Dinlenme...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve numb15 tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben dün kendime bir program yaptım sadece kendi kilom ile yapabileceğim hareketler mekik ve şınav ve ayak kaslarını geliştirmek için zıplama ve bir kaç hareket...

Bunlardan 4x20 olarak düzenledim şimdi kas oluşumu için dinleme beslenmede gereklidir :) küçüklüğümden beri zayıfımdır ama bu olayı yavaş yavaş atlatıyor gibiyim :) şimdi 1 gün kendi düzenlediğim antremanı yapıp 1 gün dinlenirsem ve dahada iyi beslenirsem vücudum şekile girermi?

Birde eve barfiz aleti alacaktım ama boyum kapıya göre biraz uzun bilirsiniz barfix için belli bir yükseklik yada aslımak lazımdır :)

evde barfix için önerileriniz nelerdir arkadaşlar?
    Basketbol sporuyla uğraştığım için sadece kendi ağırlığımla yapabileceğim hareketler yapıyorum barfizde olsa gövdem tam şekile girecek :)

Sorularıma cevap verecek ve önerisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :)

2. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Boyunuz ve kilonuzu yazmanız yardım edecek arkadaşlar için daha iyi olur :)

3. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    1995 mayıs ayı doğumluyum
    boy:183 kilo: 55

4. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi beslenir ve idmanlarınız da aşırıya kaçmaz hakkını vererek , kaslara yedirerek yaparsanız ve iyi dinlenirseniz olumlu sonuç almamanız için hiç bir neden olmaz.. :) Önemli olan beslenme+idman+dinlenme üçlüsünü en iyi şekilde yerine getirebilmek...

5. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Dinlemeyi asıl ayarlamalıyım hakkını vererek mekiğimi şınavımı yapıyorum 1 gün çalışıp 1 gün dinlensem sizce nasıl olur yoksa hergün akşam çalışsam nasıl hızlı gelişim gösteririrm ?

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şınav bır yere kadar daha sonra işe yaramıtyor sadece ısınmak ıcın işe yarar bız salonda

gogus gunundede omzu gunundede sırt gunundede sınav cekıp once ısınıyoruz sonra baslıyorum kası calıstırmaya

7. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Şınav nasıl işe yaramıyor? Arkadaşım 2 yıl şınav çekti biceps bile çalışmadı çocukta öyle bir biceps,triceps var ki inanamazsın :D

Eğer fit olmak istiyorsan şınav,barfiks,göğüs yayı,mekik yeter ağırlık olayına hiç girme basketbolcu vücudu süperdir bozma onu :)

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yav arkadaşım her mesajıma ters cevap verıyorsun :)

sınav bır sure sonra ıse yaramaz bend emedın sınav cekme ıse ayramaz demedım

o bır sure sonra vucut daha fazlasını ıster sınav sadece ısınmak amaclı cekıyoruz salon sınavla vucut alt yapı olur en azından kucuk oranda kas artırır ama oyle fıt bır vucut asla olmaz o fıt vucutları yapmak ne emek ıstıyor bı bılsen ben sonbahardan berı saatlerce kardıo ve body yapıyorum

6 gun salondayım yenı yenı vucudum oturuyor daha

belım 100 ken 84 e bu ay sanırım 80 e ınıcek kolay degıl bunları yapmak hele benım gıbı bırısı ıcın cunku ne yesem kılo yapıyor yanıdmakıler gece 12 de pasta yıyor ben 6 dan sonra yemıyorum yemek dogum gunlerınde bıle pasta yemıyordum sırf zayıflım dıye

sankı hemen agırlık alan arnold oluyor? oyle olsa salondakı herkez arnold gıbı olurdu o fıt vucutlar agırlıkla yapılıyor

9. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık kaldırırken az gelince bir süre sonra ağırlığı arttırmıyormusunuz?Evet
    ben mesela 4x15 çekiyorum artık rahat çekmeye başladığım an 4x20 ye çıkarıtrsam dahada etkilemezmi dambıl çalışmak gibi düşünmeyin şınavı ve şuan 1 haftadır çalışıyorum verim alıyorum yavaş yavaş kiloda alıyorum alışıla geldik bir durum değil :D bakalım 2 ayda ne kadar yol kat edebileceğim :) barfix işini nasıl hallettsem diye düşünüyorum ama kanat ve omuza çok aktkısı oluyor birtek o eksik boyum biraz uzun olduğundan dolayı kapıda filan çekemiyorum bununla ilgili bir öneriniz varmı?

