En İyi Omuz Antremani

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Sicofil tarafından 18 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sicofil

Sicofil Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Kaynak : Lancefter Blog | Lancefter.com

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda omuz kaslarımız için en iyi hangi hareketler yapılır.Onlardan bahsedeceğim.İlk olarak esnetme ve Omuz kaslarınızı asla ısıtmayi unutmayınız.Çünkü sakatlanma riski çok yüksektir.Lif kopma,zedelenme,gerilme olasiliği yuisek bir kastır.Bizzat kendim yaşadım ve bir başkasına Şahit oldum.Asla ısınmadan başlamayin.Şöyle başlamak gerekirse şu yolu takip etmenizi öneririm.

1.En ilk Hareket Pres Olsun ; Makina’da olsun.Omuz kaslarınızı sağlam bir antremana başlamadan önce hissetmeniz çok iyi olur sizin için.

2.Çok Ağır Kilolara Gerek Yok ; Omuz kaslarımiz küçük kas gruplarina sahiptir.Bu yüzden çok fazla ağır girmeniz gerekmez.

3.Kablolu açışlar ; Açma hareketlerini kesinlikle kabloda öneririm.Konfor sağlar.Ağırlık kapasiteniz yükselir.Daha bir estetik görünüm sağlar.Ve düzgün açıdan bir antremaniniz olur.

4.Ara Verin ; Omuz kaslarınızı çalıştirdiktan sonra kesinlikle 2 gün ara veriniz.Sonraki günlerde sırt göğüs calışmanizi öneriyorum.

5.Arka Pres ; Kesinlikle önermiyorum.Çok gereksiz ve riskli bir hareket başka alternatiflerde bulabilirsiniz.

Bozo-Baku ve THEFİTMAN bunu beğendi.
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır.

Forum Kuralları:
    19-
    Kar amacı gütmese dahi kişisel web sitelerinin, facebook, instagram vb sosyal paylaşım sitelerinin forum içinde paylaşılması, imzada, profilde vb bulunması ve ayrıca özel mesaj yoluyla tanıtımının yapılması yasaktır.
    20- BodyForumTR.com' a yazılacak site adresleri ve linkler, bilgilendirme, öğretim amaçlı vb. kullanımların dışına çıkılarak bir takım çevrelerin tanıtım veya reklamını yapmak için kullanılamaz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş