Definasyon donemi beslenme hakkinda

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve huzzy tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. huzzy

huzzy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student:)
    Yer:
    Avusturya
    Arkadaslar bir seneden uzun suredir body yapiyorum daha once ciddi bir definasyon donemim olmadi. Kilom 78 boyum 180cm; gerekli kas kutlesine ulastigimi dusunuyorum ve definasyon yapmaya karar verdim ancak ogrenciyim ve derslerden dolayi ciddi anlamda yemek hazirlama imkanim da yok.Normalden farkli olarak yaptiklarim aksamlari salata ve 250 gr tavuk gogusu yicem gereken protein ve yaglari tamamlamak icin. sabah ta 4 butun yumurta az zeytin yagi menemei 3 dilim beyaz ekmekle yiyorum.Oglen kiymali sosisli makarna tarzi bisey veya soguk sandavic yeme imkanim var. Sekeri ve abur cuburu tamamen kesiyorum bu sekilde 500-1000 kalori arasi normal beslenmemden fark olacak ki onceki beslenmemle kilom sabitti. Buna ek olarak Protein tozunu sabahlari icebilirim ama evde olmadigimdan aksama kadar boyle bir luksum de yok. Bu sekilde definasyona girmem dogru mu yoksa ciddi anlamda kas kaybi mi yasarim?ikincisi antrenmandan sonra yag yakimi icin karbonhidrat alimini kesmelimiyim?

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    antrenman öncesi karboyu kes sonrasında karbo almazsan kas gelişimin zorlaşır glikojen depoların follofoş olur :D yazını tam okumadım da diyette birden 1000 kalori açık verme

3. huzzy

huzzy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Avusturya
    bu konuda her kafadan bir ses cikio:D diyetten once karboyu kes derken sanirim onceki 2-3 saatten bahsediyoruz antrenmanda enerji kaynagi olarak yaglarin kullanilmasi icin. Bir de anrenmandan sonraki ogun genelde saat 9 a dogru gelio mealesef ve karbonhidrat yemem dogru degil sanirim ama antrenmandan sonra muz cikolata tarzi seyler yemem uygunmudur?

4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    evet antrenmandan 3 saat öncesi :) spor sonrası zaten glikojen depolarını doldurmak için kana hızlı karışan bi karbo alman lazım paran çoksa vitargo önerebilirim yoksa muz iyidir :) ben bir ay boyunca spor öncesi karboyu kesin sonrasında karbo aldım sadece ve yüzde 1 oranınnda yağ yaktım

5. huzzy

huzzy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Avusturya
    hmm tesekkurler ben ozaman sekeri tamamen keseyim gun icinde 1.5 litre icetea ve abur cuburu hayatimdan cikarirsam zaten 500 kalori dusuo kafadan onun disinda normal yerim ve sadece antrenman sonrasi aldigim protein shakeyi gunluk proteini tamamlamada kullanirim yatmadan onceki ogunde de karboyu kestimmi ciddi farkeder herhalde onun disinda lor peyniriymis sarisini ayirmis ugrasamam yag oranim 10un altina dusurmek icin sart tabi sanirim.

6. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    yatmadan önce karbo alman zaten hacim dönemin de bile gereksiz. kaldı kı defınasyon donemı ıcın konusuyoruz.
    antrenman öncesi cafeinlere önem vermen yağ yakımına yardımcı olur,

Sayfayı Paylaş