definasyon mu bulk muu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zeyusss tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zeyusss

zeyusss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle herkese merhaba.. 2 , 3 gün önce spora basladım . boy 183 kilo 85 84 civari yasim 19 . bu sporla 3 4 sene once tanistim. Lise donemindeyken iyi bi form tutmustum ve basketbol da oynuyordum sinav vesayire gibi sebeplerden dolayi spora ara vermek zorunda kaldim 2 sene once
    Vucut yapim iri genis omuzlu vucudum orantili . spordaki hocaya danistim ne yapmam gerek diyerek tahminen yas 25 civari biraz bulka mi girmeliyim diye heves kirici konuştu. Ben bacaklarimin kalinligindan ve bel kismindaki asiri yaglanmadan sikayetciyim fakat son gaz da kas kutlesi elde etmek istiyorum . asiri bi yaglanmam yok sadece bel kismi asiri yagli gobek dahi cok az. Diyet yapip nasil bi antreman programi uygulamaliyim kararsizim. Bulk mu yapmaliyim yoksa kilo verip define mi olmaliyim

2. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    olmayan kasın neresini define ediceksin?

3. zeyusss

zeyusss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklisin kardesim ama belirli bi kas kutlesine sahibim o yuzden kafam karisik

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kere kendin diyorsun bel çevrem ve bacaklarım yağlı diye. Böyle bir durumda öncelikle yağlardan kurtulman gerekiyor. Buna göre bir beslenme programı ve antrenman programı yapman lazım. Ayrıca burada önemli olan kilo değil yağ oranındır. Yağ oranını azaltırken de kas hacmini arttırabilirsin.

Şahsen ben yağ yakım dönemindeyim ama her ölçümümde yağ oranımı düşürmeme rağmen kas kütlemi arttırıyorum. Yaptığım antrenman şekli ise total body.

5. Vielag39

Vielag39 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Güzel bir cardio, sonrasında bulk ve definasyon daha faydalı olucaktır, başarılar

Sayfayı Paylaş