Gözlerim kararıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hardchoice tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hardchoice

hardchoice Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aslında pek yeni sayılmam bu sporda 2 senedir düzenki sekilde yapıyorum ama hergün yeni bir şey öğrenip hatalarımı gorebiliyorum.Benim sorum DEADLIFT yapıyorum haftada bir sırt antremanıyla beraber son 2 sette max ağırlıkla çalışıyorum gerçekten zorlanıyorum fakat belimi bükmeyip normal kıvrımını bozmadan gögüsleri dışarı cıkarıyorum kalçalarımı öne doğru itmeye özen gösteriyorum ama hareket bittikten sonra hafif bir baş dönmesi göz kararması yaşıyorum bu haftada tam hareketin sonlarında söylemesi ayıp bi ögürme geldi antreman öncesi yemeği 9 da yedim antremanın sonunda hareketi yaparken saat 11 i 15-20 geçiyordu bu olanlar gereksiz zorladığım anlamına mı geliyor yoksa normal mi bu arada belimde herhangi bir ağrı yok şimdiden teşekkürler...

2. brhmcr

brhmcr Guest

[YOUTUBE]AjT8NLZlh1I[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]VjEhUbrufKk[/YOUTUBE]

Aman diyim...

3. hardchoice

hardchoice Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    aynı bu şekilde bi yerden sonra kalkmıyor ya zorluyorsun zorluyorsun acaba kan şekeri felan mı düşüyor beyne kan mı gitmiyor yada daha büyük bi sorun mu?

4. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Brhmrc hocam videoları koymuşsun valla dikkatli olmak lazım demekki peki birde durumu açıklarmısın ne oluyor vucuttada böyle şeyler oluyor mesela bendede mide bulantısı ve hafif başdönmesi oluyor çok zorladığım zaman.Hipoglisemi bumu oluyor.

5. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Brhmcr abi bu adamlar neden 1. Tekrardan sonra pert oluyorlar :D

6. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    aklıma ilk gelen kan şekerinin düşmesi oldu.Madem bukadar zorlanıyorsun daha az kiloyla yap :) demekki vücudun o harekete çok uygun değil.ek supplement kullandıgın zamanlar kiloyu arttırabilirsin (tabi kullanıyorsan)

İyi sporlar

7. mbcoskun1

mbcoskun1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya/Konya
    Sorun banada kan şekerinin düşmesi gibi geldi mesela bende şuan diyetteyim sporumu bitirip eve geliyorum öğleden sonra 4-5 gibi uzanıyorum biraz dinlenmik için kalktığımda dünyam kararıyo ama hiç şeker tüketmemeye çalışıyorum yersem ancak elma falan yiyorum öğün dışı

8. brhmcr

brhmcr Guest

Kan sekeri degilde kucuk tansiyon ( min. kan basinci - diastolic blood pressure) ile alakali bir durum. Kisacasi kalbiniz dayanamiyor bu baskiya. O yuzden vucut gelistirirken cardiovascular (cardio) yetinizi de arttirmakta fayda var.

9. hardchoice

hardchoice Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ısınırken bile koşmuyorum cardio anlamında pek bir şey yapmıyorum yani ama bununla bu kdr ilgisi olabilir mi?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Kalbinizin yetisi ne kadar artarsa baski altinda kaldiginda o kadar dirayet gosterebilir. SAgliginiz icin hafta da 1-2 cardio koyunuz.

11. hardchoice

hardchoice Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    baktığın zaman bi yerde uzun süre oturup aniden kalktğında baş dönmeleri oluyor deadlift tede biraz bekliyorsun iyice kavrıyorsun barı bi hazırlıyorsun vücudu sonra aniden maximum zorlayıp kalkmaya çalışıyorsun o an bacaklara acayip kan gidiyordur başta bnerdeyse bütün olayı bacaklar yapıyor o yapıyor sonucta başta sonra sırt olsun kollar beyin es mi geçiliyor ne :) bide 2 gündür bu yaşadıklarımdan beri kasıp bölgesinde seğirmeler oluyor belki bir alakası yoktur ama yazayım dedim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:07 ----------

önümüzdeki hafta ekliyorum cardioyu antremanlara sağolasın teşekkür butonunu bulamadım flood felan sayılmıyordur umarım...

12. brhmcr

brhmcr Guest

Bu bas donmeleri vs sik sik oluyorsa bir doktora gozuk derim.

13. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bak bu olay şuna benziyor. Ben yatakta yattıktan sonra ne zaman kalkarsam hep gözlerim kararıyor başım çatlıcak gibi oluyor ve hareket edemiyorum 2-4 sn sonra düzeliyor. Yani benim kalkarken ani baskım ve senin halteri kaldırırken yaptığın zorlamadan dolayı oluyor. Bu hipo tansiyonla ilgili ve beyine ani kan gitmemesiyle ilgili.

Ayağa kalkınca gözlerim kararıyor, bu bir sorun mu? - UZMANTV

Bu videoyu izlemeni öneririm. Seninki ani ayağa kalkmanın deadlift versiyonu. :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:51 ----------

Bazen bana o kadar aşırı bir şekilde oluyorduki bi yere tutunmasam düşecek gibi olduğum anlar oluyor.

14. gelişen beden

gelişen beden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben mesela nefes nefese kalınca çok koşunca kuzenlerle güreşince birden kendimi yataga atıyorum kalkmak istedigimda gözüm kararıyor başım dönüyor.

Sayfayı Paylaş