Definasyon-Bulk dönemi hakkında kişisel bir soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bkwlbkwl tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bkwlbkwl

bkwlbkwl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kilom 76,5 boyum 1,79.. yağ yakmaya ihtiyacım var sanırım yağ oranım %17-18. yaklaşık 1 seneden biraz fazla zaman oldu vgye başlayalı ama hala istediğim verimi bir türlü alamadım. bunda yağ yakmakla pek uğraşmamamın ve yeterli beslenmememin etkisinin olduğunu düşünüyorum. bunları halledebilirim, problem değil. şu zamana kadat vgyi hiç definasyon ve bulk dönemi şeklinde çalışmadım. artık zamanı geldi diye düşünüyorum. kilom ve yağ oranımı göz önünde bulundurarak önce bir bulk dönemine girip daha sonra mı definasyona girmeliyim yoksa definasyon-bulk olayına yağ oranımı %15'lerin altına çektikten sonra mı başlamalıyım?

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    kardeşim ya oranın okadar düşük değil önce onu 1 aylık definasyon dönemiyle kontrol altına al daha sonra 2 aylık bulk dönemine gir vücudun kontrolün altında olsun yani :)

3. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bence Yağ oranını düşürüp kas oranını arttırmaya bak çünkü yazın bulk oldukca zor olur bence yapmak gereken yağ oranını %12'lere düşür

4. bkwlbkwl

bkwlbkwl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dediğiniz gibi yazı yağ yakarak geçirmek daha mantıklı olacak.. bulk'a da ekim giib başlarım o halde

Sayfayı Paylaş