Günde 10 Km Yürüyüş Yeni Başlayanlar İçin Zor Mu ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve decy tarafından 7 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. decy

decy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle merhaba. 23 yaşındayım. Hastalıklarım neticesinde kullandığım ilaçlar ve pes etmişliğin getirdiği tembellik sayesinde 72 kg'dan 117 kg'ya çıkmayı başardım. Hashimoto tiroidi , insulin direnci ve pko ilaçlarım en önemli kg nedenim. Doktorlarım kg vermenin çok kolay olmadığı savunuyorlar ama ben buna inanmak istemiyorum ve becerebildiğim kadar denemek istiyorum.. Ancak aç kalınca zayıflayacağımı düşünme saplantım ve önceden sırf bu yuzden 26 kg vermem(aynı hızla geri aldım malesef evet!) sayesinde metobolizmamı daha da yavaşlattığımı ve sık sık yemeye alışmazsam daha zor kg vereceğimi söyledi diyetisyen ama yedikçe de kendimi suçlu hissetmekten alamaz oldum.. Psikolog olup bu kısır döngünün içinden çıkamamam da ayrı bir olay zaten.. Neyse, gittiğim bi doktor günde 10 km yürümemin beni zayıflatacağını söyledi ama bu çok mu uçuk bir rakam görunuyor benim durumumda biri için ? Evde koşu bandım var, km göstergesini anlayamıyorum ama 4 hızında yürürsem 10 km ortalama kaç saat yapar öncelikle bunu öğrenmek istedim. Sonrasında da 2 sene önce ani ağır kaldırmam sonucu nur topu gibi fıtığım oldu ve şu an hangi hareketlerin yasak olup olmadığını öğrenmek istiyorum.. Dr mekik yasak dedi ama bazıları da tam tersini söyledi. Spor salonuna gitme imkanım yok ama eve maddi sorun olmadan her türlü aleti alabilirim yeter ki bu işi hızlandırsın.. Ağırlık istasyonu düşünüyorum fakat bel fıtığı konusunda nasıl olur bilemiyorum.. Gördüğünüz üzere baya bilgiye aç bi konumdayım şu anda lütfen idare edin arkadaşlar :)

2. ofrome

ofrome Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    10 km daha önce o kadar mesafeyi yürümemiş birisi için bence fazla 3-4 km den başlayıp her hafta 500 m arttırsın yürümen daha kolaylaşır

decy bunu beğendi.
  3. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    geçmiş olsun öncelikle. bende 83 kiloydum 7 ay önce şimdi 65 oldum. 14 kilo yağ verdim. düzenli koşu bandı kullanıyorum tavsiyem senin kilon fazla olduğu için yavaş başlaman. vücut herşeye alışıyo şimdi seni çok zorlayan bi rspor 1 ay sonra çok kolay geliyo. o yüzden sen şimdi yürü sadece bence dereceyi düşünme. zaten kilo çok olduğu için ilk aylar hızlı verirsin. ancak şunu unutma bu kolay bişey değil uzun süreç gerekiyo yağ vermek için. sana tavsiyem kilon fazla olduğu için diyetisyene gitmen. o hazırlasın sana liste. böylece her kontrolde kaç kilo verdin yağmı verdin kasmı verdin öğrendikçe çok mutlu olursun. mesela bende bazı aylar kas miktarı artıyodu yağ veriyodum ama tartıda rakam aynı çıkıyodu ama diyetisyende yağ verdiğimi öğreniyodum ölçüm makinasından. yağ verince çok motive oluyodum böylece uzun süre devam ettim. ben başardım sende başarırsın yeterki iste ve sana yol gösterecek bir diyetisyen bul. düzenli yürüyüş yap epey kilo verirsin birden spora yüklenme zorlanırsın. aşama aşama olsun
    temiz havada yürüsen daha güzel ama koşu bandında ise camı aç bol oksijenle yağlar yansın. kolay gelsin kardeşim

decy bunu beğendi.
  4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    hız 6 da iken 10 dk da 1 km oluyordu 6 da bile 10km bir buçuk saati geçiyor.

decy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş