Evde bodybuilding ve ideal aletler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve strong_man tarafından 19 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. strong_man

strong_man Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar uzun bir süre forumdan uzak kaldım işlerimden dolayı ve artık body salonuna gitmeye pek vakit yok açıkcası bu yüzden evime küçük bir body salonu açmaya karar verdim. :D

Bu topic'te evde yapılabilecek egzersizleri birbirimizle paylaşalım ve ev için ideal aletleri birbirimize gösterelim ve bilgi alışverişinde bulunalım ilk önce evime aldığım aletleri sizlere tanıtmak istiyorum daha sonrada ev için uygun antreman programlarını sizinle paylaşmak istiyorum... bench_O

öncelikle cuzi bir miktara aldığım resistance bandların çok işe yaradığını söyliyebilirim türkçe adı direnç lastiği diye geçiyor tavsiye ederim

yine fazla bir miktar ödemeden hem agırlık sehbası hemde mekik sehbası olarak kullanılabilen bu ürünü tavsiye edin bence yoksa hem agırlık sehbası hemde mekik sehbası almak biraz tuzlu olabilir

400 tl civarı bir ücret ödedim 4 aylık salon paramı ürünlere yatırdım doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum çünkü herkez evde sıkılırsın diyor ama ben evde daha iyi konsantre oluyorum çalışmalarıma olumlu etkiliyor beni olumsuz etkileride var tabiki örneğin ısınmak için koşu bandı veya bisikletim yok onun yerine ip atlıyorum ve oldugum yerde ısınma egzersizleri yapıyorum. thums:

eski hocamla da program hazırladık bunları sizlerle paylaşmak istiyorum ilerleyen zamanlarda. ;)

ve sizin evde body için görüşlerinizi bilmek istiyorum teşekkürler arkadaşlar şimdiden...

StrongToMan ve darqman bunu beğendi.
  2. LanxtiN

LanxtiN Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Veteriner Hekim Ö.
    Yer:
    Batman
    Hep hayalim de olan şeydir, tabiki bir ev için her aleti bulundurmak imkansız gibi koşu bandı gibi ısınma araçları yerine ip atlama çok mantıklı olmuş. 400 tl bu aletler için çok bi para değil kesinlikle hayırlı olsun konunu yakından takip edecem programını felan da paylaşmanı bekliyorum ilerde senin yolundan gelebilirim sabit bir evim olduğu zaman :).

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Hayalim :)

mma- ve strong_man bunu beğendi.
  4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben yıllardır antrenmanlarımı evde yapıyorum kücük bir spor salonu kurdum kendime bana da cok dediler evde olmaz gelisim vs diye ama saglam bir kas yapısına sahip oldum evde gayette güzel oluyor önemli olan istikrarlı calısmaktır ben bu sekilde tam 44 kilo verdim evde yaptıgım sporla demekki oluyormus

strong_man bunu beğendi.
  5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    @strong_man

agırlıklar demir dökümmü yoksa vinly kaplamamı ? gördügüm eksik olarak bench sehbasıdır , birde ayarlı bench sehbası alırsan on numara olur veya para varsa half-rack veya power rack tarzı bi ürün düşünülebilir

her ne kadar 1.5 yıldır spordan uzak olsamda bende evde çalışanlardanım , 80 kg agırlık , bench sehbası , 2 ayarlı dumbell , 1 uzun bar , 1 tanede z bar mevcut elimde....para toparlayabildigim an olimpik sisteme geçmeyi düşünüyorum , düşündügüm sistem

troy texas power bar
    body solid gpr370 multi bench
    200 kg olimpik agırlık ( iwf onaylı 3 markadan biri olan türk markası werksan olabilir)
    birde para yeterse lat pulldown makinası düşünüyorum

6. strong_man

strong_man Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle teşekkür ederim sevgili lanxtin benimde hayalimde olan bir şeydi bunları almak 4 aylık body paramı bunlara yatırdım ve uzun bir süre evde body yapabilirim artık evet ip atlamak bana mantıklı geldi ısınmak için birde olduğum yerde ısınma egzersizleri yapıyorum 15dk yeterli oluyor kalın pamuklu giysiler giyiyorum kasların sıcak kalmasını sağlıyorum bu yöntemle...thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:44 ----------

sevgili dishiwelet teşekkür ederim öncelikle evde olmasının iyi yanları var örneğin kafan rahat daha iyi konsantre ve motive oluyorsun bu vucut geliştiriciler için çok önemli bende alırken tereddütte kaldım olurmu olmazmı diye ama şuan bir body salonundan tek eksigim koşu bandı ve agırlık istasyonu bunada gerek oldugunu düşünmüyorum çünkü ısınma ile ilgili derdim yok zayıflama ilede ilgili sıkıntım yok.

agırlık istasyonu için direnç lastiği aldım şuana kadar çalıştıgım mükemmel aletler diyebilirim hemen hemen bir ağırlık istasyonunun yapabildiği tüm hareketleri hemen hemen yapabiliyor kısacası evde isteyince olmaması gereken hiç birşey yok şınav mekikle bile bir süre sonra bir yere varabilirsin yeterki dediğin gibi disiplin istikrar...

