Excel dosyasında Vg programı yazmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cokcu tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba
    Vg ile ilgili olarak yazmış olduğum bir program var. Bu programı sizler ile paylaşmak istedim. Belki eksikleri vardır, ancak sonuç itibarı ile öneri ve eklemeleriniz ile mutlaka güzel bir şeyler çıkacaktır. Buna inanıyorum.

Ekli dosya Excel dosyasıdır ve oldukça kompleks bir dosyadır. Dosyanın içerisinde neredeyse formül olmayan hücre yok. Birçok hücrenin de dosya içerisinde gizli olduğunu ve değiştirildiği takdirde dosyanın düzeninin bozulacağını belirtmeliyim. Bu yüzden sadece yeşil zeminli hücrelerin dışındaki hiçbir hücreyi silmeyin yada değiştirmeyin.

Yapmanız gereken

Kas Grupları ve Çalışma Sistemi sayfasına

• Vücudumuzdaki kasları isimlendireceğiz.
    *Kas Grupları

• Programı hangi sisteme göre hazırlayacağımızı belirleyeceğiz. (ör: 2 on – 2 off – 2 off – 2 on – 2 off gibi)
    *On – off belirleme

• Bu gruplandırılan kas gruplarının dinlenme sürelerini belirleyeceğiz (off olan günler hariç, sadece on olan günler)
    *Dinlenme süresi

• Hangi kası programın kaçıncı gününde çalıştırmaya başlayacağımızı belirleyeceğiz. (ilk 4 gün için ve “on” olan günler için geçerlidir. “off” olan günlere gelmemesine dikkat edelim)
    *Programdaki başlangıç günü

*Off Günlerde Extra Çalışma sayfasına

·Eğer “off” olan günlerde de çalıştırmak istediğimiz kas gruplarımız var ise; ““off” günlerde ekstra çalışma” sayfasına yazabilirsiniz. (“ısındırma maksatlı ya da hafif çalışma şeklinde olabilir”)
    *Off Günlerde Extra Çalışma

PROGRAM sayfası ise programın çıktısıdır.

Yatay düzlem de kas grupları, dikey düzlemde ise günler bulunmaktadır. Bu sayfadaki yeşil zeminli hücreye programın başlangıç tarihini girdiğinizde sayfanın içerisinde bulunan tarihler girmiş aldığınız tarihe göre şekillenmektedir...

Ayrıca kendi uyguladığım programı dosyada örnek olarak verdim, inceleyebilirsiniz...

Ekli Dosyalar:

• GYM.zip
      Dosya Boyutu:
      30,4 KB
      Görüntüleme:
      182

Sayfayı Paylaş