Doğru mu yapıyorum ? Bakarsanız çok sevinirim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve F9Deamon tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. F9Deamon

F9Deamon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar.
    Daha iyi yorum yapabilmeniz için kendimden bahsediyim biraz. 17 yaşında 58 kiloyum 1.78 boyum var. Metabolizmam aşırı derecede hızlıdır. Ne kadar yersem yiyim asla kilo almam, bugüne kadarda alamadım zaten :D Bu yaşıma kadar hiçbir sporla uğraşmadım, vücut geliştirmeye yeni başladım yaklaşık 3 gün oldu. Forumda çok takıldım onun için bilinçsizce çalışmadığıma inanıyorum.

Evet arkadaşlar size günlük olarak yaptığım şeyleri anlatıcam ve birkaç soru sorucam. Öncelikle günlük olarak yaptığım şeyleri size anlatayım.

İlk olarak sabah 9 gibi kalkıyorum. Zeytin, peynir, domates, 2 bardak süt, 2 adet yumurta, 1 dilim kepek ekmek, salatalık vs vs şeyleri yiyorum. Kahvaltıdan sonra soğuk suyla duş alıyorum ve antremana gitmeden (saat 10.30 civarı) önce besin değerlerine bakıp aldığım, yağ ve şeker oranı çok düşük olan mısır gevreğini bildiğiniz gibi süte döküp yiyorum enerji alabilmek için antremandan önce. Çantamı hazırlayıp 10:50'de çıkıyorum. 11'de spor salonunda oluyorum.
    5 dakika 8 km/h hızla koşuyorum ısınabilmek için. Sonra hocamın bana hazırladığı programa uygun olarak 10 - 15 kilo ağırlık koyduğum aletlerde 3 set 12 tekrar çalışıyorum. Hareketlerin isimlerini bilmediğim için yazamayacağım kusura bakmayın lütfen. Bütün hareketleri yaptıktan sonra salondaki duşta tekrar 5 dakika kadar soğuk suda duş alıyorum. Eve geldim mi olabildiğince protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Geldiğim de saat 1 civarı olmuş oluyor, hem antremandan sonrası olmuş oluyor hemde öğlen yemeği yerine geçiyor, bende haşlanmış tavuk göğsü yiyorum, yumurta yiyorum, tabiiki her zamanki gibi sütümü içiyorum bol bol. Ondan sonra karnım ne zaman acıkırsa, yağlı olmamasına dikkat ettiğim şeyleri yiyorum. Akşam yemeğide aynı şekilde protein ağırlıklı.

Bunlar günlük yaptığım şeyler. Sizce düzgün yapıyor muyum, yanlış yapıyorsam neleri düzeltmeliyim ?

Antremandan sonra yorulmuş olmuyorum ve kaslarım enteresan derecede acıyor. Sabah yataktan kalkamıyorum neredeyse. Sizce bu normal mi, bu ağrı geçicek mi ? 16 senedir tek bir sporla bile uğraşmadığımı belirteyim :D

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen :)bench_O

Son düzenleme: 15 Haziran 2012
  2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Mısır gevreği yerine yulaf ezmesi tüketmen daha iyi olur. Antrenmandan yarım saat önce öğün olmaz, en az 1,5 saat kadar önce yemelisin. Antrenmandan sonrada karbonhidrat alımına önem göster.

F9Deamon bunu beğendi.
  3. F9Deamon

F9Deamon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Karbonhidratlı olarak ne önerirsiniz mesela ?

Yorum ve öneriler için teşekkür ederim bu arada :)

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Pirinç, yulaf ezmesi, bulgur, makarna kaliteli karbonhidratlardır. Son öğünlerde seyreltirsin biraz.

F9Deamon bunu beğendi.
  5. F9Deamon

F9Deamon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dediklerinizi yapıcam, tekrar teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş