Dış biceps odaklı çalışmak ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve elite35 tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kol kası özellikle biceps kası çok küçük bir kas bunun bilincindeyim fakat ne ilginçtir ki dış bicepsimin çok eksik olduğunu farkettim.
    Normalde Barbell Curl dış ve iç baş için tek başına yetebilecek bir egzersiz diye düşünüyordum. Yanına da 2 izole egzersiz koyuyordum.
    - Dumbbell Preacher Curl ve Hammer Curl şeklinde.
    Şimdi bicepsimin dışına odaklanmak istiyorum ama bu gerekli midir onu bilemiyorum. Barbell Curl'de ağırlık artımına mı odaklanmalıyım yoksa dış baş için ayrı egzersizler eklemeli miyim bilmiyorum.
    Önerilerinizi almak istiyorum. Teşekkürler.

2. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bence gereksiz ama sana kalmis

3. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Flexorun bir konusu vardı bu konuda ve preacher curl ve barbell curlun aynı yeri defalarca üst üste çalışmak olacağını söylüyordu. Bu nedenle barbell curl yaparsam preacher yapmıyorum. Çakışmasın diye. Dış bicepsin yani koldaki damarli kısmın daha düz ve belirgin olmasını istiyorsan bunun en güzel ilacı hammer curl ve türevleri olur. Hammer curlu dumbell ile barbell ile (özel bir var demiri var ) ve kablo ile calisabilirsin . Bunları değişmeli olarak kullanırsın programında. Preacher daha çok alt kısmı ve peak dediğimiz kısmı şekillendiriyor. Alt biceps henüz ovallesip şeklini almadiysa preacher a da yuklenebilrsin.

HTC One cihazımdan gönderildi

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş