günde 5 yumurta zararlı mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

o sizin sorununuz hehe :)

saygısızlıkla saldırganlık ve yıkıcılık farklı seyler

sizin etrafınız daki kisiler ketojenik beslenme mi yapıyor ki :)

2. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

yok, bu diyetin saldırganlığı arttırdığını okuyunca, kendi çevremdeki saldırgan insanlar geldi aklıma. kötü bi etki yarattı o yüzden.

"ben güçlüyüm, o zaman mutlaka gücümü diğerleri üzerinde göstermeliyim" güdüsü. hep kavga arama isteği, gücünü gösterip tatmin olma isteği vs vs.

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cevrende bu diyeti yapan yoktur sanırm :)

bu guc farklı bir sey oluyor özgüven zorluklardan kacmama herseyi basarabilme hissi v.s

mesela teknemi 3 kisi sabah kurcalarken korkmadan kavga cıkarabiliyorsun haksızlık karsısında

4. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

eh bu güzel, haksızlık karşısında durmak da, her zaman bu olmuyor işte. zaten tam anlayamadığım için sordum bunu.

"saldırganlığı" arttırmakla, "özgüveni" arttırmak aynı şey değil çünkü. saldırganlık demek, huzursuzluk ve tatmin için kavga çıkartmak gibi şeyler çağrıştırıyor kafada. masum bir kelime değil yani.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:36 ----------

bir de merak ettiğim şu var, bu diyetin vücudun aerobik ve hareket kapasitesini arttırdığı söylenmiş.

fakat bunun tersi, uzak asya'daki budist tapınaklarında tamamiyle vejetaryen beslenip dünyanın hareketini yapan ve son derece sağlıklı yaşayan insanlar var. bu kişiler tamamen sebzelerle, hayvansal olmayan gıdalarla besleniyorlar. bu durumun açıklaması nedir?

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    her turlu hareket yapilir

Anne sutune bakin protein yag karbonhidrat orani nasil

Aynisi saglikli yasamaktir bizce

6. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

ama uzak asya'daki vejetaryenlerle ilgili sorumun cevabını alamadım sanırım.:confused:

bu adamlar hiç et yemeyerek nasıl bu kadar aerobik kapasitesine ve uzun ömüre sahip oluyorlar?

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben profosor degilim onların beslenme seklini bilmiyorum

uzak dogulular böcek yiyolar böceklerdeki protein oranı cok yuksek ayrıyeten dogal beslenme ve stres den uzak kalmaları da ayrı bir sebeb

onu cozmek icin oturup onların beslenme sekillerini tamamen incelemek lazım ve yasam bicimlerini

sehirde yasayan birisi stres icindeyken bir budisti karsılastıramayız

sehirde vejeteryan
    sehirde ketojenik

beslenen kisileri karsılastırabiliriz

8. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bugün yediklerim:

sabah:
    1 bardak yağlı süt
    3 tam yumurta
    7 8 dilim pastırma

öğlen:
    3 tane tavuk budu
    koca bi avuç badem + fındık

akşam:
    ton balığı(konserve, yağlı)
    kuzu pirzola
    3 tam yumurta

bayağı da su içtim zaten suyu çok içiyorum. iki de maden suyu.

yalnız öğlen - akşam arası bayağı acıktım?

arada da 4 5 saat vardır.

bugünlük beslenmede eksik ya da yanlış olan var mı?

9. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Sayın çörekotu, Sayın Coyote'nin Günlüğünü Baştan Sona Okumuştum. Orada Sadece İlk Hafta Agresif Olduğunu Sonra Sakin Ve Dingin Olduğundan Bahsetmiş.
    Ben Ketojenik Diyet Uyguluyorum. Modifiye Falan Da Etmedim Spor Yapyorum Diye. Kendimi Gayet Sağlıklı, Daha Güçlü, Daha Hareketli, Daha İyi Hissediyorum. İlk Hafta Gerçekten Zorlandım Karbonhidratları Kesince. Agresiflik Oldu İlk Hafta. Şimdi Sanki Zihnim Bulanıkmış Önceden, Karbonhidratlar Bir Nevi Uyuşturucuymuş Da Ben Onları Bırakınca Kafam Yerine Gelmiş Gibi Hissediyorum. Derslerde Daha Rahat Konsantre Oluyorum, Aklımı Daha İyi Kullanıyorum Öncekine Göre. Ketojenik Diyetin Bana İyi Geldiğini Size Söyleyebilirim :)

10. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    oha naaptın sen böyle ?
    amacın nedir senin cok merak ettim :D

11. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

abi benim olayım şu:

benim kalça karın göğüs hepsinde yağlanma var. boyum 173, kilom 74. ama bildiğin yağ kütlem fazla. hepsi depolanmış belli bölgelere. dışardan bakıldığında zayıf, ama aynada baktığımda bildiğin yağlı iğrenç bi vücut.

endokrinolojiye de gittim, diyetisyene de gittim.

onca tetkik yapıldı, sadece iyi kolesterolüm biraz düşük, geri kalan her şey hormonlar da dahil normal. 4 5 aydır body building yapıyorum. evet biraz incelme var ama çok ağır oluyor ve bu yavaşlık sinir ediyor beni. bu diyetten yeni haberim oldu. ama burda da hep yok şu kadar gram al bu kadar gram al yazıyor. ben tartı alıp yediklerimi mi tartacam? :D biri de yazmamış ki şöyle ortalama bi program.

her şeyi denedim bu yağlar gitmedi. hayır sadece ağırlık da değil, antrenmandan sonra 20 dakika da hızlı yürüyüş yapıyorum. haftada 4 gün. dışarı çıktığmda da genelde yürümeyi tercih ederim arabaya falan binmem. abur cuburu kestim, fast food zaten yemezdim. kola fanta zart zurt laytı bile yok, meyve suyu içmem.

cla, l carnitine vs kullanıyorum ama hala istediğim gibi bi gelişim sağlayamadım. derdim aman 150 kilo kasım olsun da değil, şu yağlar gitsin, kas kütlem yağlar gidene kadar sabit kalsın yeter. ama yağlar sıka sıka zor gidiyor.

ne yapacağımı şaşırdım.

