göğüs ve kanat...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nnpoint tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nnpoint

nnpoint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrhabalar....

araştırdım fakat içim yinede rahat etmedi 3.ayımı doldurmak üzereyim ve cogu zaman hareketlerimi değiştiriyorum sormak istediğim bir soru var..

gögüs calısırken Benc press, oturarak incline press ve sonrasında yatarak decline press calısıyorum fakat pek içime sinmiyor....

daha onceleri benc press, oturarak incline press sehbada yatarak incline dumbell flyes çalışıyordum...

şimdi sizlerden bunlara ilave olarak gögüs hareketi önermenizi istiyorum ayrıca bu şekilde dogrumudur program ? ayrıca üstteki hareketlerden hangisi daha faydalıdır? ikiliden...

yatarak decline press alt gogus içn galiba fakat ben pek oraya girmek istemiyorum çünkü üst bölgeye hacim vermeden alta çalışılmaz filan gibilerinden birşeyler duymustum....

sizce hareketler yeterlimidir gögüs için

12-10-8 şeklinde çalısıyrm
    gögüs :

-bench press
    -sehbada incline press
    - yatarak düz incline dumbell flyess

üç hareket yeterlimidir sıralama doğrumudur? hareketler az ise sizlerden ilave hareket önermenizi istiyorum...

ayrıca birde benchten hemen sonra makinede gögüs çalışıp diğerlerine hareketlere yönelsem olurmu saygılar....

ve birde sizlerden kanat hareketleri istiyorum... Pull up , latpull, barbell bent row , bent row çalışıyodum...

tşkler..

2. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Önce incline yap çünkü üst göğüs kolay yorulur son hareket olarak pullover yap
    İncline Bench press
    Dumbell Fly
    Bench press
    Dumbell pullover yapman daha iyi sonuçlar alman için daha ideal.

3. nnpoint

nnpoint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız incline pressten kastım dumbell incline press
    makine değil... şimdi bench temel hareket olduğuna göre ilk once hep onu yao demislerdir bana 3.hareket olunca biraz kafa karıştı...

Sayfayı Paylaş