Günde 10 tl ile ne yapılabilir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Devon tarafından 26 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. burak3535

burak3535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lor gerçekten kilo almaya faydalı mı? ne bileyim tadı da fena değil, ama çok hafif bir yiyecek sanki kilo aldırmaz gibi geliyor bana!

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    öyle abartılcak bir kalorisi yok yani onun yerine yulaf ezmesi alabilirsin bol karbonhidrat var pilav makarna gibi besinleri tüketebilirsin. Lor ben yiyemiyorum gitmiyor kuru kuru :( gece yatmadan önce geç sindirildiği için kullanılır kazein proteini yani.

3. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum madem yanlız yaşıyorsun kendine bir ev arkadaşı edin,kirayı yarıya yarıya bölerseniz.Beslenmene daha çok para kalır.

4. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hesabınızda yanlışlık olmasın ? (Süzdürülmüş 100 g için) Enerji 193 kcal Protein 22,5 g böyle yazıyor hadi 80gr için düşünelim protein 18-20gr olur(markaya göre değişken) ama siz süzdürünce yağdan da protein gittiğini söylüyorsunuz ve 11.7 gr oluyor. Sonuçta proteini yağında değil ki ton balığında bunu hesaba katarak değerleri yazıyorlar..

Bende cumartesi ve pazar 1er tane olmak üzere haftada toplamda 2 tane tüketirim. Omega3-6 bakımınıdan zengin olduğu için olduğu için ve az tükettiğim için yağını süzmeden yerim fakat yine de hesabınıza dikkat çekmek istedim.

5. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler ,

Fakat cevabınızda leecH arkadaşımızın da dediği gibi bir yanlışlık var gibi?

Benim aldıklarım -ki Bim'de herkes görmüştür- 2'li paket halinde satılıyor. Ve her bir konservesi 160 gr.

100 Gramındaki besin değerleri de şöyle belirtiliyor :
    24.1 Gr Protein , 8.6 Gr Yağ ve 163 Kalori

Proteini baz olarak alırsak 100 Gramında 24.1 Gram Protein varsa , kaba taslak 160 Gramında 36-40 Gram arası Protein olması lazım değil mi?

Ola ki yağını bile atsak 160 Gramın ne kadarı yağ veya konserve kutusunun boş ağırlığı olabilir ?

Ki ben zaten yağ olarak yemeklerden çok az alan biri olduğum için günde de en fazla -vaktim çoğunlukla olmadığı için- idman sonrası 1 sat içinde makarna yada pilavla ve ara öğünlerden sadece birinde kullanıyorum. Bunun için bana yağ sıkıntısı yaratmayacağını düşündüğüm için de çoğunlukla yağıyla beraber tüketiyorum. Bu hususu dikkate alırsanız sevinirim...

Bir de ben özellikle Ton Balığını Tavuktan sıkıldığım zamanlarda yada sınavlardan dolayı vakit kazanmak amacıyla belli bir dönem için kullanmak zorunda kalıyorum.

Yinede cevabınız , uyarınız ve öneriniz için teşekkür ederim :)

İyi günler ,

Son düzenleme: 29 Kasım 2011
  6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    büyük ton balığı kutularının içinde 60gr kadar yağ vardır. (küçüklerde 30gr) ayçiçek yağıdır. bence tüketilmemesi gerekir. yağı çıkardığında 100-102gr kadar net balık eti kalır...ben yağlı ton balığı alınca şunu yapıyorum: kapağı açıp, tekrar kutunun içine sokuyorum, bastiriyorum, kenarlarından yağı iyice lavaboya süzdürüyorum. yağın büyük kısmı gidiyor...sonra ben abartıp, kalan yağı da birkaç kağıt peçete ile bastırıp öyle çekiyorum, siz abartmasanız da olur :)

7. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kış mevsiminde konserve balık tüketmek yersiz...Pazarda kilosu 2-3 TL bulabilirsin.Öğrenci adam herşeyin en ucuzuna kaçmalı..

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Çok doğru. hamsi güzel bir örnek.

Azi bunu beğendi.
  9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haklısınız ama ben vakitten kazanmak için ve özellikle de tavuktan bıktığım anlarda Ton Balığına yöneliyorum.

Birde sürekli hamsi vb. türde büyük-küçük balık yiyemiyorum kızartılmış yada ızgara şeklinde. Ton Balığı dışında diğer türlülerine pek damak tadım geçit vermiyor :)

Ki zaten haftada en az iki yada üç gün evde hamsi , palamut vb. balıklar yapılıyor ve onlarıda yemeye özen gösteriyorum...

Çoğunlukla kendi işimi kendim görmek istediğimden bu kısa yolu seçiyorum ve şu ana kadar da bir olumsuzluğunu görmedim...

D.N : Bu arada SAVAŞ74 dediğin kafama takıldı "büyük ton balığı kutularının içinde 60gr kadar yağ vardır." demişsin. Yukarıda da verdiğim gibi besin değerlerinde (100 Gramında) 8.6 Gram yağ var diye yazılıyor. Yoksa bunların güvenilirliliği yok mu? Yanlış anlama sadece kafam biraz karıştı , biraz daha aydınlatabilirsen çok iyi olur , şimdiden teşekkür ederim...

İyi günler ,

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Balık etinin içindeki yağ ile konserveye sonradan eklenen ayçiçek yağını karıştırmamak lazım. Ağırlık kısmına bakmak gerek. Misal küçük kutularda Net ağırlık 80gr yazar (büyüklerde 160), hemen alt satırda ise süzme ağırlık, yani net balık ağırlığı yazar, küçüklerde 52gr yazar büyüklerde de 100-104 civarı olmalı.

sen onlara bak.
    yani süzme ağırlıklara bak.

Body06 bunu beğendi.
  11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    :)
    arkadaki etiketi okursan 80 gr ağırlığındaki bir konserve ton balığının 28 gr yağ olduğu yazısını göreceksin zaten yani 80 gr lık ton balığı aldın ama bu 80 gr değil aslında yağıyla beraber 80 gr sen bunu kaşık veya başka yöntemlerle tüm yağını süzersen 52 gr saf ton balığı oluyor. Umarım anlatabilmişimdir.Yağda protein var diye birşey demedim ayrıca.

Body06 bunu beğendi.
  12. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Anlıyorum karışıklık olmuş biraz, durumu benzetmek gerekirse pirinç ile pilav olayına dönmüş:D

13. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bilgi için teşekkürler , beslenme programını gözden geçirmem gerekecek :)

İyi günler ,,

Sayfayı Paylaş