diet protein nedir??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emregrlk tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben bu spora baslayalı 2ay oldu zayıfım ve ve yapılanmaya çalışıyorum.protein tozu alcam da acaba diet protein ve normal protein arasındaki fark nedir.sadece karbonhidrat farkı mı var yeterince karbonhidrat aldığımı düşünüyorum yani ekmeği falan fazla yerim bana hangisini tavsiye edersiniz?almayı düşündüğüm ürün optimum gold whey protein

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    google da küçük bir araştırma yaptım ama rastlayamadım, diet protein diye birşeye.

diet proteinden kasıt daha saf protein olabilir. kimi protein tozlarında yeterince eleminasyon yapılamıyor, peynir altı suyunda olan yağ, k.h. iyi filtre edilemiyor, bunlar genelde whey protein konsantresi adı altında satılıyor.

eğer kasıt buysa senin aradığın whey protein izolat veya hidrolizat. bunların filtrelemesi daha iyi, daha konsantre protein var.

ancak zayıfım diyorsun. bence mahsuru olmaz. fakat konsantre ile izolat-hidrolizat arasındaki fark daha çok emilim süresi. izolat-hidrolizat daha hızlı emilir. whey proteinin esas kullanılma amacı da budur zaten.

bu açıdan tercih yapman daha uygun olur bence.

emregrlk ve Danny Boy bunu beğendi.
  3. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    mesela ben zayfım. hızlı emilen mi kullanmam lzm uzun mu .

örn: bsn synth-6 kullanmayı düşünüyordum. bu açıklaman aklımı karıştırdı ? bsn'de 2-3-4-5-6 saat arasında değişen sindirim oranları var 6 farklı protein çeşidi içeriyor. sence bunu kullanmam doğrumudur ?

4. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Synth-6 antreman sonrası proteininden çok bir besin takviyesi niteliğindedir.
    İçerdiği yüksek karbonhidrat oranı da bunun destekler durumdadır.
    Kilo almak istiyorsanız gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. ;)
    Saygılarımla...

SouL61 bunu beğendi.
  5. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    evet isteğim kilo almaktı :) peki bunu antrenman öncesimi yoksa yarı antrenman önce yarı sonrasımı içmeliyim. bu konuda bilgi eksikliğim var..
    ilgilendiğiniz için ayrıyetten teşekkür ederim..

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin hataya düştüğü nokta bu syntha nın bir porsiyonundaki 16 g karbonhidratla kilo alınmaz arkadaşlar 16 g neki kilo almak icin ....

7. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    16g karbonhidratla evet kilo alınmaz en azından bir takviye. hiç yoktan iyi değil mi ? ufakda olsa proteinin yanında katkısı var 2 iş bir arada..

8. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    whey optimum gold standart hakkında düşünceniz nedir peki 2011 en iyi protein seçilmiş galiba benim ihtiyacım ola tarz mı pek anlamıyorum da şimdiden teşekkür

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    yani bahsettigim gibi cok cok ufak gainerin bir porsiyonuna bi bakalım kilo almak sa isteginiz gainer alın onunda bir porsiyonunda baya fazla protein var zaten kış mevsimi bu sytnha 11 de antrenmanı bitip te hemen içip uyuyacaklar icin ...

10. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    karbon hidrat olarak ne önerirsiniz. ya zamanında karbonhidrat içtim bilinçsizce safram ve karaciğerimi bitirdim doktorum bol karbonhidratlı şeyler tüketme ama protein alabilirsin dedi. sizce ne yapmalıyım ?

11. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    e illa toz almana gerek yokki dogal yap karbo yu makarna ii bi secenektir bence

Sayfayı Paylaş