Ev programım hakkında görüşleriniz.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CuneytY tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CuneytY

CuneytY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar

32 yaşındayım. 7-8 sene önce başlayıp bitirdiğim (1 sene kadar aktif devam etmiştim sanırım) vücut çalışmalarıma artık evden tekrar başlamaya karar verdim. Sağlığım elverdiğince devam etmeyi düşünüyorum. Kendime aşağıdaki gibi bir program çıkardım ve yaklaşık 1.5 ay oldu. Bu programla 37 olan kollarımı 38.5' e göğüs/omuz genişliğini de 106 dan 110 a çıkarttım. Belirgin bir hacim ve güç artışı oldu. Sizden ricam aşağıdaki programı incelemeniz ve daha iyisi için görüşleriniz varsa belirtmeniz. ( Bu arada ilk 15 gün tüm çalışmaları 10 Kg lik dumbbell ile yaptım alışmak için sonraki 1 ay ağırlık arttırdım.

Her set arasında 45 sn ve hareket sonrası 3 dk ara veriyorum.
    Eski kondüsyonuma erişmek için tüm hereketleri özetledim. Bir gün çalışıp bir gün dinlendiyorum. Antrenmandan yarım saat önce bir avuç hurma (5-6 adet), antrenman boyunca yarım litre meyve suyu antrenman sonrası 3 adet organik yumurta yiyorum. 30 dk kadar sonra ise iki adet muz yiyorum ve yine 30 dk sonra yatıyorum. (Her sabah iki yumurta, muz ve hurmayı dinlenme günlerinde de yiyorum)
    İş dolayısıyla antrenmanlara 22:30-23:00 gibi başlayabiliyorum ve yaklaşık 45 dk sürüyor.

Alışma evresini geçtiğim için bundan sonrası için (amacım güç + hacim eşit oranda) siz değerli uzmanların görüş ve önerilerini bekliyorum,

50 * 4 mekik (crunches) Isınma ve karın toplama için

Concentration Curl

10 KG X 12 (Isınma)
    15 KG X 10
    15 KG X 8
    17,5 KG X 6

Seated one dumbell triceps extension

10 KG X 12 (Isınma)
    12,5 KG X 10
    12,5 KG X 8
    15 KG X 6

Dumbbell Pullover ( Bu hareketi ayakta yapıyorum)

20 KG X 10
    20 KG X 10
    20 KG X 10

Şınav

12
    12
    12

2. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Bende evde çalışıyorum ama program biraz farklı mesela dürülmüş oturma odası halısını yere yatırıp bench sehpası olarak kullanıyorum :) barfiks haricinde pek bi sıkıntım yok

Sayfayı Paylaş