Ergenlik döneminde spora gitmeli miyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Samsunlu1 tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Samsunlu1

Samsunlu1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 17 ve hala ergenlik dönemindeyim. Yaşıtlarıma göre kolalrım ve vücudum zayıf ve çelimsiz. Bu durum canımı sıkmaya başladı , spora yazılmayı düşünüyorum. Arkadaşlarım boyun uzamaz böyle kısa kalırsın vb. şeyler diyorlar. Yardımcı olabilirmisiniz? Gerçekten böyle birşey var mı ? Gerçekten bunu bilenler cevap verebilir mi..

2. ergunfb06

ergunfb06 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Valla senin için en sağlıklısı yüzmek olucaktır hem hazır yaz sezonundayız en sağlıklı vucud geliştirme yüzmedir yaniii hem boyunuda uzatır omuzlarını genişletir göğüslerini kollarını felan güçlendirir üçgen vucud olursun 1senede :))

3. Samsunlu1

Samsunlu1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    of yüzme bilmiyorum ama :D ne yapmalıyım hiç mi bilen yok ya ?

4. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı şeyi banada söylüyorlar ergenlik dönemindesin kemikler gelişiyor boy uzuyor vs. bu sporu yapma diyorlar bnde diyorum ki boy olmus 1.89 daha uzayıp nabıcam :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:02 ----------

Yüzmeyi prof. bir hocadan eğitim alarak ögrenebilirsin. Ama bnce suda vakit geçirdikçe kendinde ögrenebilirsin ben kendim babamın biraz yardımıyla ögrenmistim.Zaten normal şartlarda suda batma olasılıgı yok bir insanın fakat yüzme bilmeyenlerin kendisini sıkmasından ya da ani hareketler yapmasından dolayı batıyorlar.

5. ergunfb06

ergunfb06 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yüzmeyi öğrenmeye bak bu senin için en sağlıklısı olucaktır ve çok yormazsın en azından kendini ve günlük tshirtler giyince bile mankenler gibi geniş geniş omuzların felan olur :)

6. Leomessi

Leomessi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 16 yaşımdayım.Boyum 1.65.Ben de yaşıtlarıma göre aşırı çelimsiz ve kısa boyluyum.Ben bu forumdaki araştırma ve sorduğum sorulardan aldığım cevaplara göre kendi vücut ağırlığındaki hareketler ve 2-3-4-5 kg lık gibi dumbelllar boyu durdurmuyormuş.Barfiksi çok öneriyorlar.Her gün sıklıkla yapıyorum.Bende vücudumun iyi bir şekilde kalıplanması ve boyum için özellikle barfiks sonra kas ve cılız vücudumdan kurtulmak için şınav,mekik ve pazu için dumbelllarla çalışıyorum.Sanada bunları öneririm.Hee bu arada en önemli şeylerden biride beslenme.Artık canım istemesede zorla yemek yiyorum.Çünkü milletin kemiklerin sayılıyor,çok cılızsın,küçüksün demelerinden bıktım.Normalde en fazla 2 tabak yemek yedim mi üstüne 1 bardak su içtim mi karnım davul olurdu.Şimdi heralde midem alıştı sık sık yemek yiyorum.Sık acıkıyorum.

7. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim forumda en çok konuşulan şey. Ben 15 yaşındayım. Bu spora başlamadan önce aynı şeyleri söylediler bana. Benim fikrime göre bunun iyice altını çiziyorum BENİM FİKRİME göre ayakta halter kaldırmadığın sürece ve omuriliğe baskı yapacak bacak hareketlerinden kaçındığın sürece bir problem olmayacaktır ki ben başlayalı 2 ay falan olmuştur 2 cm uzadım şu an boyum 179 cm. Hea kafanda çok soru işareti varsa yüzmeye başla. Yüzmede vücut gelişimi için çok uygun.

qokhaninci bunu beğendi.
  8. Samsunlu1

Samsunlu1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yüzme işi yatar , yüzmek istemiyorum sevmiyorumda zaten fazla, sadece boyu engeller mi hiç mi gercekten bu işi bilen birisi yok ? 2 gündür evde kendi kendime spora başladım- 5kiloluk dumbell ler ile spora yazılmayı dusunuyorum cok kararsızım, boyum uzamaz diye endişeleniyorum

9. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    te allahım boy uzamasını neden engellesın ya? spor yapıyorsun spor. aksıne yardım bıle eder uzamana. vucudunu calıstırıyorsun dınc tutuyosun vs.. sadece kendını cok fazla zorlamamalısın belkı öyle biraz etkısı olur. yanı gıdıpte kaldıramıyacagın kıloların altına gırmezsen hiç bir sorun olmaz. merak etme..

10. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    ilk bende endişeleniyordumda zzaten engeller diye kesin bir şey yok sen
    Ayakta hareket yapma halter vs omur ilige dik baskı yapma birde kilonun 1 bucuk 2 katı kadar agırlıklala çalışma hiç bişey olmaz ben

11. Samsunlu1

Samsunlu1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu gün spora giden bir arkadaşıma hocasına sordurttum bu durumu, hoca aynen evet biraz boy KISALTIYOR demiş, hatta arkadaşında boyu kısalmıs vsvs, ben artık şey düşünüyorum hergün evde kendim 1-2 saat spor yapıyorum,
    5kiloluk 2 dumbell aldım hand clipper aldım
    ben nerden bir program ayarlayabilirm bu aletler ile
    evde şınav mekik vs deniycem

12. Leomessi

Leomessi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi ağırlığından fazla kaldırırsan boy uzamasını tabi durdurabilir.
    Yaşım 16.Bende sadece evde şınav,mekik,barfiks yani boy uzamasını durdurmayacak hatta uzatacak hareketler yapıyorum.

13. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Kendi ağırlığından fazlasını kaldırınca boyunun uzamasının durabileceğini nereden uydurdun merak içerisindeyim.

Azi bunu beğendi.
  14. Leomessi

Leomessi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fazlası derken bir kaç katı.

15. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Öyle bir şey yok. Bana kalırsa bir salona yazıl ve etrafındakilerin söylediklerine kulak asma. Bu spor hem iyi bir vücuda sahip olmanı sağlayacak hem de boyunun uzamasına yardımcı olacaktır, emin ol. Forumda da daha önce çok kez tartışıldı zaten bu konu aratırsan bulursun. Orada da yazılanlara bakacak olursan dediklerimin doğru olduğunu anlayacaksın :)

16. AybegBaybars

AybegBaybars Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bak 17 - 20 yaşları arasında bende çelimsizdim ama biraz yemeği fazla kaçırdım 1 senede 20 kg aldım. aman dikkat et beslenmeye.spora gelince hiç bir şey yapamıyorsan yürümelisin mahallede.

Sayfayı Paylaş