gögüs biceps sırt

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sator006 tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlarım abilerim hocalarım bir günde iki kas gurubu çalıştırırken
    sizce hangisi ?
    göğüs-biceps
    göğüs-sırt
    ben kesinlikle gögüs sırt diyorum biceps-triseps çalışması bence itme çekme prensibine daha uygun diye düşünüyorum görüşleriniz ve eleştirileriniz nelerdir?Saygılarımla

2. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    sırt çok büyük bir kas grubu bence hakkını vermek için tek gün ayırmak lazım, ama zaman yoksa o zaman sırt-triceps, sırt-biceps yapılmalı, hatta omuz-sırt bile olabilir. göğüs sırta gelince bence çok zorlayıcı olur, sırtta aldığın verim çok düşer. Ama aerobic kapasiten iyise o zaman göğüs-sırt antagonis süperset girebilirsin, çok da verimli olur, arnoldun favori antremanlarından birisidir göğüs-sırt. ama tabiki bench press-barfiks ve benchpress-rowing süpersetleri her babayiğidin harcı değildir.
    Başka bir seçenekse göğüs-triceps yapmak, göğüs çalışırken triceps ısındığı için verim alabilirsin ama tricepsi yorduğun için çok zor da gelebilir. deneyip görmek lazım...
    Sonuç olarak göğüs-sırt agonist süperset yapamayacaksan bence göğüs-biceps veya göğüs-triceps çalış.

3. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    ben de antagonist çalışmayı seviyorum. 1 aylık programda böyle yaptım. Şimdi piramite geçtim, çok daha verimli oldu. Her babayiğidin harcı değil göğüs-sırt. Göğüs-biceps yerine göğüs-triceps daha uygun overlordun dediği gibi.

4. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili arkadaşlarım evet zorlayıcı ama göğüs triceps ( itme itme ) bana pek uygun gözükmüyor onun yerine bence triceps biceps daha iyi verim sağlar zaten göğüsten sonra haşat olan tricepsleri fazla zorlamanın sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.Saygılarımla

5. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    pardon, son yazdığın triceps-biceps yazısını unutmuşum. Öyle çalışman kol için verimlidir, fakat büyük kas grupları o zaman aynı güne denk gelebiliyor. Ben de senin dediğin gibi çalıştım 1 ay. Kollarda ilk 3 hafta büyüme oldu, sonra durdu. Sırt hemen hmene hiç değişmedi ama kuvvetlendi, göğüsler biraz büyüdü. Piramit sisteme yeni geçtim, ilk haftada göğüs ve kollarda büyük verim aldım. Ama dediğin yolu uygulamak tabiki bir seçenek ve beni 1 ay götürdü.

6. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Göğüsten sonra tricepslerin yorulacaktır ve kaldırdığın kilolar azalacaktır. Öyle olmasına rağmen göğüs-omuz-triceps şeklinde çok verimli antrenmanlar çıkardığım oldu. İtme-çekme prensibine değinmişsin. Biceps de çekmeye girer.
    Eğer ki kollarını ön plana çıkaracaksan programında, göğüs-sırt biceps-triceps yapabilirsin(hem göğüsün hem sırtın hakkını vermek şartıyla). Yine de göğüs-biceps sırt-triceps gayet güzel bir programdır bence.

Son düzenleme: 28 Eylül 2008
  7. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüsten sonra tricepslerin yorulacaktır ve kaldırdığın kilolar azalacaktır. Öyle olmasına rağmen göğüs-omuz-triceps şeklinde çok verimli antrenmanlar çıkardığım oldu. İtme-çekme prensibine değinmişsin. Biceps de çekmeye girer.
    Eğer ki kollarını ön plana çıkaracaksan programında, göğüs-sırt biceps-triceps yapabilirsin(hem göğüsün hem sırtın hakkını vermek şartıyla). Yine de göğüs-biceps sırt-triceps gayet güzel bir programdır bence.
    sevgili arkadaşım ben Biceps de çekmeye girer diyorum zaten triceps itme zaten senden farklı birşey söylemiyorum.Bence 1 günde itme + çekme yapılmalı yani gögüs itme - biceps veya sırt çekme.

8. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    önemli olan tartışmak uygulamak . Bence en iyisi 4 gün
    omuz
    kol(biceps-triceps)

gögüs
    sırt

9. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bacak nerde :)

10. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs-Biceps aynı gün olabilir. Sırt ile Triceps'i de başka bir güne alırsın.

11. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

bu program güzeldir,eski başlıkları tartışmaları okursan görürsün,forumda hocalar genelde göğüs-biceps , sırt-triceps önermiş.
    Fakat benim göğüsten sonra bicepse motivasyonum kalmıyor, genelde biceps-triceps beraber çalışırım toplam 24 seti geçmemeli hacim dönemindeysen.
    Yazdığın program güzel,uyguladım,uyguluyorum,verim de aldım ama bacak çalışmak lazım..
    Sırt gününe ekleyebilirsin hafif çalışmak hiç çalışmamaktan iyidir..

12. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ammun forumu okumadığımı nerden çıkardın? benim amacım tartışmak
    tatt bacak off günlerinde yaparım genelde veya sırttan sonra yaparım
    ama biraz kaslanınca bacaklarım bırakırım ısınma hareketi olarak bol tekrarla hergün çalışırım.

Sayfayı Paylaş