Doğru dumbbell curls

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Core tarafından 13 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar çok araştırdım ama en doğru dumbell curls'ı bulamadım. Ben 2 tane dumbbellı alarak avuç içlerim ileri bakacak şekilde 1 sağ 1 sol olarak 12 tekrar yapıyorum ama bicepsimden çok ön kol, forearm bölümüm acıyor. Bu doğal mı yoksa yanlış mı yapıyorum. Bir de yere indirirken kolu çevirmek daha çok verim verir mi yoksa saçma bir şey mi ? Kol neden çevrilir dumbbell curls yaparken ?

2. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    dumbell curll başlangış pozisyonunda avuç içleri birbirbe bakarak başlar hareketin yarısında avuçlar yukarı bakacak şekilde yani yüzüne doğru çevrilir hareketin tepe noktasında avuç içleri yüzüne dönük gögüs hizasında 1 saniye dur bisepslerini sık dirsekden yukarısını ön kollarını vücut dışına doğru cevir yani it serçe parmagın başparmak hizasını geçsin pazın daha fazla kasılır. agırlıgı kaldırırken hızlı 1-2 saniye ama sadece dirsekden yukarısı çalışsın diğer heryer sabit ağırlıgı indirirken 3-4 saniye yavaş indir.Avuç içleri birbirine bakarken çevirmeden kaldırırsan hummer curl olur bu bisepsin uzunlugu içindir pazıyı faklı yerden vurur ön kollarıda çalıştırır ama dumbellın barını ortasından degilde en yukarı kısmından üsteki flanşdan plakaya yakın tutarsan ön kollardaki yük azalır çalıştırdıgın kas hariç diğer bölgelerde yanma zorlanmayı daha fazla hissediyorsan bir yanlışlık vardır başlarda hareketi zorlancagın ağırlıklarla degil doğru yapabilecegin ağırlıkda hissederek yap ama dumbell curl izole bir hareket değil ön kollarıda zorlaması normal ama en fazla bicepsin yanması yorulması gerekir eğer salonda yapıyorsan cable curll,scot curl,yatarak bench te alna cable curll gibi değişik hareketlerde yapabilirsin daha izole hareketler

Son düzenleme: 14 Ocak 2011
  3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    biceps çalışmalarında biceps yerine ön kol çalıştıran çok sporcu var. bu durum yeni başlayan tecrubesiz çok insanın başına gelmiştir... hata yapmadan dogruyu bulmak mümkün degil. ayna karşısına geçip çalış bicepsin hangi şekilde çalışınca devreye girdigini çözüp uygulaman gerekir.

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Sayfayı Paylaş