Diyet ve spor programım hakkında yorumlara ihtiyacım var.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AmanTanrım tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. AmanTanrım

AmanTanrım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    1.80 boyunda 94 kilo yaklaşık %23 yağ oranında 19 yaşında bir öğrenciyim. Yurtta yaşıyorum. Yarıyıl tatilinde kilo vermeye karar verip bir diyetisyen hekime başvurdum ve onunla beraber yaptığımız beslenme programı + spor şeklinde bir programla kilo vermeye çalışıyorum. Yurtta kaldığım ve yemekhane kullandığım için sulu yemeklerin porsiyonları büyük değil. 2 haftadır bu programı uyguluyorum ama kafama takılan bazı şeyler var. Önce programımı yazıp daha sonra kafamı karıştıran şeyleri sormak istiyorum.

Kahvaltı :
    - 1 Haşlanmış yumurta
    - 4-5 siyah zeytin
    - 3-4 yemek kaşığı maydonoz ve lor karışımı
    - Çiğ domates - salatalık (yağsız/tuzsuz)
    - Açık çay ya da ayran
    - 1-2 dilim ekmek

Öğlen:
    - İçinde et ya da tavuk bulunan bir tabak sulu yemek
    - 4 yemek kaşığı pilav/makarna
    - 1 küçük kase yoğurt
    - Salata (yağsız/tuzsuz)

Ara Öğün:
    - Leblebi , galeta ya da kepekli bisküvi (küçük miktarlarda)
    - Yoğurt, ayran ya da açık çay

Akşam:
    - 1 kase çorba
    - İçinde tavuk bulunan bir tabak sulu yemek
    - Bol salata
    - 2-3 dilim ekmek

Gece:
    - 4-5 adet fındık
    - 2 porsiyon meyve

Bu beslenme programının yanında düzenli olarak yüzme, cardio + ağırlık, basketbol, futbol (son ikisinin belirli bir düzeni yok) gibi sporları yapıyorum. Yüzme ya da cardio + ağırlık çalışmasından sonra bir adet muz ya da elma yiyorum ve bir küçük süt içiyorum. Her türlü diyet yasağına uyuyorum (cips, kola, çikolata ve bal pekmez dışında bütün tatlılar, salam, sucuk vs.). Yaptığım ağırlık çalışması bölgesel değil bütün kas gruplarını çalıştırıyorum ve çalıştığım ağırlıklar seviyemin altında ya da üstünde değil. Haftada 3 gün salona 3 gün havuza gidiyorum. Cardio olarak 45-60 dakika arası 100-105 RPM bisikletteyim. Sorularıma gelince:

1- Ağırlık çalışmasını cardiodan önce mi yoksa sonra mı yapmalıyım?

2- Bu beslenme programı bu etkinlik miktarına göre çok mu az ve spordan sonra doğru besleniyor muyum?

3- Tüm bu uğraşlarımın yanında kas kütlemden değil de yağ kütlemden azaltmak için yapmam gereken extra işler var mıdır?

Umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş