan ucset crunch 3*60 çakı 3*60 twis olarak. 10 dk alıyor. bilmem anlatabildimmi lay lay lom çalışma zorla biraz. sen 60 yapmada 20 yap. am ks bosalmadan fazla dinlenmeden tekarraları art arda sıralamalısın.

Sayfayı Paylaş