Duruş bozukluğu ve sağ-sol eşitsizliği için yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nerzhul tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nerzhul

nerzhul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar malesef küçükken fazla bilgisayar başında durmaktan duruş bozukluğu yaşıyorum. Boyun biraz daha önde duruyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Düzeltmek için önerebileceğiniz egzersiz var mı ?( not: Doktora gittim omurgamda bir sorun yok) Bir de çoğu insan gibi sol kısmım daha güçsüz. Sol omuzum sağa göre daha eğik ve önde duruyor .Sanırsam arka omuz kası daha az sol kısmımda. Bu yüzden olduğunu düşünüyorum. Sizin fikriniz ne ve düzeltmek için ne yapabilirim

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Postür bozukluğu bir şey değil disiplinli çalişma ile hiçbir şey kalmiyor sorun etmene gerek yok. Sağ sol eşitsizliğinde ise çok doğru bir tespitte bulunmussun , arka omuzlarin ve rhomboid adi verilen sırt kaslarindan bir taraf diğerine göre zayif olduğu için gücsüz omzun eğik ve önde duruyor. Bunun çözümü de bilinçli bir şekilde eşitlemeye yönelik olarak omuz antrenmanlari yapmak. Duruş bozukluğunun düzelmesi için güçlü sırt kaslarina ihtiyacin var ve özellikle ROWİNG hareketleri sana istediğini verecektir . Omuz calisirken ise bir süre shoulder press ve reverse fly makinelerini kullanirsan güçsüzlüğü dengeleme şansin yükselecektir.Benim tavsiyem omuz antrenmanlarina arka omuz hareketlerinden biri ile başlamandir.

jkdo bunu beğendi.
  3. nerzhul

nerzhul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle çok teşekkürler arka omuz çalışmaya özen göstericem artık. Aynı şey omuz da olduğu gibi kolda da var daha güçsüz durumda ve bu görünüşte belli oluyor. Sağ ve solumu eşitlemek için önerebileceğiniz birşey varmı ben kafama takıyorum bu konuyu. Sağdan kendime baktığımda çok gelişme var gibi ama soldan baktığımda moralim bozuluyor. Düzeltmek için sol kısmı bir set daha fazla yapmak vb gibi önerileriniz var mı acaba? Ve sol kolun ve omuzun kaldırabildiği ağırlıkla mı çalışmalıyım (sağım daha fazla kaldırıyor )

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Hayir daha fazla set gibi şeylerin çok yardimi olacağini sanmam. Kollardaki eşitsizliği de çok takmamalisin herkeste olabiliyor. Bunu gidermek için barbell calısmalarinda ortalama bir kilo kullanarak sol kolunun sağ kolunu yakalamasini beklemelisin bunun için de zamana ihtiyacin var .

Sayfayı Paylaş