Düzensiz Barfix Çekmek.....

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Serkoss tarafından 9 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba abilerim 2 aydır body b. yapıyorum boy 1.80 kilo 60 yaş 14.Koridorda bir barfix demirim var ama barfixi tam olarak çekemiyorum kollarımı 45 derece kadar bi açıya kadar getirebiliyorum..Antrönörüm ilerledikce daha iyi çekersin dedi..Sorum şu ki ben barfixi düzenli olarak çekmiyorum koridordan ne zaman gecsem yorulana kadar barfix çekip bırakıyorum (avuçlarım karşıya).Böyle barfix çekerek bir fayda sağlayabilirmiyim ??
    Şimdiden Teşekkürler...

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    banada 20x3 barfiks yazmıs ama tabı o kadar cekemıyorum ılk set 10 sonrakı 7 sonra 5 sonra gene 5 gene 5 dedım ben surkelı cekıyorum sorun olurmu dedım olmaz dedı öğrenmeye calsııyorum cunku ben makıneyle cekıyorum normal hıç cekemıyorum

Serkoss bunu beğendi.
  3. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yorummun için teşekkürler.Benim makinede barfix çekme imkanım yok bb salonumda makınelı barfıx yok ama genellikle ben evde çekiyorum.Yazdığım gibi zaten hiç tam çekemiyorum kollarımı 45 derece kadar bükebiliyorum kesşke makina olsaydı daha çabuk alısırdım...

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    barfix çok yararlı dogru yapıldıgındada çok faydalı olabilliyor. her aklına estiginde degilde bi programa baglı kalarak yapsan daha iyi olur.
    ben antrenman yaptıgım ilk günden beri barfikse çok önem veririm. 30kg agırlık ile 4 set 15 tekrar çıkarabiliyor olmayı çok çalışmaya borçuluyum.
    şunuda söylemek istiyorum zayıf vucudu olan arkadaşlar öncelikle barfix şınav ile çalışmaya başlasınlar.
    ve agırlıklarla büyük kas grupları omuz sırt bacak çalışmalarına gereken önemi versinler. bu sayede hem kilo almaları daha kolay olur hemde biceps gibi çok önemsenen küçük kas gruplarınında gelişmesi için mükemmel bi zemin hazırlamış olurlar.

Serkoss bunu beğendi.
  5. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle yanlış....
    vg bir düzen sporudur,her aklına geldiğinde çekerek kanat yapamassın...
    dinlenmek çok önemli,kası çalışarak büyümeye teşvik ettikten sonra ona süre vermelesin,hergün çekme,çektiğin günlerdede çalışma esnasında çek bırak,gün içerisinde tekrar çekme....

Serkoss bunu beğendi.
  6. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abicim zaten tek 1 tane bile düzgün (tam) barfix çekemiyorum zaten yarım barfix çekiyorum her korıdordan gectikce 1 sefer yapıorum okadar.Ama madem program gereklı program yaparım teşekkür ederim....

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    adam tam cekemıyorkı haftada bı kere ceksın ben sıanvı nasıl ogrendım 1 tane dahı cekemıyordum yapısıyordum yere evde 1 sene ıcınde ogrendım her aklıam geldıgınce cektım cektım ve ogrendım sımdı bodyle bırlestırdım barfııxı hergun cekmıyorum mevbur sırt gunumde cekıyorum ama 5- 6 set ecekıyorum cunku tam cekemıyorum

Serkoss bunu beğendi.
  8. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Barfix çekmeye başladıktan uzun bir süre sonra vücut g. ye başladım.Vg ye başladığımda 6-7 barfix çekebiliyodum.Vg ye başlayana kadarda hep aklıma esince çalıştım.Amaç sırt kası değilde güçlenmekti.Başladığımda 1 tane bile çekemiyodum.Yani diyeceğim o ki 1 tane barfix çekemiyosan düzenli barfix programı zaten yapamazsın.Tavsiyem aklına estikçe barfix çek ama sırt antremanlarının ertesi günü çekme.Demire asılıp kendini yukarı çekmeye çalıştıkça 1-2-3 derken artıcak.Arttıktan sonra bu sporda her tecrubeli kişinin tavsiye edeceği gibi düzenli program çıkartıp çalış.Umarım yazdıklarımın yararı olur.

