endomorf ve karbonhidrat

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve atanerber tarafından 31 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Herkese merhabalar. Ben 17 yaşındayim 102 kg dan 72 kgma düştüm. Ağırlık ve kardiyo antrenmanlarima halen devam ediyorum fakat vücut tipim endomorf. Endomorf larin karbonhidrat alimi çok az olmali diye duydum. Fakat karbonhidrat almadan kas büyümesini nasil sağlayacağız ? Proteinden yana sıkıntı yok fakat gerçekten karbonhidrat alımı cok düşükmu olmali? Bu aralar karbo alimim düşük denmez fazla fazla aliyorum ve yağlanma yok. Bilgilendirirseniz sevinirim.

2. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    72 kiloya ne kadar karbonhitrat alman lazımsa o kadar almalısın endo ekto falan hikaye dostum 70 kiloda 2000 kalori alıyorsan 2300 yapdığın zaman ekto endo mezo ne olursan ol yine kilo alırsın sadece endoların tek sıkıntısı bır anda cok fazla karbonhıtrat almak onu yakamıyorlar yanı 2000 alman lazımsa kilo almak istiyosan 2500 cıvarı yerıne 2300 civarında almalısın kısaca böyle ne kadar ihtiyacın varsa o kadar almalısın daha az ya da fazla değil

3. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    hikaye mi ? başta metabolizma farkı var..karbo alımı aynı kilo ve boydakı ektormorf ve mesoya göre düşük olmalı.. zaten alıyorum diyorsun karboyu, yağlanmadığın sürece o karbo sana yeticektir kaslarının buyumesı için.

Sayfayı Paylaş