Göbeğim var ve kilo vermem gerekiyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mahiröztürk tarafından 6 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mahiröztürk

mahiröztürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle size nasıl kilo aldığımı anlatıyorum. Ben çok değil 2 sene önce herkesin çok zayıfsın biraz kilo al dediği biriydim. Fakat hiç kilo almak için girişimde bulunmamama rağmen 2 yıl içinde kilo aldım.

Öncelikle bunun nedenlerini çıkardım:

1. Özellikle son 6 aydır aralıksız HER AKŞAM CİPS-KOLA veya ÇİKOLATA yedim. (zaten asıl yağlanma ve kilo alma bu süreçte başladı)
    2. Bir ara spora başladım ve protein tozu falan kullandım sanırım böyle de kilo aldım. Baya biliçnsizdim ve kimse bana yardım etmedi.
    3. Yaptığım iş maalesef masabaşı. Tüm gün ofiste oturuyorum.

İşte bu nedenlerden dolayı kilo aldığımı ve yağlandığımı düşünüyorum.

Peki şimdi ne yapıyorum?

Artık Cips Kola Çikolata hepsini bıraktım 1 bucuk haftadır yemiyorum. Günde 3 litre su tüketiyorum. Öğlen yemeğimi maalesef evden getiremiyorum ama dikkat ediyorum, aşağıda normal bir yemekçi var. Oradan genel olarak tavuk haşlama yemeği alıp birde salata yiyorum yanına. Sabah kahvaltımı da yapamadığım için bir sandviççi var beyaz peynir - salata - domates sandviç ekmeği yiyorum, sandviç ekmeği kepenk ekmeğinden yapılıyor. Akşam yemeği için de ofise saat 6 gibi salata söylüyorum, baya güzel bir salata doyurucu. Onu yiyorum ve 6 dan sonra hiç birşey ağzıma almıyorum sadece çok zorlanırsam meyve falan yiyorum. Birde ofiste ara ara kuru üzüm - fındık - leblebi ve badem yiyorum. günde 100 gram falan tüketiyorum bunlardan. genel olarak her saat başı yiyorum diyebilirim. ama toplamı 100 gramı geçmiyor.

Bu ayın sonunda da spora başlayacağım, asıl mevzu orada tıkanıyor nasıl bir yol izlemeliyim? Sadece kardio olmaz diyorlar bunun yanında ağırlık ta çalışmalısın diyorlar. Bu günleri nasıl ayarlamalıyım? Yani kaç gün kardio kaç gün ağırlık calısmalıyım? veya ağırlıkdan sonra kardiyo mu yapmalıym? bunun süresi kaç dakika olmalı?

Kilo: 94

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Başlığı yeniden düzenledim lütfen daha dikkatli olalım.Beslenme düzenine gelince akşam üzeri sadece salata iyi bir öğün değil.Tavuk, et, balık vs içeren proteini bol bir öğün tüketmelisin.Ayrıca kahvaltı en önemli öğün, geçiştirmen seni sadece geriye götürür.Antrenman kısmına gelince tüm sorularının cevapları forumda mevcut .

mahiröztürk bunu beğendi.
  3. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Cips kola kilit demişsin sonunda :) Çok değil 3-4 ay önce bende bol göbekliydim. Şimdi fotoğraflarıma bakıyorumda yazık diyorum. Tvdeki reklamlarda çıkanları artık canım çekmiyor. Şekerden, undan uzak bir hayat sürdürüyorum. Haftada bir kaçamak hariç. Mutlumuyum ? Evet. Yapamazsın diye birşey asla yok.

Benim önerim ve kendimde uyguladığım yeni başlayanlar için programlar bölümünde flexor hocanın verdiği program doğrultusunda çalıştım. Programdan sonra kardiyo yaptım. Sabahları aç karnına işe bisikletle geldim. Akşam bisikletle döndüm. Bu şekilde sende çok rahat kilo verebilirsin. Kardiyoda 45 dkyı geçmemeye çalış ve hiit tarzını araştırıp uygulamanı tavsiye ederim.

En önemlisi beslenme. Sabahları yumurta haşlayıp yiyebilirsin 2-3 tane. Yanında kepek ekmek arasında light kaşar, peynir olabilir. Yemeklerinde mutlaka protein ağırlıklı beslenmeni öneririm ve öğle yemeğinden bahsetmemişsin. Sakın aç kalma ve öğle yemeğini atlama.

4. mahiröztürk

mahiröztürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, teşekkür ederim yorumun için.
    Senin gibi bisiklet ile gelip gitme olanaığım yok diye düşünüyorum. İstanbulda yaşıyorum ve evim osmanbey de iş yerim avcılarda. O yolu bisikilet ile gitmeye kalksam 3 saat sürer her gün sadece gidiş :D Öğle yemeğini belirttim, öğle yemeği iş hanında bulunan bir yemekçi var. Oradan çoban salatası ve tavuklu yemek alıyorum. tavuk haşlama oluyor genelde. pirinç pilavını çok severdim hiç yemiyorum artık. bu konuda düşüncen nedir? çünkü gerçekten yapacak bişeyim yok. ofis imkanı cok kısıtlı.

sabah yumurta haşlayıp yiyebilrisin 2-3 tane dedin ya. bunu nasıl yapim açar mısnıız? yani sabah kahvaltısı olarak mı 2-3 yumurta yiyim? yoksa sandviç mi yapim. teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2015 ---
    teşekkür ederim. peki kuruyemiş yemem sakıncalı mı? ara öğünlerde.

5. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Benim kardiyom spordan sonrada yine salonda bisikletti. Başka kardiyo ile hiç uğraşmadım. Bende ofiste çalışıyorum kurumsal bir firmada. Sabah kalkıp 3 yumurta haşlıyorum. Ofiste yiyorum :) Kalvaltıda ekmeğin arasınada koyabilirsin (kepek, tam buğday vs). Bol protein kaynağı olur. Light kaşarla dahada coşar üçü. Öğlenleri ise kapta tavuk köfte, ızgara tavuk gibi öğle yemekleri getirip yiyorum. Utanılacak sıkılacak bir durum yok zaten. Yemek için yaşamıyor muyuz :) Pirinç pilavından ziyade yağsız, zeytinyağlı veya çok az yağ ile yapılan bulgur pilavını tavsiye ederim. Birde pirinç pilavına yağdan bol birşey koymadıkları için hele dışarıdakiler bize pek uygun değil. Yoksa bende pilavsız yemek yiyemezdim pek

6. TersAdammm

TersAdammm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hergün kardiyo yapman şart diyetindede un, şeker abur cubur yoksa 3 ayda 80-82 kiloya düşersin

Sayfayı Paylaş