Eski halime dönmek için ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mustafaytug tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mustafaytug

mustafaytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    7 aydır body yapıyordum bıraktım çok iyi bi vucut yapmıştım ama 2 ay bırakınca aşırı derecede yağlandım .

Sormak istediğim soru eski halime dönmek için ve daha çok geliştirmek için ağırmı basmalıyım yoksa hafif ve çok sayıdamı yapmalıyım ?

bide ben protoin tozu+ amino asit ve l karnitin kullanıyordum bunlara devam etmelimiyim ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Eskiden yaptigin seyler ile cok iyi vucut yaptiysan ayni seyler donmeyi deneyebilirsin, Amerika'yi yeniden kesfetmeye luzum yok diye dusunuyorum.

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    selam mustafaytug,
    2 ay body i bırakınca aşırı yağlandım demişsin ama bu kadar kısa sürede aşırı yağlanabileceğini düşünmüyorum.muhtemelen vücudun su tutmaya başlamıştır bu da seni şişkin gösteriyordur..
    spora tekrar başlayınca zaten kas hafızan seni çok kısa sürede eski formuna ulaştıracaktır..
    bunun için ağır basman yada çok tekrar ayrıştırıcı bir özellik olmayacaktır normal antrenman sistemine düzenli bir şekilde devam etmen yeterli olcaktır..
    supplementlerine devam etmenin bir sakıncası yok ama ben olsam başladıktan 1 ay sonra kullanmaya başlardım, vücudumun kırgınlığı geçtikten kaslarım ısındıktan ve verimli antrenman yapmaya başladığımdan itibaren yani..
    saygılar..

mustafaytug bunu beğendi.
  4. mustafaytug

mustafaytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    yorumunuz için çok teşekkürler ama ben yağlandığını düşünüyorum çünkü aşırı derecede yemek yemeğe başlamıştım ve yan yağlar çok fazla çıktı ortaya :S

bu arada yaşım 16 yaşımın küçük olmasına daha iyi diyorlar.

5. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    yaşının küçük olması tabiki iyi gerek metobolizma hızın gerek hormonal salgıların şu an baya bir yüksektir.
    bu çalışmaya başladığında yağ yakımına yada vücut inşasına pozitiflik katacaktır..
    kişisel görüşüm olarak bu yaşlarda yaptığın altyapının faydasını ileride çok fazla göreceksindir...

mustafaytug bunu beğendi.
  6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    disiplin sadece çalışırken olmaz
    çalışmaadığın zamnlarda disiplinli olmalısın
    mesala boğazına hakim olmalısın yoksa boşuna çalışmış olursun
    ama hiç bir şey için geç değil
    yapman gerekeni zaten biliyorsun

7. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yağlandıysan beslenmeni düzeltir ve çalışmaya başlarsın; eski haline ve daha iyi bir vücuda kavuşmaya adım adım yaklaşırsın :)

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    2 ayda önemli oranda " kilo alınır" ...

hele eğer çok radikal diyet falan yapılmışsa kaybedilen her "1 kgs = 7-8000 kcal ", hemen kısa yoldan "geri al "diye hipotalamus formülü oluşturur...)

Sayfayı Paylaş