Düşük Tansiyon Fitness A Engel Olur Mu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve montana tarafından 30 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. montana

montana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam,Düşük tansiyonlu bir bayan arkadaş var..Tansiyonu normalde 6/9 imiş..
    Bu arkadaş bel bölgesindeki yağlardan kurtulup sıkılaşmak için spor salonuna gelecek..Kendisi salona başlamadan bu konuda uzman hocalardan öneri ve görüş almak istedim..Düşük tansiyon bir sorun yaratırmı acaba..?Teşekkürler.

2. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    normal tansiyonumu oyle 6-9 cikiyomus hep. eyer tansiyon hastaligi varsa dikatli olmasi gerek ama dusuk tansiyonlu sporcular var yapiyolarda sporlarini gozetim altinda yaptira bilirsiniz. ama sakin saglik raporu almadan salonunuza sokmayin basiniz agriya bilir

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Doktor değilim neticede ama yüksek tansiyon olsa daha büyük sorun olurdu. Neticede antreman tansiyonu yükseltecek bir eylem.
    Yine de doktor raporu almalı.

4. montana

montana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam,

evet normal tansiyonu 6-9 imiş...Schwarzxxl in dediği gibi spor tansiyonu yükseltecek bir eylem.Ama yine de doktor raporu aldırmak en doğrusu.

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    eğer normalde tansiyonu düşükse spor açısından yüksek tansiyonlulara göre şanslı grupta yer alır. yine de spor esnasında dikkatli olmak gerekir. özellikle bol sıvı almalı. spor bitiminde de tuz ve mineral açısından zengin ( soda gibi ) sıvılar tüketmeli.

benimde normalde tansiyonum düşüktür. şu ana kadar tek sorunum fazla derse girdiğimde aşırı yorgunluk ve baş dönmesi ile sonuçlandı. tabi yine de en tedbirlisi dr. onayı almak. fakat düşük tansiyonun sporda çok sorun yaratacağını düşünmüyorum.

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Son zamanlarda bende aniden kısa süreli ama kuvvetli baş dönmeleri oldu ilk başlarda önemsemedim ama uzun aralarla sürekli olmaya başladı zınk diye bir anda elim ayağım boşalır gibi oluyor ve demoralize oluyorum ama çokta uzun sürmüyor geçen bacak antrenmanında antrenmana başlamadan önce oldu biraz bekleyince hiç birşey olmamış gibi devam edebildim biraz moralsizde olsam. Tekrar olacakta 90 kiloyla deadlift yaparken elimden düşüreceğimi veya squat yaparken omuzumda ağırlıkla sendeleyip yığılacağımı sandım ama birdaha olmadı ne olabilir acaba doktora danışmak lazım galiba.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    centaur geçmiş olsun..bacak antremanları göğüs içi kan basıncını çok fazla artırıyor özellikle press ve squatlar..leg presste bacaklarımı gövde çektiğimde başıma ağrı girer ileri yitince giderdi biara..

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bana da aynisi oluyor centaur ama benim ki klimali ortamdan sicak ortama veya tam tersi olunca oluyor ayrica diyet yapiyorum onun da etkisi var sanirim ama idman esnasinda hic olmadi.

Sayfayı Paylaş