et-kemik suyu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve samet5811 tarafından 21 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    merhaba arkadaşla yaşım 14 spora yaklaşık 2 hafta önce başladım başlamadan önce vücudum profil fotosundaki gibiydi protein tozunu sordum forumdaki arkadaşlara gerek yok hem yaşın küçük hemde kilon ve boyun az olduğu için ek birşeye ihtiyaç duymayacaksın dediler sizce ayrandamı daha çok protein var yoksa et-kemik suyundamı daha fazla protein var hangisini önerirsiniz ?? :D

2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Ayranı yatmadan önce iç normal saatlerde et - kemik suyu içersin. Yoğurdun içinde laktik asit var bu asit kaslarda yorgunluğa sebep olur. Yani bir şeyler yaparken yorulmamızın sebebi kaslarda laktik asit birikmesi. Ben bir farkı hissetmesem de genel inanış ayranın uyku getirdiğidir ki bunun sebebi de laktik asit. İçlerinde ne kadar protein var bilmiyorum ama her proteinin sindirim hızı ve emilim miktarı aynı değildir. O yüzden protein miktarının fazla olması her zaman iyi demek değil. Lakin ayranı hazırlamak tabi ki daha kolay lakin bunları temel protein kaynağı olarak da düşünme.

Sayfayı Paylaş