Eve Bench sehpası aldım, ama hareketlerde problem var ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kimmerya tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kimmerya

kimmerya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

2 yıl aradan sonra spora yeniden başladım. Daha önce 3 sene boyunca aralıklarla spor salonlarında body yaptım. Tek yaşadığım için evimde yeterli alan var. Bende koşu bandı ve bench sehpası (voit solid bench + lat aparatı) aldım. Aletin katoloğunda aşağıdaki hareketlerin yapılabildiği yazıyor.

- Leg Press
    - Leg Curl
    - Butterfly
    - Bench Press
    - Lat Pull Down
    - Front Pull Down
    - Triceps Push Down

Hareketler hakkında şunları sorcam;

1. Leg Press yanlış yazılmış sanırım. Bu aletle leg press değil leg extension yapılabilir bence. Öyle değil mi?
    2. Eklediğim resimde kırmızı kare içine aldım. O kısım nedir anlamadım? Hareketi ne acaba?
    3. Ben bu aletle Butterfly nasıl yapacağım bunu da anlamış değilim. Resimde kırmızı kare içine aldığım kısımla butterfly yapılamaz bence.Siz ne düşünüyorsunuz?

Teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Acaba bir kullanma kılavuzu yada en azından yapılabilecek hareketlerin resimlerini vermediler mi ürünle birlikte?

Tabii ki leg press olmaz, butterfly da olmaz. Öyle işte çeşit olsun diye yazıyorlar herhalde. :)

Kırmızı kare içindeki aparatı ilk defa gördüm, bende de Marcy'nin benzer ürünü var ve bu tarz lat'lı sehpaları uzun yıllardır takip ederim, bu aparatı ilk defa gördüm, neye yarar sorusunu sormadan önce birşeye yarar mı diye düşünmekte fayda var. :)

Son olarak, 3 sene salon geçmişi olan biri için yeterince sağlam mıdır bu alet, toplam taşıma kapasitesi nedir?

3. kimmerya

kimmerya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kitapçıkta sadece lat ile yapılabilecek hareketler var. Resimde ilk mesajımda kırmızı kutu içine aldığım kısım kırmızı yaptığım okun eksininde yaklaşık 180 derece dönüyor. Ama süngerli tutacak olduğu için el ile tutmak zor. Ben de süngeri çıkardım ağrılık koydum. Bu ne olduğu belirsiz kısımla sadece ön kol hareketi yapılıyor anladığım. Çünkü kol omuzdan hiç oynamıyor sadece dirsekten oynuyor yani biceps hareketi gibi. Butterfly yapmanın imkanı yok. Voit neden butterfly yazmış anlamadım gitti.

Taşıma kapasitesine gelirsek voit kalitesi fena değil. Et kalınlığı güzel. Bench direkleri arası 67cm. Barı çok geniş tutmak mümkün değil pek. Genel olarak sağlam görünüyor.

Ekli Dosyalar:

4. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yatarak butterfly yapılabilir galiba.

Sayfayı Paylaş