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla çok iyi..eğer birgün salonu bırakmak zorunda kalırsam ( gerek maddi ,gerek başka nedenden dolayı) evimde boş bir odam olursa yapacağım ilk şey bu tarz bişey olacaktır...kazasız belasız çalışmalar dilerim..

kolay gelisn...

strong_man bunu beğendi.
  8. strong_man

strong_man Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili serkan öncelikle teşekkür ederim yorumun için.

plakalar vinly kaplama toplamda 55 kg bir ağırlıkları var bu benim için şuan yeterli daha fazlada ağırlık plakası alabilirdim ama şuan için gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü o dereceye gelmedim daha ilerleyen zamanda döküm veya krom kaplama plakalar alacağım mutlaka. weightlifter

sehba konusunda da benim sehpam 4 açılı resimlerde gördüğün gibi uzun bir süre araştırmalarımın ardından bu ürün en mantıklısı geldi bana half-rack ürününü almak istedim fakat satan yeri bulamadım ama sanayide ölçülerini aldım demirci bir arkadaşa yaptırıcam sıralı barbell koyma yerleri olacak hemen hemen half-rack gibi olacak ama ayarlı olamayacak.

troy texas power barı bence çok istiyorum açıkcası daha rahat ve hızlı oluyor vida zahmeti ortadan kalkıyor.

ürünlerine baktım hepsi çok güzel aletler fakat benim için maliyetli denebilir. :) ama barbell koyma ünitesini kesinlikle yaptırmam gerekiyor çünkü bench press te zorluk çekiyorum veya alt gögüs kaslarını çalıştırdığımda onuda yaptırırsam benim hedefim tamamlanmış olacak. inşallah sende istediklerini alırsın evde çalışma yapmak gerçekten rahat oluyor. thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:37 ----------

EVDE YAPTIGIM PROGRAM

SET VE TEKRARLAR 4x 12-10-8-6

PAZARTESİ : GÖGÜS/BİCEPS (MEKİK)

SALI : OFF (MEKİK)

ÇARŞAMBA : BACK/TRİCEPS (MEKİK)

PERŞEMBE : OFF (MEKİK)

CUMA : OMUZ/BACAK VE KALF (MEKİK)

CUMARTESİ : OFF (MEKİK)

PAZAR : OFF (MEKİK)

ANTREMAN PROGRAMIN İÇERİĞİNİ DAHA SONRA DETAYLI BİR ŞEKİLDE PAYLAŞACAĞIM ARKADAŞLAR..

9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle spor hayatında başarılar dilerim...

Gerçekten ben ve benim gibi bir çok arkadaşın de isteyeceği aletleri evine almışsın.

Evde çalışmak gerçekten güzel bir şey. Antrenman saatlerine karışan yok , salonda bazı tiplerle harbe girmiyorsun , sıra beklemek yok , antrenmandan sonra anında yemeğini hazırlayıp yiyebiliyorsun , istediğin müzikle çalışabiliyorsun...

Benim için bir kaç eksi tarafı var ; sizinde dediğiniz gibi ısınma da koşu bandı vs. yok ve sehpam yok. Hiç değilse sehpa olsa çok daha güzel olurdu benim için..:)

mma- bunu beğendi.
  10. belphegor

belphegor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    salon muhabbetlerinin tadı ayrı oluyor ya ulasım sıkıntın olmadıktan sonra salonda çalısmak daha mantıklı bence:)

11. strong_man

strong_man Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sehpa çok maliyetli birşey değil açıkcası 150 tl civarı iyi bir açılı sehpa bulabilirsin bence rahat rahat çalışırsın :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:37 ----------

bende ulaşım sıkıntısı vardı ayrıca iş saatlerim yüzünden sabah yapmak zorunda kalıyordum bodyi fakat gün içersinde çok yorgun oluyordum dinlenmem gerekiyordu çünkü bu yüzden salonda spor yapmak benim için işkenceye dönüşüyordu. eğer bir ortamın var ise ve ulaşım sıkıntın yoksa herzaman body salonu derim bende. :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:41 ----------

merhabalar öncelikle 400-450 tl civarı bir fiyata mal oldu internetten sipariş verdim hepsini kargo parası ödemedim :)

Body06 bunu beğendi.
  12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cevabınız için teşekkürler :)

Mahsuru yoksa sehpayı aldığınız internet sitesinin linkini verebilir misiniz ?

13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Ev için sadece dumbell halter seti 2 kısa bir uzun bar ve ağırlıklar.İyide bir ağırlık sehpası çok uzun süre işinizi görür.Half rack power rack falan olmasını kim istemez ama çok pahalı.

14. strong_man

strong_man Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    özelden msj attım bakabilirsin..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:19 ----------

evet işte parasal sıkıntı olmasaydı koşu bandı almak isterdim.. :)

Body06 bunu beğendi.
  15. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    çok müthiş birşey yapmışsın :shock: bunların hepsini 400 tl ye nerden temin ettin acaba çok merak ettim

16. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
  17. Akay

Akay Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bunlarda benim aletler;

211120115049.jpg

211120115054.jpg

211120115053.jpg

211120115051.jpg

Çalıştıramadığım bölge yok bu aletlerle. Dips içinde bir alet ayarlayabilirsem tamam olacak.

mma- bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Akay bunu beğendi.
  19. strong_man

strong_man Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    AKAY gerçekten güzel aletler sehpan çok hoşuma gitti benimde tek eksiğim barbell koyma yeri ve koşu bandı veya bisiklet ama seninkilerde gayet başarılı kazasız belasız çalışmalar dilerim.. :)bench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:11 ----------

girya yı hiç kullanmadım ama birçok yerde videolarına denk geldim yabancılar çok kullanıyor genelde türkiyede pek popüler değil sanırsam...

Akay bunu beğendi.
  20. darqman

darqman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    En sağlıklısını en temizini yapmışsınız tebrikler iyi çalışmalar kesinlikle takip edicem , bende 4 aydır evde yapıyorum tekli sehpam çift dumbell'larım ve iyi sonuçlar alıyorum sayenizde paylaşarak birlikte ilerleriz inşallah :)

Sayfayı Paylaş