Extreme Kilo Verme Günlüğüm

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve SporiumSaltuk tarafından 8 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SporiumSaltuk

SporiumSaltuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Lise boyunca kilolu olmam, kilonun verdiği birçok dezavantaj ve yaklaşmakta olan ciddi bir şeker hastalığı problemi nedeniyle başlıktakş adından da anlaşılacağı üzere baya sağlam ciddi ve yorucu bir antenman sistemine başlamaya karar verdim. Kasım ayına kadar üzerimde ki ham kiloları atıp yeni sezona ortalama başlamak istiyorum. Elbette henüz olmadığım ve olmak istemediğim bu şeker problemini kalıcı olarak engellemek.

Bu süreçte aşağıda ki antrenmanları yarından itibaren yapıyorum:

Her Sabah 08:30 - Yaklaşık 3.5 km tempolu yürüyüş (RuntasticPRO kayıtları tutulacak)

Her Öğle 13:00 - Focus T25

Her Akşamüstü 17:00 - Insanity: MAX30

Verilerim:

Kilo: 115.6
    Boy: 1.67
    Yağ oranı yüksek, obezite sınıfı

*Güne 2 bardak limonlu su ile başlanacak.
    *Focus T25 ten yarım saat kadar önce Türk kahvesi
    *Kahvaltı bazen haşlanmış yumurta bazen sade yulaf ezmesi, sütlü
    *T25 ve Insanity arasında gajolu bir kase yoğurt
    *Insanity sonrası sebze yemeği veya salata
    *18:30-19:00 a kadar yemek faslı bitecek
    *Akşam yemeği sonrası Glifor adı verilen ilaç (doktor onaylı)

Önümüzde ki 2 ay içinde çok sıkı bir disiplinle vücudumda OHAL ilan ediyorum. T25 ve MAX30 bittikten sonra 100 kilo barajının altına düşünce önümüzdeki yaz aylarına kadar yine günde çift antrenmanla bu programları bitirip yaza hazır olmak istiyorum, sırasıyla:

FOCUS T25 - INSANITY MAX30
    INSANITY - P90 ve P90M HYBRID
    P90X ve P90X+ HYBRID - P90X2
    INSANITY ASYLUM VOL1-2. - P90X3

Hadi bakalım sonumuz hayır olsun hergün veya 2 günde bir fırsat buldukça kalori,kilometre,kilo,su ihtiyacı vs elimde ki bütün bilgileri günlük olarak paylaşacağım. Elbette ekstra tavsiyelerinizi de bu konu altında paylaşabilir veya benle birlikte başlayabilirsiniz arkadaşlar.

Not: Moderatörden ricam yanlış yere başlık açtıysam affola doğru yere taşınmasını arz ederim. İyi günler.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barbell Training bunu beğendi.
  2. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Zayıflama programına girdin onu anladım bir:) bunlar ne demek
    FOCUS T25 - INSANITY MAX30
    INSANITY - P90 ve P90M HYBRID
    P90X ve P90X+ HYBRID - P90X2
    INSANITY ASYLUM VOL1-2. - P90X3

3. SporiumSaltuk

SporiumSaltuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Açıklamamışım özür dilerim. Home Fitness kategorisinde ev programları. BeachBody şirketinin ürünleri kısa vadede extra sonuç vaad ediyor

4. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım .Yeme alışkanlıklarımı değiştirmek zor iş ama yapılmayacak şeyler değil. İnşallah istediğin kioya inersin.

SporiumSaltuk bunu beğendi.
  5. SporiumSaltuk

SporiumSaltuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim inşallah

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ismin Saltuk sanirim. Simdiden basarilar diliyorum saltuk. Umarim hedefine ulasirsin.

Baslarkenki fotograflarini koyma imkanin varsa iyi olur.

Programini destekliyoruz. Belki senin gibi kilo fazlasi olan ama bir yerlerden baslama heyecanini gosteremeyenlere ornek olursun.