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benım amcam evınde tavanı delerek ıp baglamıstı tavana ıpın ucunde bambu vardı bambu kırıldı daha sonra demır koydu oyle cekıyor oda uzun 190 larda yavana yaptı yanı kendı yaptı :)

sınav sımdı gelısrtırıyor sızı bır kac ay sonra gorucem gunde 200 keremı cekıceksınız:) o kas yapımı degıl yıkımı yapar cok tekrar yakmak ıcındır benım eskı prıogramda 3x20 yaptırıyordu hoca vucutta daha hızlı yag yakmak ıcın oylede oldu

sımdı tekrar 12 tekrara ındırdık hacım ıcın bu kez

11. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yıkımı derken ne demek istediniz body dilinden pek anlamıyorumda :) fitnessa gitmeyi çok isterim yada dambıl çalışmak. ama boya etkisi az çok var ben riske atmak istemiyorum yıkım derken ne demek istedin?

12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence şınav da etkilidir. Her ne kadar normal ağırlık kadar olmasa da güç bakımından ve fite yakın bir vücut için etkili bir yol olabilir. Tabiki normal ağırlıktaki etkiyi yapmaz yapsa da ilk başta yapar sonra vücut daha ağır kilo ile çalışmak ister ama en azından vücut o noktaya gelene kadar bellir bir gelişim olur ondan sonra da salona yazılana kadar yada ağırlık alana kadar yaptığı vücudu zinde tutmasına yardımcı olur , ağırlık çalışmaları için sağlam bir alt yapı oluşturmasına da yardımcı olur diye düşünüyorum...

deniz68ruhu bunu beğendi.
  13. umutdolu

umutdolu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla şınav büyük oranda göğüs kaslarını geliştiriyo, mekikte doğal olarak karın.Ben senin yerinde olsam ters mekikte çekip sırt kaslarımı geliştiririm ayrıca otur kalk yap bacaklarında gelişir, denemende fayda var.Boyuna göre kilon az güzel beslenmelisin bu spor sabır ve inanç sporudur zamanla vücudun oturacaktır.

Boyun uzunsa kapıya değilde koridora barfiks tak, barfiks çekmelisin çok faydalı bi egzersizdir.

14. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ama sen kiloluymuşsun ben 6 yaşımdan beri ya yüzmedeyim ya basketboldayım yani fittim bu sporu yapmadan önce de. Ben fitim zaten amacım güçlenmek ve fit vücuda biraz daha orantılı olarak kas yapmak yoksa dediğini anladım hiç kolay değil ama benim için çok kolay oldu bu sitedeki barfiks, mekik, şınav ve yay programını uyguluyorum bu hafta yapmadım haftaya yeniden başlayacağım mesela çok iyi gidiyorum. Hocaya sordum bu rpogram hacim az yapar daha çok sıkılaşır güç verir ve fit yapar seni dedi zaten ben böyle istiyorum arnold gibi olmak falan değil amacım :)

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yanlış bılgılendırme ınsanları ters mekık bel kaslarını guclendırır sırtla alakası yok.

16. umutdolu

umutdolu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cabarov ben bardağın yarısı boş diyorum, sende bardağın yarısı dolu diyorsun.Biraz forumu araştırsan daha makul cevaplar verebilirsin.

Soru;Ters mekik ne işe yarar, hangi kasları geliştirir?
    Cevap; SIRT ve Bel bölgesi.. (bak cevapta ne yazıyo iyi oku bi?)
    bu cevap elit bi kullanıcının verdiği cevap.

şimdi ben insanları yanlış mı bilgilendirmişim?

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    o hareket ozellıkle bel ıcındır ve bırazda kalca zaten cekınce kalca ve belde yanar sırt etkı etmıyor belı etkı edıyor o yazı yazıyor fakat ceken bılır sırtı ters mekık gelıstırmıyor sırtı gelıstıren hareketler bellıdır

18. umutdolu

umutdolu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cabarov ben sana katılmıyorum ters mekik büyük oranda sırtı ve beli geliştirir.Sen gitmiş bide kalça demişsin sana yuh diyorum.Şimdi bide barbell curl bacakları geliştirir dersen şaşırmam.Münakaşaya gerek yok hadi sana iyi forumlar.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2011

Sayfayı Paylaş