Günde 3 bölge çok mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hadem41 tarafından 3 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hadem41

hadem41 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba.Bundan 3 yıl önce 8 aylık bir bodybulding geçmişim oldu.3 ay önce tekrar başladım.Bölgesel antrenmana yapıyorum bu ara.Haftada 3 gün antrenman yapıyorum.Programım şöyle:

1. gün= (30dk kardiyo)-göğüs-omuz-arka kol (Her bir bölge için 3 er setten 4 ayrı hareket)
    2. gün= (30dk kardiyo)-kanat-önkol- bacak (Her bir bölge için 3 er setten 4 ayrı hareket)
    3. gün= tekrar 1. gün(başa döner)

Aralarda birer gün boşluk var.75 kiloyum boy 1.73.Hedefim 70 kiloya düşmek ve çok da hacimli olmayan define bir vücuda sahip olmak.Sorum şu; günde 3 bölge benim ayarımdaki biri için çok mu?

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    bugün böyle bir programa baslicam bikac farklilikla temel ayni sayilir.
    1.gün gögüse 4 hareket,arka kol a 2,omuza 3 hareket giriyorum sebebi büyük kasa 4 kücük kasa 3 yada 2 hareket,gögüste zaten yorulan arka kol a 4 hareket girersen fazla gelir o yüzden 2 hareket yeter.
    2.gün kanat,ön kol,trapez sistem yukardakiyle ayni kanatlara 4 on kola 2 hareket ve bikac shurug hareketiylede trapezler vuruluyor.
    3.gün bacak komple
    bacakla sirti ayni gün yaparsan ikiside cok büyük kas gruplari ve cok iyi randiman alabilecegini sanmiyorum o yüzden ben ayri bir gün bacak yaptim kaldiki bacagin hakkini verdinmi zaten bitersin.
    4 gün bos
    5.gün 1.günün aynisi
    6.gün 2.günün aynisi sadece ardindan tek hareket bacak squat giriyorum 5 set 7. gün bos sonra yine 1.güne basliyorum.
    bu programdaki amac antreman yogunlugunu artirarak her kas grubunu haftada 2 kez vurmak.

hadem41 bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Değil. Alt vücut/Üst vücut şeklinde çalışsan daha da iyi olur. Veya itme/çekme.

hadem41 bunu beğendi.
  4. hadem41

hadem41 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bekci öncelikle tesekkürler.yazdığın program benimkine cok benziyor bi farkla, sen haftada 5 gün ben 3 gün çalışıyorum.keşke 5 yapabilsem zaman problemi var.ona göre de gelişme olacak tabi.büyük küçük kas grubu ayrımına dikkat edicem gerektiği yerlerde hareket sayısını azaltıcam senin gibi.

Sayfayı Paylaş