Guc seninle olsun :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. SporiumSaltuk

SporiumSaltuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın en kısa sürede resimleride ekleyeceğim. Bugün itibariyle programa başladım sabah 07.30'da gözümü açtım. En net veriler ve yaptıklarım:

08.08.2016 (1.Hafta)

Kilo: 115.2
    Boy: 1.67

1.Etap: Yürüyüş: 3.01KM / 314 Kalori / 577ML Su İhtiyacı [SABAH]

2.Etap: Focus T25: ALPHA-CARDIO / 25DK / 418 Kalori [ÖĞLE]

3.Etap: Insanity MAX30: Cardio Challange / 30DK / 405 Kalori [AKŞAMÜSTÜ]

Toplamda 4 litreye yakın su içtim. Bir bardak türk kahvesi, bir bardak Jacobs Classic ve 2-3 bardak limonlu su.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2016 ---
    Ekleme: sabah yürüyüşlerinden önce 2 çay kaşığı Jacobs Classic'i bardağa döküp üzerine 'shot' için yeterli olacak miktarda sıcak su döküp içiyor öyle gidiyorum. Öğlen T25 antrenmanından yarım saat kadar önce de bir bardak türk kahvesi içiyorum. Kahvenin katkısız olanlarının yağ yakımına faydası olduğunu biliyorum fakat onu değilde bunu yap veya bunu bunu da ekle dediğiniz var mı yağ yakımı için? L-Carnitine olayına başlamam şart mı veya başlasam faydalı olur mu bu konu hakkında bilgisi olanlar destek verirse sevinirim

Son düzenleme: 8 Ağustos 2016
  8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    L carnitine in yag yakimina faydasi tartismali bir konu. Bence gerek yok. Onsuz da verirsin. Bilincli ilerliyorsun.

Sicak su + limon olayini sabah kalkar kalkmaz yapabilirisn. Yag yakimini hizlandirmasi icin.

Kalori hesabi yapiyor musun?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ yakar mı bilmiyorum, net sonuçlar yok ama antreman süreni uzatmanı ve daha fazla efor sarfetmeni sağlar.En azından vücudun alışana kadar:)
    Ben 3300 mg olanını kullanıyorum 2 günde 1..
    Tabi ben kalp sağlığı için alıyorum. Ama antremanlarda da daha fazla efor sarfetmeni, dolayısı ile daha çok yağ yakmana dolaylı yoldan vesile oluyor.
    Ama 500-1000 mg lık dozlar işe yarar mı dersen pek sanmam.

suskunprens74 bunu beğendi.
  10. SporiumSaltuk

SporiumSaltuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anladım teşekkürler herkese. Zaten tabiri caizse köpek gibi hareket ediyorum şu 3 program yüzünden ilk etapta başlamam l carnitine e. Birde aklıma takıldı bu Coca Cola Zero yu nasıl buluyorsunuz? İçindeki tatlandırıcının diğerlerinde ki gibi kanser yaptığı tamam bir gerçek ama eğer çok sık kullanmazsam 0.5 kalori resmen nimet benim diyet programıma negatif etkisi olur mu? Veya hatta spordan önce enerji verir diye iç diyor musunuz? :)

11. Fulyaiipek

Fulyaiipek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar öncelikle ben insanity programlarını uygulanmış biriyim ve evet dediğin gibi kısa sürede sonuç veren bir program yalnız....
    Hem sabah koşu hem öğle t25 hem akşam max30 yaparsan vücuduna dinlenme imkanı tanımamış olursun ve sen de çok hızlı kas yıkımı başlar
    Ki zaten max30 çok ağır bir program tek başına bile diz ayak bileği problemlerinin oluşma riski çok fazla. Sen vücuduna dinlenme şansı vermediğinden bu riski kat be kat artırıyorsun.
    Ayrıca yaşın daha 19. Metobolizma hızın çok yüksek. Şimdiden vücudunu bu tip ağır programa vücut bunu her zaman ister, bir daha ne zaman günde 3 öğün spor yapma imkani bulacaksın. Ve de hayatının geri kalan döneminde kilo vermek istediğinde vücuduna bu da yetmeyecek, bunun bir üstüne çıkabilecek misin? Antreman programı yavaş yavaş arttırılmalıdır. Böyle birden yüklenilmez.
    Maksadım seni eleştirmek değil. Ben de insanity nin ağır programlarını severim(6ay boyunca düzenli yaptım) ama bunun bir tanesini seçip yap kendine de vücuduna da eziyet etme. Önerim max30 u yapman. Bununla beraber brslenmene dikkat edersen zaten hızlı bir sonuç alacaksın

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barbell Training bunu beğendi.
  12. puhaa

puhaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hevesli olman cok guzel. Spor yaparken sevdiğin zevk aldığın şekilde yaptığından emin ol ki uzun sureler spor yapmaya devam edebilesin. Kendini çok sıkarsan çabuk bayıyor ve çabuk bırakıyorsun kendmden biliyorum. Önünde en az 1 yıllık bir süreç var, ve hızlı gitmek değil uzağa gitmek istiyorsun bunu hiç aklından çıkarma :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suskunprens74 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş