Günde 2 orta göğüs

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lich7 tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lich7

lich7 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar şimdi normal gittiğim spor salonundan başka bir şehirdeyim burda başka bir salona gidiyorum normalde göğüs antrenman programım şu şekilde
    bench press
    incline bench press
    decline bench press
    dumbell fly
    incline dumbell fly
    pullover

Ama burdaki hoca ilk önce şişirip sonra şekillendir diyor ve dumbell fly yapma diyor onun yerine bench press ten sonra dumbell bench press yap diyor.
    Asıl hocama sorduğumda aynısını ondan sonra onu yaparsan göğüs ezilir iyi çıkmaz diyor şimdi hangisine güvenmeliyim sizce ?

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    aralara fly koymanı öneririm, bunun nedenı 3 press üst üste ağır gelicek ve basabiliceğinden daha az basabiliceksin.
    ama fly koyarsan aralara fly ı öyle ağır kglerle yapmana gerek olmadığı için press için yeteri kadar gücü toplamış olursun.
    2 press üst üste yapabilirsin belki bu senın vucudunla alakalı bir durum ama 3. press girdimi, sıkıntı.
    hareket sayısı fazla gibi.

3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Hareket sayısı fazla aralara fly her zaman daha iyidir.Bench Press yapılan bir göğüs antrenmanında bence decline presse yer verilmemeli.Çünkü bench press orta ve alt göğüsü yeterince çalıştırıyor.Bir daha decline press yaparak alt göğüsü çalıştırmak bence fazla.Incline fly ve normal fly ın bir arada olması hakkında pek bir şey diyemeyeceğim ama ben bulundurmuyorum.Bence Decline Press çıkartılırsa iyi olur.Bench Press ile incline bench press in arasına 1 fly eklemelisin.
    +eğer haftada 2 gün göğüs çalışıyorsan dumbbell fly la incline dumbbell fly ı değiştirerek çalış derim.

Sayfayı Paylaş