Efrahim bunu beğendi.
  12. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Sana Bazı Tavsiyelerde Bulunayım İstersen :)
    Ben De Ketojenik Diyete Başlamadan Önce L Carnitin, CLA ve Animal Cuts Aldım.
    Sonra Antrenmanlarıma Başlamadan Önce 15 Tatilde Araştırdım Hemen Hemen Forumun %65-70 İni Okudum. Sen De Okumalısın :)
    Ketojenik Diyeti Öğrendim, Uygulamaya Başladım. CLA Yı Çöpe Attım :) Zaten Vücuda Yağ Almaya Çalışıyoruz Neden CLA İle Yediğimiz Yağları Dışarı Atalım Demi :)
    Neyse Sana Tavsiyem L Carnitine Tüketebilisin. Antrenmanlardan Önce Tüketirsen Enerji Veriyo :) Belki Plasebo Bilemicem Ama Bende İşe Yarıyor.
    Bir Thermogenic Ürün Alıp Kardio Çalışmalısın. Ve En Verimli Kardio Da High İntensity İnterval Training Kardio. Kısaca h.i.i.t. Araştırırsan Öğrenirsin. Ayrıca Ketojenik Diyetle İlgili Kafana Takılan Çok Soru Varsa Sayın Canan Karatay Hocanın 2 Kitabını Alıp Okuyabilirsin O Zaman Herşey Çözülür :)
    Başarılar. Umarım İstediğin Hedefe Ulaşırsın :)

çörekotu bunu beğendi.
  13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ketojenik diyet sonucu iyi kolestrolunuzun de yukseldigini gorceksiniz tahlil sonuclarini paylasirsiniz

Ayriyeten yasam tarzi haline getirmeyecekseniz hic baslamayin

Efrahim bunu beğendi.
  14. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Bu Soru Bana Mıydı :) Daha Açık Olabilir Misiniz Sayın oktayd. Kim Ne Yapmış :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:23 ----------

4 Nisana Randevu Aldım Tahlil Sonuçları Bakalım Nasıl Çıkacak Sayın heldic. Zaten Rahatsızlıklarımdan Haberiniz Var :) Bilmeyenler İçin Diyete Başlamadan Önce Trigliserid, Hiperlipidemi ve Hipotiroid :)

15. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

peki halihazırda var olan kasları kaybetmemek için ne yapmam lazım?

16. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yak-m-g-nl-t47959.html?p=477420#post477420
    Değişim Mesajımı İncelersen Koldan Hiç Hacim Kaybetmedim :) (Yorum Yapmayı Unutma :))
    Bel Göğüs Ve Kalçadan Gitti, Kol Aynı Kaldı.
    Ben Kaslarım Gitmesin Diye Endiğe Etmiyorum Açıkçası Ancak Kardio Yanında Vücut Geliştirme De Çalışırsanız Emin Olun Kaslarınız Öyle Ahım Şahım Azalmaz Bence. Zaten Her Diyette, Her Kilo Vermede Salt Yağdan Gitmez, Önemli Olan Kas Kaybını Minimize Etmek. Bunun İçin En İyi Beslenme Şekli Bence Ketojen. Saygılar :=

17. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    bugün yediklerim:

sabah:
    1 bardak yağlı süt
    3 tam yumurta
    7 8 dilim pastırma

öğlen:
    3 tane tavuk budu
    koca bi avuç badem + fındık

akşam:
    ton balığı(konserve, yağlı)
    kuzu pirzola
    3 tam yumurta

bayağı da su içtim zaten suyu çok içiyorum. iki de maden suyu.

yalnız öğlen - akşam arası bayağı acıktım?

arada da 4 5 saat vardır.

bu menüye oha dedim :D

18. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

bu çok bilinçsizce yapılmış bi şeydi ya. :D yazmadım say.

19. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Neyi bilinçsizce ? Bence gayet uygun öğünlere birazda salata sebze eklersen dahada iyi olur. Aksamki öğünü tam anlayamadm ama ? Balıkmı yiyorsun yumurtamı yoksa kuzu pirzolamı , 3 ünü mix yapıyorum deme kusarım :)

Konuya gelirsek , uzun zmandır böyle tüketiyorum ancak koy yumurtası olarak tüketmek daha iyi olur sonucta sanayi yumurtaları sarı beyaz fark etmıyor illaki zararı var.

20. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

hocam bilinçsizden kastım şu, kafama göre yaptım bunu. belki gerçekten güzel bi programdır ama ne olursa olsun bir bilenden fikir almalıydım. :))

akşam için şöyle diyeyim, kuzu pirzola 1 tane, ton balığı bi konserve, yumurtalar da yanında. fazla mı olmuş, yoksa karışımın oluşturacağı taddan dolayı mı kusarım dedin? :D

Sayfayı Paylaş