Serkoss bunu beğendi.
  9. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar bendede aynı sorun vardı 1 tane dahi çekemiyordum,ama 1gün çekmeye çalışıp 1gün dinlenme şeklinde yaptım şu an omuz genişliğinden açık şekilde 5-6 çıkarabiliyorum.
    çekemeyince yapılacak şey demiri tuttuktan sonra çıkabildiğin yere kadar çıkıp zorlamak,bikaç sefer denenmek işe yarıyor kendimden biliyorum.takdir edersinizki bu sporun en zor hareketlerindendir barfiks sabır istiyor....
    hergün çekmek bence doğru değil.

Serkoss bunu beğendi.
  10. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zaten aklıma her geldiğinde yaptıgımda fazla bir yorulma olmuyor gittikce biras daha yukarı cıktıgını farkettım ...Teşekkür ederim herkese...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:10 ----------

Peki abilerim barfixi geliştirmek için hangi egzersiz veya spor salosunda hagı aletle çalışmalıyım ???

11. Mehmet_sefa

Mehmet_sefa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Barfiks çekmek için yeterli güce sahip değilsen lat pull down hareketini yapmanı tavisye ederim :) barfiksin yeriin tutmasada barfiks çekmeni kolaylaştırır :)

Serkoss bunu beğendi.
  12. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İi bari o hareket programımımda var :):):)
    Şuan barfixi avuçların karsıya bakarak ve arkadan ayaklarımı bırı tutarak 10 tane çıkarabılıyorum inş işe yarar :D

13. asasa1453

asasa1453 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben de programıma barfiksi koyalı 1 ay oldu ama inanılmaz faydasını gördüm, kesinlikle tavsiye edilir. İlk başlarda 4 tane çekebiliyodum ilk sette, su an ilk sette 10 tane çekebiliyorum. Ertesi gün acısı çıkıyo ama değer kesinlikle....

Serkoss bunu beğendi.
  14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dostum ben bu yaz spora basladaman once yaz ayında apartmanın catısına cıkıyordum orda barfıx cekmeye alsııyordum ama cekemıyordum tabı amcam dedıkı zıpla demırı tut ve oyle kalabıldıgın kadar kal

yanı zıpla abrfıx pozızyonunda kal eller yukarda yanı sallanma degıl ellerın yukarda durabıldıgın kadar dur dedı oyle 1 kere yapabıldım cunk ucatıya cıkmak kolay degıl baya agrı yaptı ertesı gun oylede deneyeılırsın ama saolonda makıne var dıye cekıyorum rahat

Serkoss bunu beğendi.
  15. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Keşke bizdede makina olsaydı :D Suan hem zıplayıp üste durup yavasca asaı ınmeyı denıorum bide onden veya arkadan ayaklarımı biri tutnca rahat bi 6-7 çıkıo böyle bir işe yarar inş :D

16. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Belini savurarak yukarı çık, aşağı inerken kontrollü ve yavaşça in zamanla kaslar gelişip hareketin ilk kısmınıda yapabilmeni sağlicaktır bu öneriyi başka bi başlıkta görmüştüm ama en mantıklısı.

Serkoss bunu beğendi.
  17. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bugun antronorume sordum dediki '' barfix çekmenin zararı olmaz istediğin kadar istediğin zaman cek'' dedi. :) :)

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    vucutla yapılan sporlarda sınırlama yok dıye bılıyorum bende sınav dıps barfıx mekık yapabıldıgın kadar yapmakta fayda var bende sınavı mesala her gune koymus hoca ısınma amaclı sanırım

Serkoss bunu beğendi.
  19. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende hergun antremanım olmasada sınav ve barfıx cekıorum aradada Bench dips faydasını gordum...

20. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bendede var kapı barfiksi aldım düzensiz asılıyorum :)
    ama daha dogru dürüst barfiks çekemiyorum 1 tane çekebilsem düzenli programa yapacaımda

Sayfayı Paylaş