Diyetisyenden dönüş faciası

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve marshallzz tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar benim olayı anlatiyim şimdi size kısaca 2 sene önce trafik kazası geçirdim belim ayagım kırıldıgından 3 ay koşamadım ve profesyonel olarak oynadıgım basketbolu bırakmak zorunda kaldım , 3 ayda 24 kg aldım , spor salonuna başladım , antrenörün bilinçsizliginden omzumda çatlakla oluştu demin diyetisyene gittim ve sonuçlar sarstı beni , şöyle ,

boy: 1,75
    kilo 95,3
    vücut yağ oranı : ''31,9''

beslenme günlügüm:

kahvaltı: 1 kibrit kutusu büyüklügünde yagsız beyaz peynir, 1 bardak süt veya 1 tane yumurta , 4-5 zeytin , 3 ince kepek ekmek veya 1 tane sandviç ekmegi , söğüş sebze

ara öğün : 1 orta boy meyve , 2 tane galeta 4-5 fındık

öğle yemeği : 1 kase çorba ve 2 ince dilim ekmek veya 4 tane köfte,et,tavuk veya balık (120 gr) veya salata veya tavuklu peynirli tonbalıklı sandviç ve ayran

ara öğün: 1 orta boy meyve i 1 bardak süt , 1 paket diyet bisküvi

akşam : 1 kase çorba veya 8-10 kaşık susuz sebze yarım kase yogurt veya bir su bardagı ayran , bol yeşillik ve mevsim salataları

yatmadan 1,5 - 2 saat önce : 1 orta boy meyve yarım kase yogurt

evet arkadaşlar öğün programım böyle ve haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum , ayda ortalama 4 kg vericegimi söyledi doktor ve 2 hafta sonra tekrar gidicem , gelişimeleri size aktarırım iyi forumlar ve önerileriniz varsa yazın lütfen

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    öncelilke çok çok geçmiş olsun
    burda önemli olan disiplin azim ve sabır olacaktır.
    eminim isteğine kavuşacaksın ama sabretmen ve bıkmaman lazım

3. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Ekmeğin hertürlüsünü çıkart hayatından. Sandviçlere veda et. Aynı şekilde galetaya elin değmesin bi daha.

Sabahki yumurtayı 2 beyaz 1 tam olarak arttır.

Bu kadar çok meyve yeme. İçinde basit şeker olan fruktoz var. Sadece kahvaltıdan sonraki ara öğünde ye. Hele akşam kesinlikle yemiyosun meyve.

Yatmadan önce yağsız beyaz peynir yada lor yiyebilirsin.

Bu işte önemli olan sabır. Sakın pes etme. Kendine bir hedef belirle ve başarana kadar durma!

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    akşam yemeğinde hem yoğurt hem ayran. Ara öğün olarak 1 orta boy meyve, 2 tane galeta 4-5 fındık. 2 Dilim ekmek filan bu nasıl bir liste. Forumda daha düzgün beslenme tavsiyeleri var. Onlara bakarak kendiniz programda olmaması gerekenleri ve beslenmenin ana kurallarını öğrenebilirsiniz

5. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    beyler sakin olun onların hepsi birlikte degil ki ayrı ayrı hepsini yesem bırak kilo vermeyi kilo alırım :d onlar tavsiye bveriyo istedigini ye yani alakası yok bu arada kratos tavsiyen için saol ben de diyetisyene bunu soyledim bana şunu soyledi , meyve yemezsem çikolata da yyiemeyecegim için kan şekerim direk düşer 2 hafta sonra kalkıcak meyveler sadece öğleden sonra veya önce olucakmış ve şuan 93.6 kg ye indim teşekkürler yorumlarınız için

6. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    tarih 1 ocak 2013 yeni yılın ilk günü tartıya çıktım ve yılbaşında o kadar içki içmeme ragmen kilom 92.2 ye düşmüş:d yani 1 haftada 3.1 kilo kaybetmişim çok iyi :D

7. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    İlk mesajınızı okudum ve tam bir kaç öneri yazacaktım ki son mesajınız beni bundan alı koydu!

"yılbaşında o kadar içki içmeme rağmen" demektesiniz ve devam etmektesiniz. Şaşırdım açıkcası...

- Birincisi size ilk önce içki içmemenizi tavsiye edeceğim kaldı ki gelişme çağındasınız ve üstelik kilo promleminiz var...
    - İkincisi içtiğiniz içki size bir gün içerisinde kilo olarak geri dönmez, önce karaciğer yağlanması yapar, vücutta ki B vitaminlerini yok eder, beyni uyuşturur, insülin dengesizliği yaratır ve sonuç da kilo alınması kaçınılmazdır.

Dolayısıyla 15 yaşında içki içen biri olduğunuz için (yargılamıyorum) size diyet yönünden yazacağım tavsiyelerin bir değeri kalmıyor.

