Diyette Tatlı..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bosbossy tarafından 17 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bosbossy

Bosbossy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst.
    Diyettesiniz ve canınız önceden hiç çekmediği şeyleri psikolojik olarak istiyor :)
    Mesela bi kazandibi'ni ele alalım
    Örnek vermek gerekirse kazandibi 250 kalori diyelim,

Ben bu kazandibiyi yedim ve ardından da bu 250 kaloriyi yakmak için yarım saat koştum. Bunun diyete bi zararı varmıdır aceb? yani canımızın istediği bişeyi yiyip sonra o kadar kaloriyi yakmış olsak diyet bozulmuş olurmu?

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    yanlis anlama ama ramazanda ilk orucunu tutan cocuklar geldi benim aklima :D

benim tavsiyem su anki vucut olculerinde hayata devam etmekten memnunsan ye ve kos ;)

aksi halde yemeden kossan daha iyi tabi dumbelllls

Bosbossy bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tatlı yemekte kalori hesabının yanında kan şekerinin hızlı yükselmesi ve bunun getireceği yağ depolama durumu ile karşılaşacaksınız.. diyelimki bunu cardio ile tam anlamıyla bertaraf ettiniz..

öte yandan
    diyetteyken alışmış olduğunuz beslenme şekline ve kilo verme hızınıza bağlı olarak metabolizma hızınız şekillenecektir..
    Ayrıca çok sık kilo verip tekrar almak kilo verme hızınızı hiç almadan verene göre dahada yavaş yapacaktır..
    metabolizmanızla oynamanızı tavsiye etmem.

Bosbossy ve jan99 bunu beğendi.
  4. Bosbossy

Bosbossy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst.
    Sağolun bu bilgiler için, yiyeceğimden değilde aklıma takılan tüm soruları soruyorum. Tatlı yok diyette hadi kardio çalışmasına :=)

5. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    zaten koştuktan sonra bi daha canın yemek istemez yarım saat demişsin :D

6. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    düşük karb dieti yapmıyorsanız (yani dietinizde kısıtlı da olsa prinç,patates makarna vs. gibi karbonhidratlar varsa) ve dietinize-antreman programınıza harfiyyen uyuyorsanız, 10-15 günde 1 kere, (bir oturuşta 5 porsiyon yemek vb. gibi) ölçüleri kaçırmadan tatlı veya serbest öğün yemenizde sakınca yok...bunları yakmak için herhangi bir ekstra aktivite yapmanıza da gerek yok, normal programınıza devam edin...bu tür kontrollü kaçamaklar, fizyolojik ve özellikle de psikolojik olarak size yardımcı olacaktır...arada kontrollü kaçamak yapmaz ve/veya ara vermeksizin diet yaparsanız, bu, vücudunuzla savaşmanız manasına gelir ki bu savaşı kazanamazsınız (eğer steroid kullanmıyorsanız)....

Bosbossy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş