Günlük Protein İhtiyacım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Özgür Engin tarafından 15 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Özgür Engin

Özgür Engin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba bu sporu 2009-2010 yılları arasında iki sene yaptım sağlık sebeplerinden dolayı bırakmak zorunda kaldım.Şimdi tekrar çalışmaya başladım toplam 70 kg ağırlığım uzun kısa barlarım ve ayarlanabilir sehpağım var kendime split bir program hazırladım.Haftada 5 gün 1'er saat antreman yapıyorum.Market sektöründe çalışıyorum işim ağır sayılır.88 kiloyum aklıma takılan soru 88çarpı2 166 gram protein ihtitacımmı var benim şimdi.Protein tozu iki ölçek44gram(35gram protein) peynir türleri,et,tavuk sağlam şekilde tüketsem bile günlük protein ihtiyacımı karşılamam zor özellikle bu konu hakkında ve evde vücut geliştirme ile alakalı tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    protein yoksa kas yok karşılamak zorundasın..kolay gelsin

3. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük en az 150 gram protein alman gerekli evet. Şöyle bir hesap yapalım. 35 gram toz. Her sabah 4 tam haşlanmış yumurta yesen(Önceden 6 beyaz 2 tam yiyordum artık 4-5 tam yiyorum bende) 4*7=28. 250 gram tavuk yesen 50 gramda oradan 113 yaptı. Ya oranı az proteini yüksek bir lor peyniri markası da bulursan 15 gram protein var desek ve 100 gram yesen toplamda 118 yaptı bir de işin içine bakliyatta eklersek çok rahat yukarılara çıkar :)

4. ozzy_ozmen

ozzy_ozmen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben asagidakini yapmistim tecrubeyle paylasiyorum..

protein tozu kullandigini var sayarsak;
    sabah
    yulaf ezmesi + light sut , tatli lor peynir + 1 domates 1 salatalik + 2 yada 3 yumurta.
    2 saat sonra ara ogun
    1 yesil elma
    2 saat sonra
    oglen yemegi
    100 gr haslanmis gogus eti, 1 tabak tepeleme makarna yada bulgur tuzsuz yagda bir gidim + az bir sulu yemek salata falan
    2 saat sonra
    ara ogun
    1 avuc cig badem 1 avuc tuzsuz findik
    2 saat sonra
    aksam yemegi
    oglenin aynisi. sonra acikirsanda elma meyve az ama

Sayfayı Paylaş