Günlük meyve tüketimi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve seeyouagain tarafından 31 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar şimdi size soracağım soru hakkında forumda araştırma yaptım ve eski benzer konulara göz attım.

Ben 2.5 Aylık bir diyetle 18kg verdim ve 1hafta öncesinde dietime son verdim.Dietteyken sadece haftada 2kez basit şeker(Çikolatalı süt) tüketiyordum ve 1gün ödül gününde dondurma veya çikolatadan,bunun dışında meyvelerden alıyordum.
    Maalum şimdi diyet bitti yine basit şekerleri haftada 2-3 kez tüketiyorum diyetteki gibi.Lakin bir sorum var meyveler ile ilgili.Günlük öğle-akşam arasında ara öğün olarak 1 elma ve akşam spordan sonra lor ve 300-500gr arası karpuz yiyorum.Karpuz vazgeçilmezim,elmadan vazgeçerim bundan vazgeçmem.

Şimdi size sorum şudur yukarıdaki gibi bu 2 meyveden aldığım şekerler bana kilo aldırırmı.Haftada 5gün spor yapmaktayım 3gün vg 2gün fitness şeklinde.
    1Haftalık deneme ile diette günlük 1500-1700kcal alırken normal dietsiz 2000kcal aldım denemek için ve 1hafta deneme neticesinde 300gr fazla çıktı .Buda değişebilir su tutma vs.

Uzattıysam kusura bakmayın,2gündür aklımı kurcalıyor tükettiğim meyve miktarı ?(Az/Normal/çok)

2. aliberk.sokulgan

aliberk.sokulgan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Karpuz ve elmayi yer değiştirsen ve karpuz miktarinida 250 300 arasi tutsan sorun yasayacagini düşünmüyorum

3. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yorumun için teşekkürlerKarpuz 300-500 arası yazdım ama genelde 300-400gr oluyor.Biraz olsada rahatlattın beni.Başka fikri olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum

Sayfayı Paylaş