diyetisyene gitmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve harekir tarafından 10 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    arkadaşlar ben bir diyet yapıyorum bir yapmıyorum ve vücüdüm artık alıştımı ne oldu çok ozr kilo vermeye basşladım diyetisyene gitmeyi planlıyorum sizce bana yardımcı olacakmıdır ve ayda 4 kilodan fazla verdirimi bana benim 75 e düşmem lazım 103 ile 104 arasımyım baya kararsız kalıyorum okul donemi başlaycak işallah sorun cıkmadan diyetimi yaparı m ve zayıfladıktan sonra vucut geliştirmek istiyorum

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Şimdi kızma ama yaşın 17 imiş diyetisyene gitsem faydası olurmu diyorsun abicim bak sana ne dicem.

Ben hukuk okuyorum seni polis tutuklasa sen bir arkadaşına mı fikir danışırsın yoksa ya bir avukat hakim vs abim vardı onumu arayım dersin ?

Yada bir ev yapacaksın mimar mühendis mi ararsın yoksa dışardan bilgilerlemi yaparsın ?

Bak bunca zaman bir yapmışsın bir yapmamışsın zor kilo vermeye başlamışsın büyük ihtimallede bilinçsiz diyet yüzünden kas kaybın olmuş olabilir metabolizma hızında bir bozukluk olabilir.

Benim sana ilk tavsiyem iyi bir diyetisyene git ancak öle muayinehane tarzı değil mümkünse hastane içinde olan bir diyetisyen olsun başlamadan önce kan testlerini idrar testlerini tsh ph teslerini felan herşeyini yaptır.

Vücudunun durumunu bir gör orada sor öğren ona uygun diyete başla herşeyden önemlisi senin sağlığın abicim.

Bu dediklerimi yap ondan sana bana gerek buradan gerek özelden istediğini sor bende sana elimden geldiğince yardım edeyim.

Biz ne kadar burada denesek tecrübe etsek vs desek bile o ilimi okumak ve deneysel testler yapmak çok daha ciddi ve olumlu sonuç verir.

Şimdiden hayatta ve spor yaşamında başarılar.

3. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    bende artık sıkıldıgım için gidecegim ve saglık meslek lisesine gidiyorum ve artık son seneme geldim okul donemi basladıgıdan haftanın 3 günü hastanede gececek ama burdaki diyetisyenin iyi olup olmadıgını nasıl alyabilirim diyetisyenden diyetisyene fark varmı ben diyetisyene gittigimde burda yazarım bana verdiği listeyi ama hastandede ne testleri yapılıyor ve diyet listermi neye gire hazırlıyor ve bu arada metabolizmamı hızlandırmam cok ama cok lazım babamın lokantası oldugu için ve yazları orda çalıştıgım için fena kilo alıyorum

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Tabiki her diyetisyen bir olmaz dünyada hiç bir meslek grubu yok ki hepsi aynı olsun.

Şimdi sen bütcene uygun olan diyetisyenleri araştırıp bulacaksın sonra bunlar ile görüşmeye gideceksin aklındaki soruları soracaksın bu şekilde sana uygun olanı seçeceksin.

Testler şart belki troid hastasının belki başka bir sıkıntı var bunlar için test lazım madem sağlıkcısında işin ciddiyetinin farkındasındır.

Şimdiden başarılar ayrıca gideceğin diyetisyene gitmiş başka kişiler ile konuş görüşlerini al.

5. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    evt bildiğim için ne zamandır ugraşıyorum bu forumla tanıştım 7 kilo falan verdim ama tekrar aldım benim bunyem almaya cok musait dürüma geldi diyetisyenle görüşüp kilo vermeye başlamalıyım ve vücüttaki yagları attıktan sonra vucut geliştirme yapıp kas oranını artııtrmam lazım boylece metabolizmam hızlanacak ve kilo almam zorlaşacak şu an vucudumun dengesiz oldugunu düşünüyorum ve bu yuzden kilomu twkara alıyorum butce derken ben devlet hastanesine gidecegim için sıkıntı olmaycak bana yaptıklarını buraya yazaraım ve deneyimlerinizle zaten işi çözeriz ve arkadaşlar benim bir soeunum var omuz bolgeme 1 diyelim kalça bölgem 2 diyebilirim vucudmda boyle dengesizlik var acaba bu kilo veriminden sonra düzelirmi

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Tabiki düzelir omuz ve kalça zayıflayıp kas aldıkça vücudun şekillenir

Sayfayı Paylaş