Evde Çalışanlar İçin Alternatif Bacak Hareketi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sthammer tarafından 8 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

Hareketi yapmak için kullandığım malzeme triyosu; küçük bir çanta, dambıl ve 1m. sopa

Sopayı kullanmamın nedeni; hareketi yaparken bacakların öne ya da arkaya kaçmaması ve dengede durması içindir. Ön bacak için alternatif ve oldukça randıman aldığım bir hareket. Küçük çantamızın içine dambıl veya döküm plaka türünden ağırlıklarımızı doldurup harekete başlıyoruz.

[​IMG] [​IMG]

yönünü çevirince hangi aletli harekete alternatif olduğu aşikar :)

YuBingJun, VENGEANCE, varokav ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Yaratıcı :) ama ağır kiloda dizi zorlar... Yine de genel form ve kas zindeliği için gayet uygun...

sthammer bunu beğendi.
  3. sthammer

sthammer Guest

evet ağır kilo için sıkıntılı, zaten çok ağır kiloyla hareketi düzgün formda yapmak mümkün değil ve ayak bileğine de çok baskı olur

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bu tür harketler yaratıcılık olsun pratiklik olsun hoşuma gidiyor fakat kemiklerde çok baskı oluyor misal sırt çantasına ağırlık koyup şınav çekmek gayet etkili bir göğüs egzersizi ama onu taşıyan omuzlarıda düşünmek gerek. şu an benim omuz ne şehittir ne gazi pozisyonunda.

sthammer bunu beğendi.
  5. sthammer

sthammer Guest

çantada 5'lik 2 dambıl vardı, genelde 13-15 kiloda yapıyorum pek rahatsızlık vermedi, 3 hafta önce icat ettim :), zaten hareketin doğası gereği zor bir pozisyon, sakatlanma riski taşıyabilecek bir ağırlık kaldırmaz, baskıdan yana sıkıntı olmasın tolere edilebilir.

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    anladım ben yaklaşık 30 kiloyu omuz kemiklerine bindirdiğimen isyan etiler herhalde 3 gündür yapamıyorum bir şey. fazla rocky izlememek lazım :D

7. sthammer

sthammer Guest

:) ben genelde 8-5 ve 3 kilo dambıllarla çalışıyorum artık, raki'nin her serisini 30 defa izlemişdir :D, 5 sene önce fıtık oldum daha kaldırmıyorum ağır kilo, kendi kendimi tedavi ettim, 30 kilo verdim

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ekim 2012
    YuBingJun ve letsev bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş