Diyet Bitti Şimdi Kas Zamanı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CRAIG86 tarafından 21 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CRAIG86

CRAIG86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar saygılar.ben derdimi anlatayım ve sorumu sorayım sizlerin yorumunu ve cevaplarını bekliyorum.yaklaşık bundan 2 sene once agustos ayında 97 kiloydum.kışın güzel bir diyet ve spor (fitness,koşu ve ağırlık)
    çalışmaları ile 74 kiloya düştüm ama 10 ay sürdü bu kiloyu vermem.o zaman diyeti bırakmadım yağı günde max 1 tatlı kaşığı alıyorum(omlet ile oda).yediğim yemeklerin içinde hiç yağ yok denilecek kadar az.kızartma yemiyorum.tatlı haftada 1 gün yiyorum oda sütlü tatlı.çok acıktıgım zamanlarda ekmek yada yemek yerıne diyet bisküvi tercih ediyorum.ve haliyle kilo oturdu şu anda 74 kiloyum.geçen sene spor yaptım 8-10 ay kadar karın kasıda dahil iyi bi kas yaptım.ancak sonra başka sebeplerden dolayı bıraktım.spor geçmişim var futbol oynuyordum 2 sene öncesine kadar.buz hokeyi yapıyordum profesyonel olarak.artık onları bıraktım fitness ve vücut geliştirmeye ağırlık vereyim diyorum.ancak öyle şampiyon olcak kadar şişmek istemiyorum.vücudum zaten fitt şu anda.ve hala evde dumbell ile çalışıyorum profesyonel fitness hareketlerini yapıyorum 2 günde bir yaklaşık 1 saate yakın spor yapıyorum evde.ama artık spor salonuna gideyim diyorum.
    vücut ölçülerim şöyle
    Boy : 1,78
    Kg : 73-74
    Biceps: 35 cm
    Bel :77 cm
    Kalf : 40 cm
    Omuz (Genişlik) : 113 cm
    Göğüs :100 cm
    Üst Bacak : 55
    bunları verdim bana bilgi vermenizi istiyorum.günde 4 tane yumurta yiyorum sabah kahvaltısında.yaklaşık 1 lt yarım yağlı süt içiyorum günde ancak evde ağırlık çalışmama rağmen çok aşırı etki görmedim.ve spor salonu zamanı geldi farkındayım.şimdi ben çok şişmek istemiyorum sadece parçalı kas görünsün.az bi şey şişer tabii ki ağır çalıştığım için.onda zaten sorunum yok biraz şişmesi lazım özellikle biceps lerin.asıl soruya gelelim.
    Ben parçalamak için çalışma + whey proteinmi...
    yoksa çalışma + aminoasit mi kullanayım.
    aminoasit şişirir whey ise kaslarını belirgin yapar diyorlar.bu konular hakkında beni aydınlatırmısınız.yazıların çoğunu okudum ama aradığımı bulamadım kasları parçalamak adına.birde whey markalarına göre yorumlar var forumda onlarıda okudum ancak ne alayım karar veremedim.ama parçalamak adına ne kullancağımı çözemedim.birde marka verirseniz fiyatları çok uçuk olmasın lütfen.bu arada antrenmanların hakkını veriyorum.kan ter içinde kalasaya kadar çalışıyorum.beni bilgilendirirseniz sevinirim.Çok teşekkür ederim.Saygılar

2. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozunun içinde karbonhidrat da bulunduğu için dikkatsizce kullanımı kilo yapabilir. Benim arkadaşım Amino Asit ve gainer (Protein Tozu + Karbonhidrat) kullanıyor ama ben bu ürünlere itimat etmediğim için yanaşmıyorum.

Omuzlarının ve belinin genişliği gayet iyi, üçgen olduğun belli zaten. Ben yerinde olsam doğal takılarak baklavaları çıkartır, bicepsleri 40'ın üstüne çıkarır, göğsüme biraz çalışırdım. Ek besin hakkında fikrini değiştirirsen antrenmandan hemen sonra 50-60 gram Jelibon şekeri ardından eve gidince de 300 gr haşlanmış ya da ızgara tavuk göğsü filetosunu bir miktar yoğurtla yemeni tavsiye ederim. Ayrıca her gün en az 3 yumurta akını, tercihen sabah kahvaltısında ya da kalktıktan hemen sonra tüketmelisin. Gece yatmadan önce ise süt ve Lor peyniri tavsiye edilir. İlla ek besin alacağım diyorsan bile ben biraz beklemeni, hemen kas yapmaya başlar başlamaz hap ve toz yutmamanı öneririm.

Barfiks çekebiliyorsan onu ayrıca arttır, çekemiyorsan hemen başla. Şınav da ayrıca parçalamak için çok önemli bir harekettir ama plaj vücudu istiyorsan ki ben onu anladım Barfiks mutlaka en az 6-8 kere çekmek gerekir. Vücudu acayip şekle sokuyor, özellikle sırtını barfiks olmadan mükemmelleştiremezsin, bunu unutma.

Son düzenleme: 21 Temmuz 2011
  3. CRAIG86

CRAIG86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederm bilgiler için.barfiks çekebiliyorum hemde kusursuz şekilde.güç olarak cidden çok güçlüyüm.daha önce jason statham ın programını çalıştım bayağı iyi yaptım ama çok zorlandım cidden çok zor.onların mesela şöyle bir programı var.10 barfiks çekiyor,10 şınav,10 mekik...dinlenmeden 9 9 9 yapıyor.dinlenmeden 8 8 8 yapıyor.ve öyle 1 e kadar devam ediyor ama cidden spor geçmişi olmayan yapamaz o kadar zor.
    şimdi ben günde 4 yumurtayı sarısıyla yiyorum zaten.sütte içiyorum ancak protein olarak az geliyor.zaten peynir kullanmıyorum onun yerine günde 100-150 gr kadar lor yiyorum ki bu sabah kahvaltısından sonra spora girmeden oluyordu.100 gr lorda yaklasık 20-25gr proteın var.her gün tavuk yemem ama yaklasık 1lt ye yakın 650-750ml arası süt içerim yarım yağlı.corn flakes tüketiyorum sabahları kahvaltıdan 1 saat önce.ama günlük max aldığım 75 gr proteın ama emınım bu spor ıcın yetmez yetse gelısırdı vucudum.ama gelısme yok maalesef.sadece damarlarım cok sısıyor ama yıne gelısım yok.ben ıstıyorum kı bıcepslerım 40-42 olsun.calıssam emınım olur.ama bunun ıcın kılo almadan.yada soyle dıyım.kalıtelı kılo alarak yanı kas kılosu alarak ne tur ılac kullanayım.amıno mu yoksa whey mı alayım.yada creatin mı kullanayım.bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.çok teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş