decline bench press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dishiwelet tarafından 14 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    selam arkadaslar nette arastırdım ama bu konu hakkında bilgi bulamadım bilen arkadaslardan bilgi istiyorum decline press alt gögüs cizgisi icin önemli bir calısma yalnız bu erkeklerde böyle bayanlarda durum nedir? benim bildigim ve hocalarımın söyledigi bayanlara decline press in lüzumu olmadıgı ve programlarda verilmedigi siz bu konuda ne düsünüyorsunuz? bayanlar icin gerekli bir hareketmidir?

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bilen kimse yokmu?

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    araştırdım ne yazıkkı hıcbır bılgı bulamadım ama salonda bır bayanvar declıne bench press çalıstıgını goruyorum.

dishiwelet bunu beğendi.
  4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende cok arastırdım ama hicbirsey bulamadım dedigim gibi benim bildigim verilmedigi yönünde ama herkes farklı birsey sölüyor bu konuda bu yüzden bilen hocalarımızdan veya arkadaslardan bilgi istiyorum:(

5. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Decline press uygulanış itibariyle bir spotter (yardımcı) vasıtasıyla etkili çalışılabilen ileri düzey bir hareket ve göğüs için iyi bir alternatif. Çalıştıktan sonra ise göğüs te bir doluluk ve pump etkisi vermesi açısından güzel (yine de kişiye göre değişir)
    Fakat şöyle bir şey var, göğüs kasını hangi açıdan çalıştırırsanız çalıştırın, pump etkisini nerde hissederseniz edin, adele sizin genetiğinizin belirlediği şekilde bir bütün olarak gelişecektir, bir bütün olarak şekilllenecek ve dolgunluk kazanacaktır. Hangi hareketten verim alındığı kişiye bağlı bir durumdur. Bu yüzden, çalışma rutinlerini 6-8-12 hafta gibi aralıklarla değiştirdiğimizi varsayarsak decline pres güzel bir alternatiftir ama bir zorunluluk değildir. Bayan ve erkek açısından ise herhangi bir fark yoktur. Yani olaya göğüsün altını çizmek olarak bakmamak lazım, Saygılar

dishiwelet bunu beğendi.
  6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    chillout a katılıyorum artı olarak:decline press gibi alt göğse vuran pres hareketleri bence yarışmaya girecek sporcular haricinde amatör olarak bu sporu yapanlar için gereksizdir.fakat antremanda rutini kırmak amacıyla ara ara programa eklenebilir.
    mutlaka partnerle yapılması gereken ve sakatlamaya açık bir harekettir ayrıca

bu hareket yerine istasyonda dips ve cable crosover yapılabilir.decline press ile birebir aynı etkileri vermesede her iki hareketin etki noktası alt göğüstür.

dishiwelet bunu beğendi.
  7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    en azından illaki gerekli bir hareket olmadıgını ögrenmem iyi oldu:) bench press fly incline press zaten yapıyorum dediginiz gibi cable ve dips te var zaten sanırım bu decline daha cok erkekler icin daha gerekli sanırım

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    alt gogus ıcın en etkılısı dıps tır dıps yaptıgın halde declınede yapıyorsan zaten yanlıs yapmıs olursun

9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    decline yapmıyorum hic yapmadım daha dips varken decline ye gerek yok zaten dedigin gibi

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Kadınların göğüs şekli ereklerinkisi gibi olmadığından decline pressler ile alt kısmı belirginleştirmeye yönelik bir hareketin kadınların için uygun olmadığını düşünüyorum.

dishiwelet bunu beğendi.
  11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    acıkcası bende gerek olmadıgını duymustum ama tabii emin degildim bayanlarda gögüs olayı farklı oldugu icin

12. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    bencede uygun olmaz.vg ye biraz fazla dalan kadınların vucudu kadın vucudu olmakdan çıkıyor,sarkmayı önleme,fit olmak amaclarının dışına çıkılmaması görünüş,estetik açısından çok önemli.fakat sporcuysanız tabi dicek bişey yok...

FJieQuen.RAA ve dishiwelet bunu beğendi.
  13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben vg yapmıyorum zaten bana göre de bayanlar icin vg fazla kadın dedigin estetiktir bu yüzden de ona göre yapıyorum agırlık calısmalarımı body-fitness desek daha dogru olur

akinkadi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş