göğüs kaslarını kaç gün calistirayim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve destan30 tarafından 16 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Göğüs kaslarını 10 set çalışıyorum.haftada kaç gün calistirayim.lütfen yardim.

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Haftada 1 gün ve 4 hareket 4er setten çalışıyorum ben.5 hareket 4et setten toplam 20 set yapan da var.Ama negatiflere dikkat eden biriyim.O şekilde çok uzuyor antreman bende.Ağır kilo,az tekrar yaparım büyük kas grubunda.Küçük kas gruplarında(omuz kol)10-12 tekrara çıkarım.Az tekrarda çünkü almıyor benim küçük kas grupları hacim.Tabi bazen oluyor diyorum 5-6 tekrar gir çok daha ağır gir.O şaşırtma amaçlı 2-3 ayda 1.5 hafta uygularım.Bench press misal 7-8 tekrar yaparım.Dambıl üst gögüs press misal yine böyle yaparım ama son set yanıma alırım nispeten hafif kilo 2 dambıll,ağır kilolarla 7-8 yaparım.Bırakırım.Hafif olanla kan pompalarım.Bunu ayda 1 hafta yaparım.Her hafta değil.Bu tarz çalış derim kardeşim.Her kas 1 gün çalışır haftada ve her kasa 1 hafta drop setler,süper setler ekle bazı hareketlere tabi.Bu şekilde döngü döner ayda,bibuçuk ayda tekrar başa ve böylece kası şaşırtma denen olay gerçekleşir.Forumu oku.Özellikle gelişim takımı ve adminlerin yazdıklarını takip et çok entryli başlıklarda.Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş