Eski hale dönmek ve yağ yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve judascortez tarafından 16 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Ya valla oraya 2-3 tatlı kaşığı keten tohumu ekle çünkü kabız olacaksın 4. günden itibaren :D Ceviz falan yiyebilirsin ama ben tadı daha hoş ve testo etkisinden dolayı yer fıstığı yazmayı tercih ettim.Sonracıma dana bonfile,somon falan yiyebilirsin.Ya ama tabi yukarıda yazdıklarım en iyisi en rahatı diyebilirim.
    Ek olarak o 2 çay kaşığı zeytinyağını 2 çay kaşığı (10 grama denk gelecek şekilde) tereyağı ile değiştir.Geceleri aç uyursun sonra.

Bende fat secretten yapıyorum evet.

2. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    bugün başladım o zaman hayırlı olsun şimdiden hocam. bu net carb oranı normal carb oranıyla farkı lifsiz olan carb mı. tereyağı kullanacağım. aç olunca daha iyi uyuyorum bu arada açlığında yarattığı güzel bi etki var onu seviyorum aslında. bir de keten tohumunu ilerleyen günlere göre alacağım. metabolizma durumuma göre çünkü her sabah tuvalete giderim metabolizma alışkanlığı sanırım. umarım 50 gr karbonhidratı geçmem.

3. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    4. günden sonra her sabah tuvalete çıkamayacaksın bu birincisi :D
    İkincisi açlık güzel his böyle açken sinirli oluyorsun falan ama geceleri çok sıkıntı çıkartıyordu bana.
    Net carb formülü şudur:
    Bir ürün ele alalım.A olsun adı.
    A ÜRÜNÜ BESİN DEĞERİ:
    1 serviste:
    15 gram karbonhidrat
    10 gram yağ
    10 gram lif
    10 gram protein

NET KARB: 15 - 10 = 5 gr net karb. Lifi çıkartıyorsun.Şeker alkolü yazıyorsa onuda çıkartıyorsun.Ama TR'de pek yazmazlar şeker alkolü.Utanmasalar besin değeri yazmayacaklar...

4. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    sağolun hocam anladım. bazı markalar hiç yazmıyor malesef besin değeri.

5. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Ek olarak fatsecret uygulamasında besin değerlerini değiştirebiliyorsun.
    Normal karb seçeneğinin üzerindeki tik işaretini çıkartıp Net karba ekle.O senin için hazırlıyor otomatik uğraşamya gerek yok.

6. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    yapacağım hocam. şekersiz kahvede karb yok demi. türk kahvesi kurukahve.

7. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Vallahi bilmiyorum kahveyi...Hiç içmem ben kahve.

8. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    sağolun yinede hocam

9. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    bugün başlayamadım. şöyle ki keto fikri bana aniden gelen ve bugün başladım deyip başlayamayacağım bir fikir gibi geldi akşama doğru. yani 20-30 gün 50 gr dan fazla karbonhidrat alamayacaksam illa ki motive amacıyla karbonhidrat almam lazımdı bir gün öncesinden. bugün son çiğ köfte ile karpuzumu yedim. hazırım diye düşünüyorum. bir gün kaybım oldu ama en azından motive oldum ve 3. gün karb krizi geldiğinde etkisi az olur biraz diye düşünüyorum.

10. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    sabah kahvaltım : 3 tane tavuk göğsü. her biri parmak uzunluğunda ve 2 parmak genişliğinde. ve labne, lor peyniri karışımı bir kasenin 4/3 ü kadar. böyle bi kahvaltı bana göre diye düşünüyorum umarım doğru düşünüyorumdur. az sonra acı kahve içip antremana gidicem.

11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  12. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Kahvaltına pek bir şey diyemeyeceğim yani parmak dilim nedir ben bilmiyorum şahsen.Bir kase demişsin.O nasıl bir kase ? küçük büyük orta boy ? ..
    Kendine en kısa sürede bir mutfak tartısı(hassas terazi.)satın alman gerek.İşin çok daha kolaylaşacak inan bana.

13. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    neden hocam karb yokki hiç bir şeyde yağda özellikle fazla fazla kaşıkladım tereyağı abanıcam 1-2 saat sonra. tavuk göğsünün yerinide 4-5 yumurta alıcak.

hocam onu düşündüm çarşıya gidersem alacağım kesinlikle. normal bildiğimiz her evde olan kaseler yani nasıl anlatılır. parmakta bildiğimiz işaret parmağı.

14. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    karb. olmaması önemli, fakat yağ ve protein gramajı da önemli. Baktım yağ yok neredeyse sadece labneden gelen yağ var. Bu arada labne kullanma bence zira protein kadar karb. da içeriyor, kaymak daha iyi bir seçim olabilir :)

15. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    karb oranına baktım 100 gr da 8 karb falan var en fazla ki fazla tüketmiyorum. zeytinyağı içiyorum hocam bardakla.

16. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    mesela zeytinyağı içeceğine, kuruyemiş yesen tavugu zeytinyağında kızartsan daha mantıklı en azından bardakla yağ içmek mantıksız geliyor bana :D dediğim gibi ve zapielinde dediği gibi parmak kadarla falan ketojen sıkıntı olabilir çünkü çok hassas bir diyet.

17. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    dediğim gibi alacağım. ama midem küçüldüğünden günlük az miktar yiyorum. protein fazla aldığımı hissedersem yağı bollaştıracağım. tartı almadan idare edeceğim böyle. şimdi sahadan geldim. 18 gibi antremandan gelip 19 gibi sahaya gittim ve 2 saat top oynadım. tempo pek yüksek değildi ama bacaklarımda ağrı var. akşam yemeğini bu saate sarkıttım gerçi aperatif gibi oldu. bir normal kasenin içine (yaklaşık çorba kasesi kadar sayılır bu arada ondan biraz küçük) labne 70-80 gr. zeytinyağı yaklaşık 1 çay bardağı kadar. kaşar rendeledim 50 gr. çok çok az da sucuk rendeledim ve üzerine pul biberle kırmızı biber attım. zeytinyağını tek içemedim bu arada. yarında tereyağı katacağım yemeklere bugün sadece 2 öğün beslenebildim ara öğünsüz.

18. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bizim salonda ketojen becerebilen gormedim saglam istikrar isteyen bir diyet allah kolaylik versin simdiden basarilar diyetinde...

19. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    bu gr. işini halledip yemekleri düzgün yiyebilirsem kendimi tutabileceğimi hissediyorum hocam sağolun.

20. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Gr icim tarti sart bir de surekli evine gidebilcek durumda olman yazin yemekler yaninda tasinamiyor malesef..

Sayfayı Paylaş