"yılbaşından yılbaşına" içiyorum da demeyin tavsiyem hayatınızdan tamamıyla çıkarın.

Geçirdiğiniz kaza için geçmiş olsun.

SiskoBatu, KultiqinKhann, HUMOR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. CollegeBoy

CollegeBoy Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrence
    Umarım hedefine kavusursun bende 15 yaşındayım bu işlerde irada ve sabır çok önemli ayrıca ilk 3 aydan sonra spor salonu şart.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    ''yatmadan 1,5 - 2 saat önce : 1 orta boy meyve yarım kase yogurt '' öğününü kesinlikle çıkartmalısın eğer ki yağ oranının azalmasını istiyorsan

10. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bugun 7 ocak 2013 yarin diyetisyen randevum var ve okuldan eve dondugumde tartildigimda kilom 90,9 du :D tok karna o kadar oluyorsa sabaha 90,5 gibi olurum diye dusunuyorum.

Bodysoft oncelikle yorumun icin cok tesekkur ederim abi :d zaten yilbasinda konusmustum son ickimi iciyorum diye , lutfen yazicagin yorumdan vazgecme tavsiyelere acigim

Kolay gelsin :d yarin yag oranimi yazarim

Bu arada aksam yogurt yemiyorum , o kadar cok meyve de yemiyorum kuru kayisi yiyorum 1 elma yerine 1 kuru kayisi gibi

Son düzenleme: 7 Ocak 2013
  11. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet beyler bu sabah tartıldıgımda 90.7 kg yim :D internette gezinirken bi video buldum sanırım benim idolüm bu sizce 18 yaşında aklaşık böyle bir vücuda sahip olabilir miyim :d favori vücut : 1:04 üncü saniye buyrun bu da videonun linki : https://www.youtube.com/watch?v=OH9gOlXEso8

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:21 ----------

beyler saat 6 da diyetisyen randevum vardı fakat kar yağışından dolayı yarın saat 5 buçuga ertelendi :( spora devam :D

12. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet arkadaşlararkadaşlar bugun 11 ocak ve okuldan geldigimde tartıldım, çıkan sonuç 90.2 :d çok iyi gidiyorum bence ve diyetisyen çok iyi kilo verdigimi ve verdigin kilonun neredeyse hepsinin yağadn oldugunu söyledi ! işte raporum :

Vücut yag oranı : 25 aralık : %31.9 , 9 ocak : %28.9

Vücut kitle indeksi : 31.1 den (obez seviyesi) 29.8(kilolu seviye) e düştü besin programımda pek degişiklik yok sadece haftada 1 gün simit , 1 gün sütlü tatlı iznim var :D tatlı iznimi kullanıcagımı pek sanmıyorum , 2 saat yaptıgım sporu 10 dk da geri alamam, toplam yağım : 30.4 kg den 26.4 kg ye inmiş yani 4 kg yağ vermişim :D

yorumlar için teşekkürler

13. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Sürekli tartılmak ileride su kaybı tamamlandığında psikolojik sorunlara yol açabilir. Sürekli tartılmamanı öneririm.

14. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu çarşamba kilom 87.5 :d yaklaşık 1,5 ayda (daha az ) tam 95.3 ten 87.5 a düştüm , yani bu demektir ki 1,5 ayda yaklaşık 8 kg :D önümda yaza daha 4 ay var 78 kg ya inecegimi düşünüyorum

15. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    inersin dostum bende 2 ay 1 gün önce başladım cardiyo ağırlıklı body yapıyorum 11 kilo verdim çoğu yağdan + 2 kilo civarı kas dokusu çıkardım.

16. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bu gün 23 şubat :D kilom 86.7 , geçen 2 haftada çok kötü bi başarı yakalayıp sadece 0.8 kg verdim , demin never back down filmini tekrar izleyip tekrar gaza geldim ve daha dikkat edicem kendime , memnun olmadıgım tek şey var 3 günden fazla spora gidemiyorum , yani diyetisyen gitme diyor vücudu alıştırırsan 5 güne , bırakınca kilo alırsın diyo , nisan veya mayıs ayında 4-5 güne çıokacakmışım :D ve bugün l-carnitine shot kullanmaya başlıyorum

17. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bugün 12 aralık 2013 , Kilom 94 , haziran ayında 78 kiloydum ama diyeti sporu bırakınca , düzen bozulunca imkansız gibi gözüksede verdigim kiloları almayı basardım , çok mutsuzum psikolojim bozuldu ama yine spora ve diyetisyene başlıyorum konu hortlanıcak biraz ama olsun :p

18. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bozma moralini sana ders olmuş olsun. hem iyi taraftan bak daha önce yaptın yine yapabilirsin.

19. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler

20. marshallzz

marshallzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    21 aralık 2013 kilom 91 , yani9 günde 3 kilo vermis gozukuyorum , spora diyete devam yakında fotograf da koymayı düsünüyorum

Sayfayı Paylaş