ektomorfum 3 aydir yaptıktan sonra bırakmaya karar vermek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve selo.ekto tarafından 22 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. selo.ekto

selo.ekto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım 1.82 boy 68 vücut ağırlığım var. 3 aydır yapıyorum 63 den 68 cıktım 3 aydır ancak son 1 aydır 68 deyim. gelişme yok vucut geliştirme yapmıyorum aslında daha cok strongman ve powerlifting hareketleri çalışıyorum.ana hareketlerde one rep max sırasıyla
    deadlift:95kg
    squat:60kg
    benchpress:60kg
    military press:35-40 kg arası
    2 haftadır yapmıyordum bayram ve sınavlar dolayısıyla bugun yapayım dedim deadliftte kesildim 10 kere 55 kg yi zor kaldırdım.2 hafta aradan sonra biraz yorgundum ama ektomorfluk berbat bir şey. çok berbat... keşke endomorf olsaydım yiyorum devamlı makarna yiyorum 1 aydır 68 kg de tıkandım. acaba bağırsak kurdu falan mı var baktırmadım daha ya da metabolizma cok hızlı yakıyor besinleri ektomorfluktan dolayı.haftada 3 kere powerlifting ağırlıklı the mountain(game of thronesten wsm 3.sü hafthor julius bjorgsson) programını uyguluyorum kısacası hep deadlift bench military ve squat var araya ara ara barbell curl ve triceps ile karın egzersinlerini falan ekliyorum. 6 aylık yazılmıstım salona 3 ay oldu 0 gibi hissediyorum amacım 100 kg nin uzerinde olmaktı fakat olamayacagım gibi duruyor. kollar falan 30 cm falan.kolları pek onemsemiyorum goruntuden ibaret oldugu için. ancak bırakacam heralde calistenics ya da mma falan mı başlasam napsam yapcak bir şeyim yok bu vucut geliştirme ve güçlenme olayında.

Sayfayı Paylaş