göğüste yağlanma ve göğüs çizgisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve efepolat tarafından 7 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. efepolat

efepolat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhabalar, bu spora yeni başladım sayılır.
    28 yaşındayım. gençlikte hiç spor yapmamış, spora uzak birisi değilim, uzun zaman basketbol oynadım, fakat üniversite sonrası iş hayatı başlayınca kilo almaya başladım.

benim sorunum göğüs bölgesindeki yağlanma ile ilgili. göğüslerin koltuk altı tarafında kalan kısmında bir yağ birikmesi söz konusu ve aktif olarak spor yaparkenki dönemimde dahi az da olsa o yağlanma vardı bende. şimdi biraz kilo alınca orada yoğunlaşma oldu.

ayrıca daha zayıfken bile göğüs kaslarının altında olması gereken çizgi (anlaşılması açısından bu şekilde yazdım komik olduysa affola) bende hiç bir zaman yoktu.

bana nasıl bir program tavsiye edersiniz? salonda verilen programı buraya yazacağım, yeterlidir ya da değildir veya şunu şunu değiştir gibi tavsiyeleriniz olursa lütfen yazın.

şimdiden teşekkürler.

haftada 3 gün salona gidebiliyorum, bir gün birini bir gün diğerini uyguluyorum:

• 1.GÜN

• Incline bench pres – 3x8
    • Bench pres – 3x8
    • Cable crossover – 3x8
    • One arm dumbell row – 3x8
    • Roving torso bio – 3x8
    • Abdominal crunc bio – 3x8
    • Lover back bio – 3x8
    • Leg extensions bio – 3x8
    • Leg curl bio – 3x8
    • Leg pres – 3x8

• 2.GÜN

• Behind neck press – 3x8
    • Shoulder dumbell pres – 3x8
    • Lateral raise – 3x8
    • Lat pull down (ön) – 3x8
    • Lat pull down (arka) – 3x8
    • Vertical traction – 3x8
    • Dumbell curl – 3x8
    • Kick back – 3x8
    • Hyper extensions – 3x8
    • Sit ups – 3x8

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle idmana 40 dk kardiyo yaparak başla . incline bench press arttırmanı tavsiye ederim . kiloyu 2-3 kilo düşür seti artır üst göğüs ü sağlamlaştırırsan vücut ta güzel bir görünüm va sağlamlık olur . alt göğüs için bench press uygun .butterfly hareketini göremedim eklemeni tavsiye ederim . makinesi varsa 3x8 olarak yok yoksa dumbell butterfly yap . unların dışında programın iyi beslenmene dikkat et . düzenli uyu düzenli çalış düzenli beslen istediğin sonuçları alırsın ...

efepolat bunu beğendi.
  3. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle göğüs çizgilerinin belli olması için, göğüs kısmında yağ olmaması gerekir. Bu yüzden kardiyo yapmanız zaten şart. Bunun yanında "Dips" hareketide göğüs çizgileri konusunda size yardımcı olucaktır. Zor bir harekettir, ilk başladığınız anda yapamıyabilirsiniz. Kendinize zaman tanıyın.

Ayrıca haftada 3 gün gidebiliyorum demişsiniz. 3 gün için 3 farklı antrenman öneririm size o zaman. Yani biraz daha ayrıntıya inebilirsiniz.

efepolat bunu beğendi.
  4. efepolat

efepolat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ilginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. bu dedikleriniz doğrultusunda spor salonundaki hocayla da konuşarak iyi bir şeyler yapabileceğimi umuyorum.

tekrar teşekkürler.

5. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    bahsettiğin bölgede(kol altı)yağlanma geçti mi kardeş?yoksa daha var mı?aynı sorun bende de var da.weightlifter

Sayfayı Paylaş